menu

23.3 C
Czech
Sobota 15. června 2024

Maďarsko musí zaplatit 200 milionů eur a penále za nedodržení rozsudku

Maďarsko musí zaplatit jednorázovou pokutu 200 milionů eur (4,9 miliardy Kč) a penále ve výši jeden milion eur (24,7 milionu Kč) za každý den prodlení za nedodržení rozsudku Soudního dvora EU. Unijní soud v Lucemburku to dnes oznámil ve svém prohlášení. Případ souvisí s migrací, Budapešť podle soudu nezavedla nezbytná opatření ve své migrační politice, která žádal soud již ve svém verdiktu z prosince 2020.

Getac představuje první odolný notebook podporující umělou inteligenci na světě

Sledujte nás na sítích

Tchaj-pej (Tchaj-wan) 11. června 2024 (PROTEXT/PRNewswire) – Zbrusu nový model S510 kombinuje technologii přizpůsobenou umělé inteligenci s odolnou konstrukcí a 15,6palcovou obrazovkou pro optimální produktivitu v nejrůznějších scénářích

Reklama

Novinky v kostce:

• S510 je první odolný notebook na světě přizpůsobený umělé inteligenci¹, který je určen pracovníkům ve veřejných službách a bezpečnosti, výrobě a automobilovém průmyslu.

• Díky kombinaci vysokého výkonu a robustní odolnosti slibuje spolehlivé používání aplikací na bázi umělé inteligence.

• V souladu s posláním společnosti Getac v oblasti udržitelného designu je navíc šasi notebooku S510 zčásti tvořeno pospotřebními recyklovanými materiály (post-consumer recycled, PCR).

Reklama

Společnost Getac dnes oficiálně uvedla na trh zbrusu nový odolný notebook S510 připravený na umělou inteligenci, který umožní standardně využívat výhody Edge AI institucím v sektorech, jako jsou veřejné služby a bezpečnost, výroba a automobilový průmysl.

Připraveno na AI, vytvořeno pro zvýšení produktivity

Nový model S510 umožňuje pracovníkům využívat zásadní přínosy aplikací na bázi umělé inteligence pro zvýšení produktivity. Procesor Intel® CoreTM Ultra 5/7 s technologií Intel® AI Boost a grafika Intel® Graphics zajistí uživatelům vysoký výkon, zatímco speciální klávesa Microsoft Copilot promptně aktivuje možnosti umělé inteligence, kdykoli je třeba.

S510 navíc tyto inovativní funkce doplňuje o certifikace MIL-STD-810H a IP53, odolnost vůči pádu z výšky 0,9 metru a vibracím pro ničím nerušenou práci bez obav. Notebook S510 se může pochlubit také 15,6palcovým displejem s jasem 1000 nitů a technologií Getac pro čitelnost na slunci, což slibuje optimální využití v nejrůznějších světelných podmínkách. Zařízení dále nabízí robustní možnosti připojení, včetně standardních WiFi 6E a Bluetooth 5.3, s volitelnými možnostmi 4G-LTE a 5G Sub-6, díky nimž mohou uživatelé zůstat připojeni kdykoli a kdekoli.

Navzdory velkému displeji a odolnému provedení váží model S510 pouhých 2,35 kg, takže se pohodlně přenáší, a díky baterii vyměnitelné za provozu (hot-swapping) umožňuje práci bez omezení. Jeho udržitelný design s šasi tvořeným z velké části pospotřebními recyklovanými materiály (PCR) navíc odráží závazek společnosti Getac k odpovědnosti vůči životnímu prostředí.

Model S510 lze nakonfigurovat podle individuálních potřeb zákazníka, a to včetně dvou portů Thunderbolt 4 pro rychlejší přenos dat, až 64 GB DDR5 (standardně 8 GB) a až 2 TB úložiště PCIe NVMe SSD (standardně 256 GB). Další možnosti zahrnují laserovou čtečku čárových kódů, diskovou jednotku DVD Super Multi Drive, druhou paměťovou jednotku a/nebo grafický procesor NVIDIA.

Podpora nové generace aplikací na bázi AI

Díky svým výkonným parametrům a odolnosti představuje S510 ideální hardwarovou platformu pro nejrůznější aplikace založené na umělé inteligenci. Například pracovníci v oblasti veřejné bezpečnosti mohou při vedení výslechů a pořizování svědeckých výpovědí minimalizovat okolní hluk a zlepšit tak čistotu záznamu. Profesionálové v oblasti servisu automobilů zase mohou urychlit proces diagnostiky pomocí algoritmů v reálném čase. Také výrobní podniky pokračují v zavádění inteligentních a autonomních funkcí pro zdokonalení svého dodavatelského řetězce. Pracovníci ve veřejných službách mohou zase využívat aplikace založené na umělé inteligenci k rychlé analýze dat z terénu a identifikaci kritických problémů infrastruktury dříve, než vyústí v nákladné neplánované odstávky.

„Zařízení vybavená umělou inteligencí představují novou generaci osobních počítačů se specializovanými funkcemi akcelerace AI, které zahrnují centrální procesorovou jednotku (Central Processing Unit, CPU), grafický procesor (Graphics Processing Unit, GPU) a jednotku pro zpracování neuronových sítí (Neural Processing Unit, NPU). Vedoucí postavení v této oblasti zaujímají osobní počítače s procesory Intel Core Ultra, které nabízejí energeticky efektivní akceleraci AI a funkce lokální inference v PC. Velmi nás těší, že nový model S510 od společnosti Getac přenáší tyto možnosti na odolnou platformu a rozšiřuje nabídku počítačů s umělou inteligencí využívajících procesor Intel Core Ultra na trhu,“ říká viceprezidentka pro prodej a marketing a generální ředitelka společnosti Intel Taiwan Grace Wangová.

„Jsme teprve na začátku objevování možností aplikací na bázi umělé inteligence a výhod, které mohou přinést organizacím v různých odvětvích,“ říká prezident společnosti Getac Technology Corporation James Hwang. „Nové zařízení S510 v sobě spojuje výkon budoucnosti a robustní spolehlivost v kompaktním a lehkém balení, což uživatelům umožňuje implementovat nejmodernější inovace na bázi umělé inteligence s naprostou jistotou.“

Nový model S510 je již k dispozici. Další informace naleznete na adrese www.getac.com

¹. Stav aktualizován k 28. květnu 2024; podle našich nejlepších znalostí je tento produkt prvním odolným notebookem vybaveným nejnovějším procesorem Intel Core Ultra a klíčem Microsoft Copilot.

O společnosti Getac

Společnost Getac Technology Corporation je celosvětovým lídrem v oblasti odolných mobilních technologií a inteligentních video řešení, včetně notebooků, tabletů, softwaru, kamer nošených na těle, kamerových systémů v automobilech, správy digitálních důkazů a podnikových řešení pro analýzu videa. Řešení a služby společnosti Getac jsou navrženy tak, aby pracovníkům v náročném prostředí zajišťovaly mimořádné zážitky. V současné době společnost Getac poskytuje služby zákazníkům ve více než 100 zemích světa na poli obrany, veřejné bezpečnosti, záchranných služeb, hasičských a záchranných složek, veřejných služeb, automobilového průmyslu, přírodních zdrojů, výroby, dopravy a logistiky. Další informace najdete na adrese: https://www.getac.com. Zapojte se na oborovém blogu společnosti Getac, případně můžete společnost sledovat na sítích LinkedIn a YouTube.

Getac a logo Getac jsou ochranné známky společnosti Getac Holdings Corporation nebo jejích přidružených společností. Ostatní značky nebo ochranné známky jsou vlastnictvím příslušných vlastníků. ©2024 Getac Technology Corporation.

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2421387/Getac_S510_Scenario_240513.jpg 

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/2378441/Getac_Logo.jpg

Další informace poskytuje: Rhys Chi, +8862227857888, [email protected]

 

PROTEXT

 

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Honduras podle prezidentky postaví vězeňský tábor pro 20.000 lidí

Honduras v rámci boje proti zločineckým gangům postaví vězeňský tábor pro 20.000 lidí. Oznámila to podle agentury Reuters prezidentka Xiomara Castrová. Zároveň chce změnit trestní zákoník, aby bylo možné členy gangů považovat za teroristy. Podobná opatření již zavedl sousední Salvador.

Kate Middleton se poprvé od diagnózy rakoviny objevila na veřejnosti

Princezna Kate, vévodkyně z Walesu, se dnes triumfálně vrátila na veřejnost při slavnostním ceremoniálu Trooping the Colour, který se konal na počest narozenin krále Karla III. Tento slavnostní akt, který zahrnuje vojenskou přehlídku a tradiční ceremoniály, je jednou z nejvýznamnějších událostí v britském královském kalendáři.

Apple a Meta budou pravděpodobně čelit obviněním EU za nedodržování zákona o digitálních trzích

Evropská komise se údajně chystá obvinit technologické giganty Apple a Meta za nedodržování zákona o digitálních trzích (DMA), tvrdí tři osoby, které jsou s touto záležitostí přímo obeznámeny. Očekává se, že obvinění budou vydána před letními prázdninami v srpnu, přičemž jako první jim bude čelit společnost Apple, následovaná společností Meta.

Nový slovenský prezident Pellegrini složil slib a ujal se funkce

Nový slovenský prezident Peter Pellegrini dnes složil slib a ujal se úřadu. Jako první hlava slovenského státu byl v minulosti premiérem a také šéfem parlamentu. Pellegrini složil slib v pořadí jako šestý prezident od vzniku samostatného Slovenska v roce 1993, a to do rukou předsedy ústavního soudu během slavnostní schůze parlamentu.

Kryptotrhy letos zaznamenaly čistý příliv 12 miliard dolarů, uvádí JPMorgan

Podle analytiků JPMorgan současné vysoké ceny bitcoinu v poměru k jeho produkčním nákladům a v poměru ke zlatu vyvolávají pochybnosti o udržitelnosti přílivu 12 miliard dolarů do kryptoaktiv od počátku roku.

Vladimir Putin stanovil podmínky pro zastavení palby a mírové rozhovory s Ukrajinou

Ruský prezident Vladimir Putin v projevu na ministerstvu zahraničních věcí zdůraznil, že je otevřen mírovým rozhovorům s Ukrajinou, přičemž hlavní podmínkou je stažení ukrajinských vojsk z oblastí okupovaných Ruskem. Podle Putina musí Ukrajina stáhnout své jednotky z Doněcké, Luhanské, Chersonské a Záporožské oblasti v rámci jejich správních hranic. Kromě toho musí Ukrajina prohlásit, že odmítá vstoupit do NATO. Putin uvedl, že pokud budou tyto podmínky splněny, Rusko okamžitě zastaví palbu.

Rusko i Ukrajina hlásí likvidaci desítek dronů vyslaných druhou stranou

Rusko i Ukrajina hlásí likvidaci desítek dronů vyslaných na své území nepřítelem. Moskva podle ruské agentury TASS informuje o sestřelení 87 ukrajinských útočných bezpilotních letounů. Kyjev uvedl, že se jeho vojákům povedlo zlikvidovat 24 ruských dronů a střel z celkových 31, které invazní vojska na zemi vyslaly.
Reklama

DOPORUČUJEME

Jak technologický rozvoj ovlivňuje investice do online kasin

Online kasina v posledních letech zažívají obrovský boom. Stále více hráčů opouští klasické kamenné herny a přechází do online prostředí pohodlného hraní z domova....

Napouštění bazénů z vlastní vodovodní přípojky

Hradec Králové 14. června 2024 (PROTEXT) - Královéhradecká provozní, a.s. sděluje svým zákazníkům, že pro napouštění bazénů cisternou byla zrušena doprava do 10 km...
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Honduras podle prezidentky postaví vězeňský tábor pro 20.000 lidí

Honduras v rámci boje proti zločineckým gangům postaví vězeňský tábor pro 20.000 lidí. Oznámila to podle agentury Reuters prezidentka Xiomara Castrová. Zároveň chce změnit trestní zákoník, aby bylo možné členy gangů považovat za teroristy. Podobná opatření již zavedl sousední Salvador.

Kate Middleton se poprvé od diagnózy rakoviny objevila na veřejnosti

Princezna Kate, vévodkyně z Walesu, se dnes triumfálně vrátila na veřejnost při slavnostním ceremoniálu Trooping the Colour, který se konal na počest narozenin krále Karla III. Tento slavnostní akt, který zahrnuje vojenskou přehlídku a tradiční ceremoniály, je jednou z nejvýznamnějších událostí v britském královském kalendáři.

Apple a Meta budou pravděpodobně čelit obviněním EU za nedodržování zákona o digitálních trzích

Evropská komise se údajně chystá obvinit technologické giganty Apple a Meta za nedodržování zákona o digitálních trzích (DMA), tvrdí tři osoby, které jsou s touto záležitostí přímo obeznámeny. Očekává se, že obvinění budou vydána před letními prázdninami v srpnu, přičemž jako první jim bude čelit společnost Apple, následovaná společností Meta.

Nový slovenský prezident Pellegrini složil slib a ujal se funkce

Nový slovenský prezident Peter Pellegrini dnes složil slib a ujal se úřadu. Jako první hlava slovenského státu byl v minulosti premiérem a také šéfem parlamentu. Pellegrini složil slib v pořadí jako šestý prezident od vzniku samostatného Slovenska v roce 1993, a to do rukou předsedy ústavního soudu během slavnostní schůze parlamentu.

Kryptotrhy letos zaznamenaly čistý příliv 12 miliard dolarů, uvádí JPMorgan

Podle analytiků JPMorgan současné vysoké ceny bitcoinu v poměru k jeho produkčním nákladům a v poměru ke zlatu vyvolávají pochybnosti o udržitelnosti přílivu 12 miliard dolarů do kryptoaktiv od počátku roku.

Vědci pozorovali u pobřeží Nové Anglie překvapivé množství ohrožených velryb

Výzkumníci z Národního úřadu pro oceán a atmosféru (NOAA) u břehů Nové Anglie pozorovali neobvykle vysoký počet ohrožených druhů velryb. V tohle roční období není neobvyklé, že kolem tohoto amerického území proplouvají vysoké počty kytovců. Pozorovat tolik těchto mořských savců v tak rozmanitém složení během jediného letu je ale podle vědců vzácnost.

Vladimir Putin stanovil podmínky pro zastavení palby a mírové rozhovory s Ukrajinou

Ruský prezident Vladimir Putin v projevu na ministerstvu zahraničních věcí zdůraznil, že je otevřen mírovým rozhovorům s Ukrajinou, přičemž hlavní podmínkou je stažení ukrajinských vojsk z oblastí okupovaných Ruskem. Podle Putina musí Ukrajina stáhnout své jednotky z Doněcké, Luhanské, Chersonské a Záporožské oblasti v rámci jejich správních hranic. Kromě toho musí Ukrajina prohlásit, že odmítá vstoupit do NATO. Putin uvedl, že pokud budou tyto podmínky splněny, Rusko okamžitě zastaví palbu.

Rusko i Ukrajina hlásí likvidaci desítek dronů vyslaných druhou stranou

Rusko i Ukrajina hlásí likvidaci desítek dronů vyslaných na své území nepřítelem. Moskva podle ruské agentury TASS informuje o sestřelení 87 ukrajinských útočných bezpilotních letounů. Kyjev uvedl, že se jeho vojákům povedlo zlikvidovat 24 ruských dronů a střel z celkových 31, které invazní vojska na zemi vyslaly.

Nikdo neví, kolik rukojmích je ještě naživu, uvedl vysoký představitel Hamásu

Nikdo neví, kolik ze 116 rukojmích, které radikální hnutí Hamás od 7. října nadále zadržuje v Pásmu Gazy, je naživu. Vysoký představitel hnutí Usáma Hamdán to řekl v rozhovoru se stanicí CNN. Z psychické újmy čtyř nedávno zachráněných rukojmích obvinil Izrael, ačkoli zdravotníci potvrdili, že tři muži a jedna žena psychickému násilí čelili v zajetí, píše deník The Times of Israel.

Trump poprvé od nepokojů z 6. ledna 2021 navštívil Capitol Hill

Bývalý americký prezident Donald Trump ve čtvrtek poprvé od vpádu svých stoupenců do sídla Kongresu 6. ledna 2021 navštívil washingtonskou parlamentní čtvrť Capitol Hill, kde se setkal se republikánskými zákonodárci, informovala agentura AP.
Reklama
Reklama