Více
  0.2 C
  Czech
  Sobota 28. ledna 2023

  Discovery Life Sciences spouští špičkovou divizi proteomických služeb s podporou předních technologických partnerů

  Huntsville (Ala.) 14. prosince 2022 (PROTEXT/PRNewswire) – Vytváří jediný zdroj pro rozsáhlé populační studie, charakterizaci biobanky a multiomickou analýzu biomarkerů za účelem podpory diagnostiky a vývoje léků

  Společnost Discovery Life Sciences™ (Discovery) dnes oznámila zahájení činnosti své nové divize proteomických služeb a nyní přijímá vzorky od farmaceutických a biotechnologických společností, vládních institucí i neziskových a akademických výzkumných center. Tato inovativní nabídka zahrnuje jak průzkumnou, tak cílenou proteomiku s využitím sady produktů Seer Proteograph™, systémů SCIEX LC-MS/MS, Olink® Proximity Extension Assay (PEA) a platformy Luminex xMAP®.

  Laboratoře proteomických služeb společnosti Discovery jsou nyní integrovány s jejími předními laboratořemi služeb krátkého a dlouhého genomického čtení a rozsáhlým globálním komerčním biorepositářem hyperanotovaných® biospecií.

  „Jsme velmi rádi, že můžeme otevřít dveře výzkumným pracovníkům a vědcům z celého světa a poskytnout jim přístup k vysoce rozšířeným multiomickým službám společnosti Discovery, které jim umožní pokročit v objevování biomarkerů, klinickém vývoji a rozsáhlých výzkumných programech,“ řekl Michael Pisano, výkonný viceprezident společnosti Discovery pro proteomiku. „Naši odborníci na proteomiku pečlivě navrhli, vytvořili a optimalizovali komplexní, platformově agnostickou sadu špičkových proteomických a proteogenomických technologií, které podporují všechny strategie biomarkerů, rozsáhlé populační studie a projekty charakterizace biobank.“

  V rámci své strategie rozšiřování služeb v oblasti biomarkerů podepsala společnost Discovery v lednu víceletou smlouvu se společností Seer, Inc. (NASDAQ: SEER), což je společnost zabývající se vědou o živé přírodě, která prodává novou převratnou platformu pro proteomiku, a se společností SCIEX, světovou jedničkou v oblasti analytických technologií pro vědy o živé přírodě, s cílem vytvořit první proteogenomické konsorcium svého druhu (PGC) pro rozsáhlé proteomické studie plazmy. PGC kombinuje patentované technologie a odborné znalosti všech tří společností a nabízí objektivní proteogenomické služby s vysokým rozlišením, které pomáhají odhalit nové biomarkery, jež lze přiřadit k základním genetickým odchylkám.

  „Proteogenomické konsorcium strategicky spojuje tyto vysoce pokročilé plazmatické proteomické technologie s našimi předními světovými odbornými znalostmi v oblasti genomiky s krátkým a dlouhým čtením, aby bylo možné snadněji přidávat podrobná a nezkreslená proteomická data do výzkumných, translačních a klinických studií, jakož i do rozsáhlých populačních výzkumných programů,“ řekl Glenn Bilawsky, generální ředitel společnosti Discovery. „Kromě toho PGC umožňuje také vytvoření nových diagnostických nástrojů pro nádorová, neurodegenerativní, zánětlivá a infekční onemocnění a další terapeutické oblasti.“

  V září pak společnost Discovery oznámila, že je největším certifikovaným komerčním poskytovatelem služeb pro platformu Olink® PEA na americkém kontinentu. PEA společnosti Olink je jedinečná technologie imuno-PCR, která řeší problém dynamického rozsahu, jenž bránil proteomice plazmy po celá desetiletí, a umožňuje detekci a kvantifikaci málo hojných proteinů v plazmě ve velkém měřítku. Společnost Discovery rovněž zavede doplňkové platformy pro multiplexní imunoanalýzy, včetně technologie xMAP® od společnosti Luminex, která umožňuje přizpůsobitelné multiplexní testy na bázi proteinů a nukleových kyselin.

  Discovery nabízí širokou škálu služeb, včetně genomiky, proteomiky, patologie a buněčné biologie. Discovery má vedle svého rozsáhlého portfolia služeb také největší komerční biorepozitář na světě, který partnerům nabízí jednotný řetězec úschovy pro urychlení klinického výzkumu a vývoje. Integrovaný multiomický pracovní postup společnosti Discovery umožňuje klientům získat hlubší poznatky a zároveň šetřit cenné vzorky.

  O společnosti Discovery Life Sciences

  Společnost Discovery Life Sciences je specialistou na vzorky biologických materiálů, biomarkery a proteogenomii a představuje spojení největší komerční zásoby vzorků biologických materiálů na světě a sítě pro jejich získávání s předními laboratořemi, které poskytují služby v oblasti biomarkerů včetně genomických, tkáňových, proteomických a buněčných s cílem urychlení nových léčebných programů s podporou biomarkerů i doprovodných diagnostických programů pro onkologii, infekční onemocnění a další vzácné zdravotní problémy.

  Prostřednictvím naší divize pro buněčnou a genovou terapii AllCells® udržujeme největší fond opakovaných dárců a dodáváme čerstvé a kryokonzervované lidské buněčné materiály klinické kvality pro výzkumné účely (RUO) a pro podporu programů buněčné a genové terapie v jakékoli fázi vývoje a v jakémkoli rozsahu.

  Díky špičkovým odborným znalostem a inovativnímu využití současných technologií tým společnosti Discovery úzce spolupracuje se zákazníky s cílem překonávat překážky a získávat výsledky pro rozhodování o zásadních otázkách výzkumu a vývoje nejrychleji na trhu. Představujeme vědu ve vašich službách, Science at your Service™! Další informace najdete na stránkách dls.com.

  O společnosti Olink

  Olink Holding AB (publ) (Nasdaq: OLK) je společnost, která se ve spolupráci s vědeckou komunitou věnuje akceleraci proteomiky v různých oblastech medicíny s cílem umožnit nové objevy a zlepšit životy pacientů. Společnost Olink nabízí platformu produktů a služeb, které jsou využívány ve významných farmaceutických společnostech a předních klinických a akademických institucích pro hlubší poznání lidské biologie v reálném čase a podporu zdravotní péče 21. století prostřednictvím praktických a přínosných vědeckých poznatků. Společnost vznikla v roce 2016 a je dobře zavedená v Evropě, Severní Americe i Asii. Sídlí ve švédské Uppsale.

  O společnosti SCIEX

  Společnost SCIEX dodává řešení pro přesnou detekci a kvantifikaci molekul, která našim zákazníkům umožňuje chránit a zlepšovat zdraví a bezpečnost všech. Již 50 let stojíme v čele oboru hmotnostní spektrometrie. Od uvedení vůbec prvního komerčně úspěšného trojitého kvadrupólu v roce 1981 jsme vyvinuli převratné technologie a řešení, jež ovlivňují výzkum a výsledky, které mění život.

  Dnes nadále zůstáváme průkopníky robustních řešení v oblasti hmotnostní spektrometrie a kapilární elektroforézy. Naši zákazníci jsou schopni rychle reagovat na nebezpečí v oblasti životního prostředí, lépe porozumět biomarkerům souvisejícím s nemocemi, zlepšit péči o pacienty na klinikách, rychleji uvádět na trh relevantní léky a udržovat potraviny zdravější a bezpečnější.

  Proto si tisíce odborníků z oblasti přírodních věd po celém světě vybírají společnost SCIEX, aby získali odpovědi, kterým mohou důvěřovat, a mohli tak lépe přijímat zásadní rozhodnutí, jež pozitivně ovlivňují životy.

  Další informace najdete na adrese www.mrrex.com.

  O společnosti Seer

  Seer™ je společnost zabývající se přírodními vědami, která vyvíjí transformační produkty, jež otevírají novou bránu k proteomu. Sada produktů Proteograph™ společnosti Seer je integrované řešení, které zahrnuje patentované nanočástice, spotřební materiál, automatizační přístroje a software pro provádění nestranné, hloubkové a rychlé proteomické analýzy ve velkém měřítku během několika hodin. Společnost Seer navrhla pracovní postup řešení Proteograph tak, aby byl efektivní a snadno použitelný a využíval široce rozšířenou laboratorní instrumentaci k poskytnutí decentralizovaného řešení, které se dá začlenit téměř do každé laboratoře. Sada produktů Proteograph společnosti Seer je určena pouze pro výzkumné účely a není určena pro diagnostické postupy. Další informace najdete na adrese www.seer.bio.

  Logo –
  https://mma.prnewswire.com/media/1022478/Discovery_LS_Logo.jpg

  KONTAKT: Brian Bennett, [email protected]; [email protected]

  Sledujte nás na sítích

  Renner se před rozjetou rolbou pokoušel zachránit synovce. Po nehodě má herec přes 30 zlomených kostí

  Herec Jeremy Renner se před nehodou na Nový rok snažil zabránit tomu, aby jeho sněžná rolba srazila jeho synovce, když byl americký umělec podle zprávy úřadu nevadského šerifa vtažen pod jedoucí vozidlo. Renner utrpěl vážná zranění a byl letecky transportován do nemocnice, kde podstoupil nejméně dvě operace.

  König začal studovat a zůstává v superbicích. Pomáhat mu budou čeští mechanici

  Je to oficiální – Oliver König pokračuje v mistrovství světa superbiků! Jeho manažer podepsal smlouvu a nově se tým bude jmenovat Orelac Racing Movisio. K českému závodníkovi přichází také nový technický ředitel Ital Thomasso Noccioli, o data se bude starat Michal Kněžínek a jedním z mechaniků se stane Lukáš Porš. „Domluvili jsme se, že od letošního roku půjde nově o česko-španělský tým, z čeho mám velkou radost. Očekávám, že se s Oliverem významně posuneme, i když konkurence bude letos ještě větší,“ prohlásil Miloš Čihák, jezdcův manažer. König je v současné době na testování ve Španělsku.

  UNHCR žádá konec praxe, kdy jsou ukrajinské děti v Rusku nabízeny k adopci

  Rusko porušuje základní principy ochrany práv dětí, když ukrajinským dětem mění pasy na ruské a dává je v Rusku k adopci. V rozhovoru s agenturou Reuters to řekl šéf úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) Filippo Grandi. Uvedl také, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se na jeho úřad obrátil s žádostí, aby pomohl dětem z Ruskem okupovaných území na Ukrajině, na nichž se tato praktika odehrává.

  Washington je znepokojen eskalujícím napětím mezi Izraelem a Palestinou

  Washington vyjádřil znepokojení nad eskalací napětí mezi Izraelem a Palestinou. Izraelské síly ve čtvrtek zabily na Západním břehu devět Palestinců, včetně dvou civilistů. V pátek brzy ráno zachytila izraelská protiraketová obrana dvojici střel vypálených z Gazy, na město pak dopadly izraelské rakety. Tento požár se snaží uhasit OSN.

  NEJNOVĚJŠÍ

  Renner se před rozjetou rolbou pokoušel zachránit synovce. Po nehodě má herec přes 30 zlomených kostí

  Herec Jeremy Renner se před nehodou na Nový rok snažil zabránit tomu, aby jeho sněžná rolba srazila jeho synovce, když byl americký umělec podle zprávy úřadu nevadského šerifa vtažen pod jedoucí vozidlo. Renner utrpěl vážná zranění a byl letecky transportován do nemocnice, kde podstoupil nejméně dvě operace.

  König začal studovat a zůstává v superbicích. Pomáhat mu budou čeští mechanici

  Je to oficiální – Oliver König pokračuje v mistrovství světa superbiků! Jeho manažer podepsal smlouvu a nově se tým bude jmenovat Orelac Racing Movisio. K českému závodníkovi přichází také nový technický ředitel Ital Thomasso Noccioli, o data se bude starat Michal Kněžínek a jedním z mechaniků se stane Lukáš Porš. „Domluvili jsme se, že od letošního roku půjde nově o česko-španělský tým, z čeho mám velkou radost. Očekávám, že se s Oliverem významně posuneme, i když konkurence bude letos ještě větší,“ prohlásil Miloš Čihák, jezdcův manažer. König je v současné době na testování ve Španělsku.

  UNHCR žádá konec praxe, kdy jsou ukrajinské děti v Rusku nabízeny k adopci

  Rusko porušuje základní principy ochrany práv dětí, když ukrajinským dětem mění pasy na ruské a dává je v Rusku k adopci. V rozhovoru s agenturou Reuters to řekl šéf úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) Filippo Grandi. Uvedl také, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se na jeho úřad obrátil s žádostí, aby pomohl dětem z Ruskem okupovaných území na Ukrajině, na nichž se tato praktika odehrává.

  Nová technologie přemění vodní páru nad oceány v pitnou vodu

  Američtí vědci vymysleli technologii, která přemění vodní páru na sladkou vodu. Vodní páry nad oceány se nachází téměř neomezené množství a podle studie to nezmění ani globální oteplování. Technologii proto lze označit za udržitelné řešení, jak zásobovat pitnou vodou lidi v suchých a chudších oblastech.