menu

23.3 C
Czech
Sobota 25. května 2024

Devět lidí zahynulo v Mexiku na předvolebním shromáždění kandidáta na prezidenta

Devět lidí včetně dítěte zahynulo a dalších více než 60 utrpělo zranění, když se zřítila konstrukce scény, na níž před zhruba pěti tisícovkami shromážděných vystupoval jeden z kandidátů v mexických prezidentských volbách. Podle agentur o tom informoval guvernér státu Nuevo León, kde se neštěstí stalo.

Ukrajina kvůli ruské ofenzivě evakuovala z Charkovské oblasti už 10.000 lidí

Od zahájení ruského pozemního útoku v ukrajinské Charkovské oblasti z minulého týdne bylo evakuováno už téměř 10.000 lidí. Uvedl to dnes šéf charkovské správy Oleh Syněhubov. Situace na frontě se podle něj stabilizovala. Ruské ministerstvo obrany tvrdí, že ruská vojska dobyla - ruskou terminologií "osvobodila" - další vesnici u Vovčanska v Charkovské oblasti na severovýchodě Ukrajiny, zatímco ukrajinské velení naopak ujišťuje, že ruské útoky v regionu byly bezvýsledné. Podobná tvrzení znepřátelených stran nelze ve válečných podmínkách bezprostředně ověřit z nezávislých zdrojů.

Discovery Life Sciences spouští špičkovou divizi proteomických služeb s podporou předních technologických partnerů

Sledujte nás na sítích

Huntsville (Ala.) 14. prosince 2022 (PROTEXT/PRNewswire) – Vytváří jediný zdroj pro rozsáhlé populační studie, charakterizaci biobanky a multiomickou analýzu biomarkerů za účelem podpory diagnostiky a vývoje léků

Reklama

Společnost Discovery Life Sciences™ (Discovery) dnes oznámila zahájení činnosti své nové divize proteomických služeb a nyní přijímá vzorky od farmaceutických a biotechnologických společností, vládních institucí i neziskových a akademických výzkumných center. Tato inovativní nabídka zahrnuje jak průzkumnou, tak cílenou proteomiku s využitím sady produktů Seer Proteograph™, systémů SCIEX LC-MS/MS, Olink® Proximity Extension Assay (PEA) a platformy Luminex xMAP®.

Laboratoře proteomických služeb společnosti Discovery jsou nyní integrovány s jejími předními laboratořemi služeb krátkého a dlouhého genomického čtení a rozsáhlým globálním komerčním biorepositářem hyperanotovaných® biospecií.

„Jsme velmi rádi, že můžeme otevřít dveře výzkumným pracovníkům a vědcům z celého světa a poskytnout jim přístup k vysoce rozšířeným multiomickým službám společnosti Discovery, které jim umožní pokročit v objevování biomarkerů, klinickém vývoji a rozsáhlých výzkumných programech,“ řekl Michael Pisano, výkonný viceprezident společnosti Discovery pro proteomiku. „Naši odborníci na proteomiku pečlivě navrhli, vytvořili a optimalizovali komplexní, platformově agnostickou sadu špičkových proteomických a proteogenomických technologií, které podporují všechny strategie biomarkerů, rozsáhlé populační studie a projekty charakterizace biobank.“

V rámci své strategie rozšiřování služeb v oblasti biomarkerů podepsala společnost Discovery v lednu víceletou smlouvu se společností Seer, Inc. (NASDAQ: SEER), což je společnost zabývající se vědou o živé přírodě, která prodává novou převratnou platformu pro proteomiku, a se společností SCIEX, světovou jedničkou v oblasti analytických technologií pro vědy o živé přírodě, s cílem vytvořit první proteogenomické konsorcium svého druhu (PGC) pro rozsáhlé proteomické studie plazmy. PGC kombinuje patentované technologie a odborné znalosti všech tří společností a nabízí objektivní proteogenomické služby s vysokým rozlišením, které pomáhají odhalit nové biomarkery, jež lze přiřadit k základním genetickým odchylkám.

Reklama

„Proteogenomické konsorcium strategicky spojuje tyto vysoce pokročilé plazmatické proteomické technologie s našimi předními světovými odbornými znalostmi v oblasti genomiky s krátkým a dlouhým čtením, aby bylo možné snadněji přidávat podrobná a nezkreslená proteomická data do výzkumných, translačních a klinických studií, jakož i do rozsáhlých populačních výzkumných programů,“ řekl Glenn Bilawsky, generální ředitel společnosti Discovery. „Kromě toho PGC umožňuje také vytvoření nových diagnostických nástrojů pro nádorová, neurodegenerativní, zánětlivá a infekční onemocnění a další terapeutické oblasti.“

V září pak společnost Discovery oznámila, že je největším certifikovaným komerčním poskytovatelem služeb pro platformu Olink® PEA na americkém kontinentu. PEA společnosti Olink je jedinečná technologie imuno-PCR, která řeší problém dynamického rozsahu, jenž bránil proteomice plazmy po celá desetiletí, a umožňuje detekci a kvantifikaci málo hojných proteinů v plazmě ve velkém měřítku. Společnost Discovery rovněž zavede doplňkové platformy pro multiplexní imunoanalýzy, včetně technologie xMAP® od společnosti Luminex, která umožňuje přizpůsobitelné multiplexní testy na bázi proteinů a nukleových kyselin.

Discovery nabízí širokou škálu služeb, včetně genomiky, proteomiky, patologie a buněčné biologie. Discovery má vedle svého rozsáhlého portfolia služeb také největší komerční biorepozitář na světě, který partnerům nabízí jednotný řetězec úschovy pro urychlení klinického výzkumu a vývoje. Integrovaný multiomický pracovní postup společnosti Discovery umožňuje klientům získat hlubší poznatky a zároveň šetřit cenné vzorky.

O společnosti Discovery Life Sciences

Společnost Discovery Life Sciences je specialistou na vzorky biologických materiálů, biomarkery a proteogenomii a představuje spojení největší komerční zásoby vzorků biologických materiálů na světě a sítě pro jejich získávání s předními laboratořemi, které poskytují služby v oblasti biomarkerů včetně genomických, tkáňových, proteomických a buněčných s cílem urychlení nových léčebných programů s podporou biomarkerů i doprovodných diagnostických programů pro onkologii, infekční onemocnění a další vzácné zdravotní problémy.

Prostřednictvím naší divize pro buněčnou a genovou terapii AllCells® udržujeme největší fond opakovaných dárců a dodáváme čerstvé a kryokonzervované lidské buněčné materiály klinické kvality pro výzkumné účely (RUO) a pro podporu programů buněčné a genové terapie v jakékoli fázi vývoje a v jakémkoli rozsahu.

Díky špičkovým odborným znalostem a inovativnímu využití současných technologií tým společnosti Discovery úzce spolupracuje se zákazníky s cílem překonávat překážky a získávat výsledky pro rozhodování o zásadních otázkách výzkumu a vývoje nejrychleji na trhu. Představujeme vědu ve vašich službách, Science at your Service™! Další informace najdete na stránkách dls.com.

O společnosti Olink

Olink Holding AB (publ) (Nasdaq: OLK) je společnost, která se ve spolupráci s vědeckou komunitou věnuje akceleraci proteomiky v různých oblastech medicíny s cílem umožnit nové objevy a zlepšit životy pacientů. Společnost Olink nabízí platformu produktů a služeb, které jsou využívány ve významných farmaceutických společnostech a předních klinických a akademických institucích pro hlubší poznání lidské biologie v reálném čase a podporu zdravotní péče 21. století prostřednictvím praktických a přínosných vědeckých poznatků. Společnost vznikla v roce 2016 a je dobře zavedená v Evropě, Severní Americe i Asii. Sídlí ve švédské Uppsale.

O společnosti SCIEX

Společnost SCIEX dodává řešení pro přesnou detekci a kvantifikaci molekul, která našim zákazníkům umožňuje chránit a zlepšovat zdraví a bezpečnost všech. Již 50 let stojíme v čele oboru hmotnostní spektrometrie. Od uvedení vůbec prvního komerčně úspěšného trojitého kvadrupólu v roce 1981 jsme vyvinuli převratné technologie a řešení, jež ovlivňují výzkum a výsledky, které mění život.

Dnes nadále zůstáváme průkopníky robustních řešení v oblasti hmotnostní spektrometrie a kapilární elektroforézy. Naši zákazníci jsou schopni rychle reagovat na nebezpečí v oblasti životního prostředí, lépe porozumět biomarkerům souvisejícím s nemocemi, zlepšit péči o pacienty na klinikách, rychleji uvádět na trh relevantní léky a udržovat potraviny zdravější a bezpečnější.

Proto si tisíce odborníků z oblasti přírodních věd po celém světě vybírají společnost SCIEX, aby získali odpovědi, kterým mohou důvěřovat, a mohli tak lépe přijímat zásadní rozhodnutí, jež pozitivně ovlivňují životy.

Další informace najdete na adrese www.mrrex.com.

O společnosti Seer

Seer™ je společnost zabývající se přírodními vědami, která vyvíjí transformační produkty, jež otevírají novou bránu k proteomu. Sada produktů Proteograph™ společnosti Seer je integrované řešení, které zahrnuje patentované nanočástice, spotřební materiál, automatizační přístroje a software pro provádění nestranné, hloubkové a rychlé proteomické analýzy ve velkém měřítku během několika hodin. Společnost Seer navrhla pracovní postup řešení Proteograph tak, aby byl efektivní a snadno použitelný a využíval široce rozšířenou laboratorní instrumentaci k poskytnutí decentralizovaného řešení, které se dá začlenit téměř do každé laboratoře. Sada produktů Proteograph společnosti Seer je určena pouze pro výzkumné účely a není určena pro diagnostické postupy. Další informace najdete na adrese www.seer.bio.

Logo –
https://mma.prnewswire.com/media/1022478/Discovery_LS_Logo.jpg

KONTAKT: Brian Bennett, [email protected]; [email protected]

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nepochopitelná kouzla švédského brankáře Filipa Gustavssona: Od vymyšlených přezdívek po otázky o UFO

Filip Gustavsson, švédský brankář ve službách Minnesoty Wild, se neproslavil jen svou brankářskou dovedností, ale také svým neobyčejným přístupem k životu. Gustavsson, který v NHL chytá pod přezdívkou Fillifjonken, si užívá zájem, který vzbuzují jeho vymyšlené příběhy a neobvyklé otázky. Nyní se připravuje postavit proti českým hokejistům v semifinále mistrovství světa.

Francie začala s evakuací svých turistů z Nové Kaledonie

Francie začala s evakuací svých turistů z Nové Kaledonie, kde i dnes pokračují nepokoje. Píše to agentura AFP. Tento týden se podařilo z francouzského zámořského území zajistit odjezd turistů z Austrálie či Nového Zélandu. Násilné protesty, které vypukly v polovině tohoto měsíce, si zatím vyžádaly sedm životů.

Komise pro cenné papíry a burzy schválila 8 etherových ETF

Komise pro cenné papíry a burzy ve čtvrtek podepsala návrhy na etherové ETF, čímž se jejich potenciální uvedení na trh o krok přiblížilo. Americký regulátor cenných papírů schválil návrhy o uvedení spotových etherových ETF společností VanEck, Ark Invest, BlackRock, Fidelity, Franklin Templeton, Bitwise, Grayscale a Invesco. Příkaz SEC je jedním z kroků k tomu, aby se tyto plánované fondy dostaly na trh.

V noci pokračovaly izraelské údery na Rafáh v Pásmu Gazy

V noci na dnešek pokračovaly izraelské údery na Rafáh na jihu Pásma Gazy. Uvedli to reportéři agentury AFP na místě. V pátek Mezinárodní soudní dvůr (ICJ) v Haagu nařídil Izraeli zastavit vojenskou ofenzivu v oblasti Rafáhu, což izraelské úřady odmítly. Údery a boje izraelské armády s palestinským hnutím Hamás podle AFP neutichly ani na dalších místech tohoto palestinského území, například v utečeneckém táboře Dajr Balah ve středu Pásma Gazy.
Reklama

DOPORUČUJEME

Touha pomáhat: 20 let dobrovolnictví s Adrou

Frýdek-Místek 25. května 2024 (PROTEXT) - V květnu 2024 slaví naše vůbec první Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek svoje kulatiny. Právě zde jsme se před...

Výzva všem samosprávám: Vypravte se na URBIS pro know-how, dobrou praxi i kontakty

Už 4. června 2024 otevře své brány brněnský URBIS. Letošní ročník nabídne v Česku doposud nevídaný třídenní program s účastí ministrů, předních tváří české Smart City...
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nepochopitelná kouzla švédského brankáře Filipa Gustavssona: Od vymyšlených přezdívek po otázky o UFO

Filip Gustavsson, švédský brankář ve službách Minnesoty Wild, se neproslavil jen svou brankářskou dovedností, ale také svým neobyčejným přístupem k životu. Gustavsson, který v NHL chytá pod přezdívkou Fillifjonken, si užívá zájem, který vzbuzují jeho vymyšlené příběhy a neobvyklé otázky. Nyní se připravuje postavit proti českým hokejistům v semifinále mistrovství světa.

Francie začala s evakuací svých turistů z Nové Kaledonie

Francie začala s evakuací svých turistů z Nové Kaledonie, kde i dnes pokračují nepokoje. Píše to agentura AFP. Tento týden se podařilo z francouzského zámořského území zajistit odjezd turistů z Austrálie či Nového Zélandu. Násilné protesty, které vypukly v polovině tohoto měsíce, si zatím vyžádaly sedm životů.

Komise pro cenné papíry a burzy schválila 8 etherových ETF

Komise pro cenné papíry a burzy ve čtvrtek podepsala návrhy na etherové ETF, čímž se jejich potenciální uvedení na trh o krok přiblížilo. Americký regulátor cenných papírů schválil návrhy o uvedení spotových etherových ETF společností VanEck, Ark Invest, BlackRock, Fidelity, Franklin Templeton, Bitwise, Grayscale a Invesco. Příkaz SEC je jedním z kroků k tomu, aby se tyto plánované fondy dostaly na trh.

V noci pokračovaly izraelské údery na Rafáh v Pásmu Gazy

V noci na dnešek pokračovaly izraelské údery na Rafáh na jihu Pásma Gazy. Uvedli to reportéři agentury AFP na místě. V pátek Mezinárodní soudní dvůr (ICJ) v Haagu nařídil Izraeli zastavit vojenskou ofenzivu v oblasti Rafáhu, což izraelské úřady odmítly. Údery a boje izraelské armády s palestinským hnutím Hamás podle AFP neutichly ani na dalších místech tohoto palestinského území, například v utečeneckém táboře Dajr Balah ve středu Pásma Gazy.

Francie se stává hostitelem hokejového mistrovství světa 2028 poté, co Kazachstán stáhl svou kandidaturu

Francie se ujala prestižní role hostitele mistrovství světa v hokeji 2028 poté, co Kazachstán stáhl svou kandidaturu. Půjde již o třetí mistrovství světa v ledním hokeji, které Francie za svoji historii uspořádala. Hlavními dějišti akce se stanou moderní Accor Arena v Paříži a nově otevřená LDLC Arena v Lyonu. Tento sportovní svátek je pro zemi zásadním krokem v jejím ambiciózním plánu na propagaci hokeje, který vrcholí zimními olympijskými hrami v roce 2030 ve Francouzských Alpách.

Šéf Tesly Elon Musk kritizuje americká cla na čínská elektrická vozidla

Elon Musk kritizoval cla uvalená americkou vládou na čínské elektromobily a označil je za „nedobré“ a narušující trh s automobily. Šéf společnosti Tesla dříve obchodní bariéry podporoval, ale ve čtvrtek během videoprojekce na pařížské technologické konferenci provedl obrat.

Putin je připraven zastavit ukrajinskou válku příměřím – pod jednou podmínkou

Podle čtyř ruských zdrojů obeznámených s jednáním v Kremlu je ruský prezident Vladimir Putin údajně ochoten zastavit bojové akce na Ukrajině, ale pouze v případě, že budou uznána současná vítězství Ruska na bojišti. Toto příměří by sice poskytlo dočasné přerušení konfliktu, ale znamenalo by ponechání potenciálních 11 milionů lidí pod okupační správou a vzdání se 20 % svrchovaného území Ukrajiny.
Reklama
Reklama