Reklama

Češi šokují svět! Mají špičkový protinádorový lék mitoDFO, který zabraňuje metastázování buněk

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Vědecký tým z Česka vyvinul novou protinádorovou látku mitoDFO, která zabraňuje metastazování. Podle dostupných informací má látka využívat toho, že nádorové buňky potřebují více železa. Zpracování železa proto zablokují, čímž zabrání jeho dalšímu růstu.

Výzkumníky nyní čekají další fáze testování na několika zvířatech a následně i na lidech. Cesta před schválením je tedy ještě velmi dlouhá, ale už teď to vypadá na velmi solidní posun vpřed.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Jistá uživatelka sociální sítě TikTok zveřejnila video, ve kterém upozorňuje ženy, aby si pravidelně kontrolovali obsah svých kabelek. Nepříjemně ji totiž překvapilo zjištění, že v té své našla nenápadný lokalizátor. Vůbec netuší, jak a kdy se jí tam dostal.
Aducanumab je název nové účinné látky proti Alzheimerově demenci. Přípravek společnosti Biogen schválily Spojené státy, následovat bude zřejmě Velká Británie. Jde o první nový lék proti této zákeřné chorobě po dvaceti letech, informuje BBC.

95 KOMENTÁŘE

 1. Takových nadějných zpráv jsem za posledních skoro 50 let slyšel, a stále nic. Za to půlstoletí tak maximálně dokázali zvýšit přežití některých pacientů o pár měsíců, ovšem cena za to je pouze delší utrpení.

  • Jojo, nadějné články čtu od té doby, co číst umím. A počítám že o nich budu číst dál, do konce života, stejně jako o tom, že v konečném důsledku pořád není a nebude účinný lék na R. 🙂

   • Není ani nebude. Farmaceutický průmysl ještě nikdy nikoho vyléčit nechtěl. Z vyléčeného nemá groše. Zato z prodlužování utrpení o pár měsíců, na tom v řadě případů zvládnou namotat milióny.

    • Koukam ze Cesi jsou narodem vedcu, lekaru a odborniku „na vsechno“ !! To si teda jen mysli. Ve skutecnosti je vetsina Cechu mixem hlupaku, buranu a zavistivcu. Proto jsme svetu jen pro smich !!!!

    • Výborně. Takže až vy nebo někdo z vaší rodiny vážně onemocníte, můžete rovnou podepsat revers a jít si objednat básničku do pohřební služby. Jednak by vám stejně žádný vědecky vyvinutý lék nepomohl a pak ten pocit zadostiučinění, jak jste to nandal farmaceutickým korporacím, je k nezaplacení.

 2. Účelem farmaceutických firem je člověka léčit, nikoliv vyléčit. Co asi máte z někoho, koho za měsíc vyléčíte? Pár tisíc. No a co máte z někoho, koho „léčíte“ 10 let? Několik stovek tisíc, a často i několik milionů. A to je zároveň odpověd‘, proč bylo ohlašováno tolik léků na různé nemoci, a najednou je vždy „ticho po pěšině“. Patenty byly odkoupeny a jsou dobře uloženy v trezorech těchto farmaceutických gigantů.

  • Je to tak. Takže žádný šokující objev, ale pouze další zbytečná práce a vyhozené penize. Dělají z lidí blbce.

   • Ten přehled inteligence autorů těchto příspěvků nám dává tušit, že se z té mizérie v česku jen tak nevyhrabem, Bureš- Nebureš…:-(((((

    • S prví části vašeho příspěvku souhlasím, ale nerozumím proč taháte do toho „Bureše“ Okamžitě jste se tím zařadil mezi tu část přispěvatelů, o které píšete v první části.

  • Kde je Kelnerův úspěšný lék na rakovinu prostaty, který už dávno prošel treti fází. Nic se opět neděje. Kabaret.

 3. Testy na zvířatech chcípáci. Bych nevěřil že to Češi dělají stejně jako sem nevěřil v kruté klecové chovy prasat. Proklínám všechny co se takových věcí účasní aby vás do rána ta rakovina sežrala. Chytit při tom někoho tak vás sežeru já na místě

  • Tak seš dement? Jak jinak by vznikla taková věc? Jak jinak by to mohli vyzkoušet, kdyby se vše dělalo bez testu na zvířatech tak už jsme všichni dávno pochcipali..

   • Jak jinak? Co třeba na těch, co sedí v kriminále? Na pedofilech, na nasilnicich, na vrazích atd….proč na zvířatech??

  • Znám te,za prasata budeš bojovat az do roztrhání těla,ale bezdomovci najíst Nedas,tyhle názory,to je nemoc,nízká empatie k lidem a přehnaná ke zvířatům,jsi nemocný hlupak

  • ty jsi ale dement tak místo na zvířatech bych jako objekt testování doporučil tebe a podobně smýšlející lidi aby se ušetřili chudáci myši a krysy… no comment fakt dement

  • Byl jste dlouho v Indii,že máte rád potkany a krysy?Já mám z nich hrůzu.V dětství mě potkan kousl a dodnes mám z myší trauma.

  • Pane Moravec, nevím kde celé roky žijete, jaký máte přehled a proč píšete blbiny, když tomu nerozumíte.
   Ač je to smutné, ale jinak to nejde, nebýt pokusů a testování nejdříve na zvířatech – až následně na lidech, nemáme penicilin, očkování proti neštovicím, tuberkulose a nebýt prasat, tak neumíme vyměnit a operovat srdce. Je tady více hloupých komentářů ( o důchodcích, vězních atd.) a nechápu, jak jsou lidi zlí a omezení, někdy to vypadá, že nemají ani pomocnou školu.

 4. To dává smysl, že rakovinné buňky potřebují více železa. Proto alternativní medicína tvrdí, že jedlíci masa jsou rizikoví pro onemocnění rakovinou. Maso obsahuje hodně železa. Proto se nemocným doporučuje vegetariánská strava.

   • nevím, jaký má vliv užívání železa na rakovinu, ale vím, že železo tělo potřebuje k rozvodu pro buňky důležitého kyslíku po těle .. ale samotná forma tablet železa má špatný vliv na sliznici žaludku, měla jsem s tím při dlouhém užívání kvůli chudokrevnosti potíže a narušení sliznice může znovu vyvolat špatné trávení a tudíž chudokrevnost z druhé strany – lepší je užívat lněná semínka nebo lněný olej, pouze pozor – ne těhotné ženy (působí na otevírání ) a pozor na žluknutí, což proměna na jed vlastně .. lisovaný olej spotřebovat do 6 neděl a po otevření lahvičky urychleně spotřebovat a rozemletá semínka jsou určená pouze k okamžité konzumaci (10-15 minut?). Hodnota železa mi stoupla i pouze užívání 1 polévkové lžíce lněného oleje denně během 3 měsíců.. + neužívat olej s velkoobchodů, nemají kvalitu požadovanou dlouhým skladováním v teple. Navíc – ve slupkách lněných semínek je velké množství lignanů- antioxidantů, které působí protirakovinně. Takže užíváním lnu má tělo současně dostatek všech důležitých pro život, pro organismus – posiluje a přitom čistí .. NAVÍC čistí jako jediné semínko intenzivně i zánět střev a čistá střeva jsou základem pevného zdraví, neboť vyživují celé tělo včetně mozku.

    • za krásné informace. Jen bych doplnil, když má buňka málo kyslíku stává se z ní rakovinná – viz nositel Nobelovy ceny …

 5. Copak jste se všichni zbláznili? Díky za takové vědce a jejich práci! Co když je zrovna vy, mí předřečníci, budete potřebovat?

  • Dobře jste to napsal je to tu samy blábol. Já bojují s 3 rakovinou ti hlupáci nic nezažili, zoufalství,bolesti a strašnou chuť žít. Jděte raději pomocí potřebují kostní dřeň nechte se testovat tak pomůžete ne těmi bláboly.

 6. Dr. Fortýn byl zavražděn, když v roce 2000 publikoval metodu podvazování nádorů – oficiálně zemřel na plicní embolii… Což o to – lidé umírají, a staří zvláště, ale na celé záležitosti je zvláštní především to, že z jeho pracoviště se ztratily veškeré dokumenty a jeho bývalí spolupracovníci si nic nepamatovali… (asi také nechtěli zemřít na plicní embolii) Celé praciviště pak násedně přechází pod americkou kontrolu.
  Ale tak to v banánistánech havloidnho typu chodí – otroci v rozkradené a zdevastované zemi musí poslouchat!
  Děkujeme Chátro 77!

  • Vy jste ale pitomec……bylo by zajimave zjistit, co vas vede k takoveto zlobe. Kde se u vas stala chyba, ze premyslite a vyjadrujete se takovymto zpusobem. Jde-li to od vas zevnitr a nejste-li nejake nastrcedne pero z V ychodu, tak vas tedy hodne lituju, do mkonce zivota se budete trapit a stejne nic nevytrapite. Je to ubohe a nedustojne, je-li vam to blizke, tak si v tom klidne zustante, stastnou cestu hlupacku.

    • paní jano. nebyla tam ani jedna urážka ani nenávist. jen konstatování, že pan vaněk je vlastně nešťastná osoba, plná zloby a nenávisti. tam jste měla reagovat.

     • takže pitomec a hlupáček nejsou urážky, byť zjemnělé?
      Tak já jsem asi z jiné planety…

    • Já sdělení pana Pavla celkem přesně chápu. Vaněk je závistivý vidlák, který jen pindá a nic. Já navíc s tímto sdělením souhlasím.

   • až bude zle utíkej na pouštění žilou..pardon ,na supr chemošku…nezapomeň se očkovat na covid 19,covid 22,spars 23 a kup si včas 5G telefonek..

   • Pavel nebo Havel… asi to vyzní stejně. Každý soudný občan dnes vidí, kam vedla Havlova ideologie lásky a pravdy. Tehdejší ministr vnitra agent StB Sacher, uklidil důležité materiály na členy Charty 77 a jejich kamarády a tak mohl začít zlatý Klondaik rozkradení zbytků socialismu. Někomu zbyl alespoň vlastní úsudek, někomu jenom tyhle blbé kecy na internetu. 🙂

   • Pan Vaněk zde uvádí pouze pravdivé informace, to se opravdu stalo, zjistěte si to! Osočujete někoho, kdo o tématu – na rozdíl od Vás – něco ví a to, že je z toho frustrovaný se vůbec nedivím, to, co se děje vědcům po celém světě /nejen u nás/, když přijdou na něco ohledně léčby rakoviny je přinejmenším podivné, myslím, že to není náhoda.. Mám dojem, že není v zájmu „někoho“ /teď nevím jestli farmalobby nebo něčeho „vyššího“/ aby se lidé z rakoviny vyléčili… Buď jde o peníze /farmalobby/ nebo má být rakovina prostředkem na regulaci lidstva /vyšší moc/?? To by pak ukazovalo na to, že náš svět je ovládán „čímsi“ nebo „kýmsi“ o kom nevíme /alespoň my – prostí lidé/.. Mám pocit, že o té „vyšší moci“ něco vědí v Americe, myslím, že nám něco tají a už poměrně dlouho… Ohledně vesmíru, rakoviny,výzkumu zemského jádra apod….

    • Pravda 👍👍👍
     Je spousta léků, které amíci zakázali a ty naše ovce zrovna tak… př. vitamín B17 (Mexiko)
     Jak může víc uškodit onkologicky nemocnému?!…. když v něm vidí byť malou naději a u nás ho v množství víc jak 20ppm neseženete, dokonce je u nás větší množství zakázané.
     Proč nám v době covidu nedají vyšší dávku vit. C a D?…pro nakopnutí imunity.
     Místo toho do nás perou vakcíny, které nejsou prozkoumány? Osobně si raději počkám na Sputnik, který je používán již pár desítek let.
     Pan Vaněk má pravdu a hlupák je ten, kdo to nevidí…

  • A to si myslite, ze takova banalita jako podvazovani nadoru nikdy nikoho na celem svete nenapadla? :)) Nezbyva to spojit s poutavym pribehem o smrti lekare zakryte plicni embolii….;))) Jste blazen.

  • Tak tak. Podle mě nějaké úspěšné léky na rakovinu existují už dávno, ale je to jako objev nějakého levného a obnovitelného paliva, co by dokázalo nahradit ropu a uhlí.

  • Měl by jste zvážit návštěvu psychiatrického oddělení dříve, než začnete být nebezpečný sobě i ostatním ….

   Jinak podvazování nádorů není a nebylo v roce 2000 nic nového – používá se co vím od 60tých let minulého stolení a ve vhodných případech se používá dodnes, nemám tušení proč by kvůli 60 let zastaralé metodě léčby měl někdo někoho vraždit a pak mu tajemně brát nějaké papíry … myslím, že podléháte nějakým Vašim psychickým bludům a opravdu by bylo dobré kdyby jste je konzultoval s nějakým odborníkem na léčbu stihomamu ….

   • Vážení, pocházím z města, kde MUDr. Fortýn léta pracoval a svoji metodu léčby rakoviny tady mnohdy používal, pokud mu to bylo dovoleno. Např. u matky mé kolegyně z práce chtěl zákrok udělat, ale nadřízený – primář chirurgie – mu to výslovně zakázal, ač pacientka i rodina si přály tento zákrok. Paní tedy umřela. Ale chodilo tady mezi námi mnoho lidí, kterým devitalizací pan doktor zachránil život (možná provedenou bez vědomí nadřízených, to nevím). A je pravda, že se tato metoda začala používat už v 60. letech, ale právě MUDr. Fortýnem, který ji v té době náhodou objevil. Takže žádná blbost, jak tady někteří uváděli, ale velmi nadějná metoda, která už (nebo teprve) měla povolení ministerstva aby mohla být testována na lidech. Bohužel pan doktor zemřel asi dřív, než to testování začalo. A ta jeho smrt byla záhadná, to je fakt, vypadala spíš na otravu jídlem, které mu tehdy někdo donesl. A že pak tato metoda nebyla už testována a jaksi od ní dali všichni ruce pryč, to je také pravda a můžeme se jen domýšlet, proč.

  • kdyby jste si ověřil fakta, takzvaná „devitalizace“ , respektive pokusy s ní, skončily naprostou katastrofou. A nikde se nepoužívá, protože je to nesmysl

  • Podvazování nádorů je nesmysl. Obzvlášť u některých nádorů to vůbec nepřipadá v úvahu. Je to spíš na bázi šarlatánství.

  • Co se odstěhovat do Severní Koreje? Tam Havla neměli, nikdo je nerozkradl a medicína je jistě na špičkové úrovni. Výkladní skříň komunismu vás jistě uvítá s otevřenou náručí a můžete se z dáli a v bezpečí vysmívat imperialisticky zaprodanému Česku. Jak to tak po vás čtu, počítám, že i sousedi vám rádi přispějí na letenku…

 7. Jak jinak? Co třeba na těch, co sedí v kriminále? Na pedofilech, na nasilnicich, na vrazích atd….proč na zvířatech??

 8. Ať jdou všichni do prdele,,,, před 20 lety jsem slyšel že vymysleli lék na rokovinu a hovno,,,, teď to budou 20 let testovat a stejně budu zase hovn

  • Jo rakovinu uz dokazou uspesne lecit jakou dobu. Teda aspon to rikaj. Mysi umej uzdravit dlouho, kdyz ale tu jejich lecbu nasadej na cloveka, tak ouha. Rakovina je proste smrtelna diagnoza. Lecba neexistuje.

   • Léčba by už dáávno existovala, kdyby „někdo“ vždycky nezabránil, aby se dostala k lidem… Je to smutné, ale farmaceutická lobby je příliš mocná, cytostatika – léky na rakovinu /které v naprosté většině rakovinu stejně nevyléčí, spíše zaviní její šíření do dalších orgánů a člověk zemře i dříve než by zemřel s neléčeným nádorem/ jsou takový byznys, že si ho vzít nenechají.. Klidně se dívají i jak umírají děti nebo mladí lidé, maminky a tátové od dětí, všechno jedno… Jen prachy je zajímají, co je pro ně lidské trápení a smrt!!

 9. Hezký nadpis – Češi šokují svět . kdyby si svět přečetl místní komentáře, byl by šokovaný ještě více.
  Patent na rozum bychom asi nedostali, na ten lék doufám ano .

 10. Železo potřebují všechny dělící se buňky, ne jen nádorové. Jsou to např. proliferující buňky v kostní dřeni, jaterní buňky atd.
  Podstatné bude, zda aplikované dávky ovlivní nádorové buňky a nezpůsobí problémy s obnovou krvetvorby a činnosti jater.
  Ten název článku je naprosto zavádějící.

  • Kdyby jste četl pozorně neuniklo by vám že je zmiňována metabolická odlišnost mezi zdravími a nádorovými buňkami.

   • Kdybyste pracoval v této oblasti, tak byste věděl, že každý měsíc vychází desítky vědeckých publikací, kdy vědci vyléčí nádory u myší. V článku není zmíněna ona zásadní metabolická odlišnost. Už jsem zažil spoustu provolání typu „naučili jsme nádorové buňky umírat“. Až preklinika na několika zvířecích druzích ukáže, jak je látka toxická, a na klinických testech fáze 1-3 se ukáže, zda preparát má šanci na uplatnění v protinádorové terapii.
    Časopis Cancer Research je plný nadějných vyhlídek, které pohřbil čas.
    Tím nikterak nesnižuji hodnotu vědecké práce kolegů, jen se neztotožňuji s články typu „Čeští vědci šokují svět“.

 11. Je zajímavé, že jste nikdo nezareagoval na komentář ,,pana Bureshe,, To značí, že souhlasíte, že na důchodcích by se pokusy mohly dělat? Nezapomínejte, že všichni zestárneme. A pro Bureshe:
  Srdce ti vytrhli
  ledem ránu chladíš
  nesmíš tak usilovně
  jinak krev nezastavíš.

 12. za
  Je mi jasné, že sametoví otroci budou do poslední kapky krve hájit svého prolhaného guru, a obhajovat tento zločinný režim, založený na lžích a podvodech zlodějskými grázlíky, a ve jménu Lži a Nenávisti položí i život, než aby přiznali, jakém matrixu to žijí. Jsme

  • …zadlužená, rozkradená a zotročená země s cca 4,5 bilionovým dluhem, zlatý poklad rozkradla „naše“ ČNB z 90%, nic nám tu nepatří, jsem otroky ve vlastní zemi, a mnozí tomu nadšeně tleskají… 🙁
   Ale k meritu: Dr. Fortýn umírá jen den před oficiálním zveřejněním svých výzkumů, na kterých se podílelo celé jeho pracoviště – přesto si nikdo nic nepamatuje, a výzkum je zastaven. Dokonce se strhne nenávistná kampaň z MZČR, která očerňuje nejen Dr. Fortýna, ale i každého, kdo se postaví na jeho obranu. Na „přidruženém“ výzkumu se podílel i prof. Holý (který také umírá podivným způsobem, a také se záhadn strácejí materiály z výzkumu); léky, které mají vysokou efektivitu při zabíjení rakovinotvorných buněk a zabraňují metastázám, jsou dokonce ve fázi patentové žádosti.
   Toliko fakta.

   • Typicky ceská vlastnost, kterou jsou Cesi známí po celém svete je totiz ze stále jen nad vsím remcají a remcají (stezují si).
    Jaký je rezim nehraje zádnou roli. Kapitalismus za prvni republiky? Nespokojenost. Socialismus po do roce 1948 a do roku 1989? Nespokojenost. Opet kapitalismus på roce 1989? Opet nespokojenost. Stale a stale remcat a remcat. Uz mne to jde na nervy. Tak co vy idioti, co stále jen remcáte nad vsím vlastne chcete? Uz se konecne rozhodnete.

    • Asi jste si zbabělé anonymní individum spletlo okno…, tady si nedopisujete se svými příbuznými.

 13. Možná by stálo za to napsat, jak účinný tento špičkový lék opravdu je. Pokud si dobře pamatuju, tak prodlužuje přežití v řádu měsíců, takže nejde o nic co by nás mělo zbavit rakoviny (což může z tónu clánku vyplývat)

 14. Tozas pisálci přišli s něčím,co třeba na lidech nevbude fungovat.To je teprve začátek hodně dlouhé cesty.

   • Proto je dobré rakovinu rozšířit a zmutovat ji na přenosnou .. jako tomu bylo s covid .. aby se nalezený lék uplatnil. Pamatují na spoustu léků na rakovinu .. 2 české bez tohoto … jeden se menoval Olomoucin a bylo psáno že za rok půjde do prodeje a kde je ? . Je to už minimálně 5 let co se o tom psalo.

  • Opět to prodáme nějaké cizí bohaté nadnárodní společnosti a budeme draze kupovat zpět. To je naše české hospodaření. Smutné.
   Přesto objevitelům děkuji a gratuluji.
   JSME CHYTRÝ NÁROD, naši vědci, technici, inženýři a lékaři dokáží hodně.

  • Vážení, vy tady zase ukazujete, že vůbec netušíte jak věda funguje. Mimochodem ten patent není a nebude České republiky, je úplně jedno kdo ho získá. Podstatné je zda bude fungovat a to zatím nikdo neví. Vy na tom určitě nezbohatnete, ale může vám to zachránit život.
   Velmi se mi líbí hláška „my jsme mistři světa v hokeji, ale já se neudržím na bruslích“ 🙂 🙂 :-).

  • Jak někdo psal že to stojí za miliony, omyl za miliardy dokonce za biliony. Toto je bomba. Na řadu by mělo přijít i proč musel Kellner zemřít.

  • Ale to není snad chyba Američanů, když je někdo blbý a prodá patent za pár korun místo aby vydělával na léku, ne?

  • No,v TV kdysi vyprávěl chirurg historku,jak byl na nějakém kongresu v USA…Američané se dušovali,že objevitel krevních skupin nebyl Čech ale občan USA…Prý se jmenoval „Dženski“…

 15. Ale to není snad chyba Američanů, když je někdo blbý a prodá patent za pár korun místo aby vydělával na léku, ne?

  • To mělo být jako reakce na tento příspěvek: „zas to prodají američanum a někdo shrábne miliony,a lidi stejně lék nedostanou a budou dál umírat.“

  • ty budeš myslitel, tohle je kolonizace,zotročení ,vše co vyvinou v usa aby mohli prodat jiné zemi musí schválit vláda, naopak vše co vyvinou protektoráty usa ,automaticky předávají usa a ti na tom bohatnou ,zamysli se nad tím proč africké země ikdyž mají ropu,zlato, živoří….

 16. Je velkou pravdou, že peníze znamenají mnohem více než lidský život. Spousta chytrých to bude určitě komentovat, ale lék na rakovinu už je znám spoustu let. Jen se farmaceutickým firmám tato skutečnost nelíbí. S pokud by se někdo chtěl zabývat pravdou o léčení rakoviny, tak zjistí že všichni kteří se snažili lidem sdělit, že rakovinu je možné léčit, záhadně zanedlouho zemřeli. To je jednoduchá pravda o tom jak vítězí peníze nad lidským životem, protože lidí je hodně a peněz stále málo !!

 17. Většina komentujících se plete. Tento lék, pokud se ukáže účinným, má šanci na zavedení do praxe.
  Jde totiž o prostředek, který neléčí rakovinu, ale má potenciál udržet nemocného dlouho dobu při životě, aby byl na rakovinu léčen!
  Naopak tedy může rozšiřovat potencionální zákazníky farmaceutických firem, což jim bude plně vyhovovat.

  Ale Vyvíjet léky na již vzniklé nemoci je cesta minulosti či současnosti.

  Skutečně moderní medicína by měla jít tím směrem řešit všechno v počátečních fázích nebo tak, aby rakovina či jiná nemoc vůbec nevypukla.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama