6.9 C
Czech
Pátek 19. dubna 2024

Chorvatské volby vyhrála vládní strana HDZ, Plenković chce hledat partnery

Chorvatské parlamentní volby vyhrála středopravá vládní strana Chorvatské demokratické společenství (HDZ) premiéra Andreje Plenkoviče, která získala 61 křesel ve 151členném parlamentu. Opoziční koalice neformálně vedená prezidentem Zoranem Milanovičem a jeho Sociálnědemokratickou stranou (SDP) bude mít 42 křesel. Podle dnešních informací chorvatských médií to vyplývá z téměř kompletních výsledků po sečtení 99,7 procenta volebních okrsků. K volbám přišlo ve středu 62,3 procenta voličů. Plenković prohlásil, že již dnes chce začít hledat v novém parlamentu podporu pro svou další vládu.

Kyjev chybuje tím, že ignoruje protiválečné Rusy, řekla Navalná časopisu Time

V Rusku žijí protiváleční Rusové, někteří dávají odpor najevo, ale lze těžko čekat, že všichni vyjdou protestovat. Ne všichni jsou hrdinové. V rozhovoru s magazínem Time to řekla Julija Navalná, vdova po ruském opozičním předákovi Alexeji Navalném. V prvním interview od smrti svého manžela uvedla, že řada Rusů je podle ní připravena dát různými způsoby najevo nesouhlas s ruskou válkou proti Ukrajině a takto smýšlející Rusy je třeba podporovat. Ukrajinská vláda dělá podle ní chybu tím, že tuto skupinu ignoruje. Kyjev zatím na její slova nereagoval.

Cena bitcoinu šplhá k 53 tisícům, zatímco tento altcoin už vybral více než 11 milionů dolarů

Sledujte nás na sítích

Kryptoměnový ekosystém prochází v posledních týdnech řadou víceméně pozitivních změn, v důsledku kterých zaznamenal celý sektor markantní nárůst. Účastníci trhu však aktuálně pozorně sledují zejména rozhodnutí Coinbase týkající se zastavení plateb bitcoiny (BTC) pro obchodníky, protože takové změny mohou přímo ovlivnit použitelnost kryptoměny v každodenních transakcích. V poslední době se důvěře investorů těší inovativní kryptoměnové projekty se zajímavým případem použití, jako je například Bitcoin Minetrix.

Změna platební strategie Coinbase vyvolává debatu nad dostupností kryptoměn

Aktualizace platebního systému jedné z největších kryptoměnových burz Coinbase s cílem ukončit podporu přímých plateb pro bitcoiny a UTXO mince vyvolala diskuse o úloze bitcoinu v každodenním obchodování. Coinbase svůj krok vysvětlila slovy:

„Nový produkt Coinbase Commerce vynucuje podrobné informace pro každou platbu v řetězci, podporuje stovky aktiv (nativní a ERC-20) a automaticky převádí platby na USDT v řetězci za garantované sazby pro obchodníky. Poskytovat stejné funkce na bitcoinovém blockchainu bez smart kontraktů a stablecoinů je náročné, proto jsme učinili těžké rozhodnutí odstranit podporu pro nativní bitcoiny a další UTXO tokeny.“

Toto rozhodnutí vyvolává obavy zejména ve dvou důležitých otázkách. Tento krok je spojen s aktualizací Coinbase Commerce pro platební protokol Bitcoin EVM, což znamená, že zákazníci, kteří chtějí provádět transakce s BTC, nyní musí používat účet Coinbase. Tento požadavek však vytváří potenciální bariéru pro uživatele, kteří chtějí tyto kryptoměny používat. Ve výsledku by to mohlo omezit širší přijetí kryptoměny a ztížit přijetí bitcoinu jako běžné platební metody.

Generální ředitel Brian Armstrong ve svém vyjádření k tomuto rozhodnutí naznačil, že budoucí platby by mohly probíhat prostřednictvím Lightning Network (LN). LN je platební protokol navržený tak, aby zvýšil rychlost a efektivitu transakcí BTC. Je to ideální řešení pro malé, každodenní transakce, ale přijetí takových technologických změn vyžaduje porozumění. Prodejci si tak ve svém nabitém rozvrhu musí najít čas, aby pochopili, jak nové systémy fungují, a integrovali je. V důsledku toho změna platební strategie Coinbase vyvolala vlnu debat o úloze bitcoinu v každodenních transakcích, což by mohlo významně ovlivnit budoucnost kryptoměn obecně.

Cenová predikce bitcoinu

Když zanalyzujeme současnou situaci bitcoinu na 4hodinovém grafu, můžeme vidět, že pivot point se nachází na 52 100 USD. Tato úroveň hraje rozhodující roli pro krátkodobou cenovou akci kryptoměny. BTC se v době psaní drží na 52 049 USD, a pokud uzavře denní svíčku na pivot pointem, lze to interpretovat jako pozitivní znamení pro pokračování vzestupného trendu. V opačném případě se zvyšuje možnost přechodu k sestupnému trendu.

Při pohledu na graf vidíme, že klíčová úroveň odporu se nachází na 53 943 USD, přičemž následující překážky v růstu BTC jsou na 55 214 USD a 56 497 USD. Tyto úrovně odporu musí bitcoin překonat, pokud bude pokračovat ve svém vzestupném trendu. Pokud se vydá na druhou stranu, úrovně podpory se nacházejí na 50 355 USD, 48 739 USD a 47 510 USD.

Foto: Inzerce

Index relativní síly (RSI) je aktuálně na hodnotě 58, což signalizuje přítomnost býčí dynamiky, ale může to být také varovný signál. Abychom to uvedli do perspektivy, když RSI překročí úroveň 70, indikuje překoupenost, což významně zvyšuje pravděpodobnost korekce. 50denní exponenciální klouzavý průměr (EMA) je umístěn na úrovni 50 450 USD. V důsledku toho lze současnou situaci Bitcoinu považovat za býčí, ale cena musí zůstat nad 52 100 USD. Obchodníkům proto doporučujeme bedlivě sledovat uvedené kritické úrovně, aby mohli efektivně vyhodnotit budoucí pohyby BTC

Předprodej Bitcoin Minetrix (BTCMTX) překonal milník 11 milionů

Mnoho investorů slyší býčí předpovědi a v důsledku toho je sentiment mnohem pozitivnější, což dokazují nedávné masivní pumpy meme coinů a dalších low cap altcoinů. Mnozí se v očekávání zisků zahřívají investováním do předprodejních coinů. To má výhodu v zaručené cenové stabilitě, tedy alespoň v krátkodobém horizontu, protože tokeny lze nakupovat za pevně stanovených podmínek. Například Bitcoin Minetrix (BTCMTX) je aktuálně dostupný za 0,0136 USD, což je poměrně atraktivní cena za zcela nové řešení cloudové těžby. To si myslí i investoři, protože projekt k dnešnímu dni získal již více než 11,2 milionu dolarů.

Koncept projektu zaznamenal v kryptokomunitě velmi pozitivní feedback. S Bitcoin Minetrix budete moci těžit bitcoiny na blockchainu Ethereum, aniž byste museli kupovat drahé těžební zařízení nebo mít jakékoli odborné znalosti. Platforma se o vše postará, aby si pasivní příjem mohli užít i úplní začátečníci bez jakýchkoli znalostí o tomto oboru. 

Proces bude probíhat zcela jednoduše prostřednictvím konceptu zvaného Stake-to-Mine. Jediné, co musíte udělat, je zakoupit si nativní token projektu BTCMTX a poté jej můžete nechat pracovat za vás pomocí stakingového mechanismu. Podle oficiální stránky jsou v současné době možné roční procentní výnosy (APY) 60 %. V budoucnu k odměnám v BTCMTX přibudou neobchodovatelné tokeny ERC20 nazývané těžební kredity, které lze vyměnit za těžební sílu.

Foto: Inzerce

I když je projekt v současné době ve fázi předprodeje, již existují další plány. Kromě marketingu tým aktuálně pracuje na vývoji mobilní aplikace a PC softwaru, přičemž by mělo dojít také na zalistování na top CEX. Projekt v této fázi také plánuje použít 17,5 % z celkové nabídky 4 miliard tokenů na pronájem nebo nákup těžebních zařízení. Poslední fáze bude o dalším marketingu pro zvýšení dosahu a s tím spojeným růstem tržní kapitalizace, přičemž je také v plánu rozšíření těžební základny pro účely cloud miningu. 

Foto: Inzerce

Cloudová těžba bitcoinů se těší důvěře investorů

Rozsáhlá roadmapa však nezaručuje úspěch projektu, ale jeho zaměření na cloudovou těžbu BTC naznačuje světlou budoucnost pro Bitcoin Minetrix. Těžba kryptoměn funguje podle transparentního schématu, řešením matematických úloh s patřičným výkonem počítače se generují kryptoměny a těžaři jsou pak odměňováni. Funguje to samozřejmě na výkonném hardwaru zakoupeném speciálně pro tento účel, ale existují i ​​poskytovatelé služeb, kteří umožňují pronajmout výpočetní kapacitu speciálně pro těžbu v datovém centru – jako například Bitcoin Minetrix. 

Foto: Inzerce

To znamená, že počáteční investice do hardwaru není tak velká, ale kontrola nad těžbou je také pryč, což projekt mění svým inovativním mechanismem Stake-to-Mine, díky kterému mají uživatelé své prostředky plně pod kontrolou. Odměny získáváte v poměru k poskytnuté výpočetní kapacitě a výplata probíhá denně do peněženky uživatele. Z dynamiky předprodeje lze usuzovat, že tento koncept investoři oceňují a věří budoucí úspěch Bitcoin Minetrix

Obrázek
Obrázek

Závěr

Trh s kryptoměnami se aktuálně veze na vlně pozitivního sentimentu, a proto se mnozí investoři zaměřují i na méně známé altcoiny. Bitcoin Minetrix představuje revoluční krok v kryptoměnovém sektoru jako první projekt stake-to-mine na světě. To nabízí všem, ať už drobným investorům nebo ambiciózním spekulantům, možnost zapojit se do cloudové těžby BTC. Co dělá projekt obzvláště atraktivním, je skutečnost, že umožňuje těžbu již od 10 dolarů. To znamená, že přístup k těžbě není omezen na velké investory, ale je dostupný pro každého. Výhodou tokenu BTCMTX je jeho všestrannost, protože jej můžete použít nejen ke generování těžebních kreditů, ale také k získání odměn v dalších tokenech.

Obrázek
Obrázek

Vybrali jsme pro vás

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Litevské úřady uvedly, že v Polsku byli zadrženi podezřelí z útoku na Volkova

Ve Varšavě byli 3. dubna zadrženi dva lidé podezřelí z útoku na Leonida Volkova, spolupracovníka ruského opozičníka Alexeje Navalného, informovali dnes litevští vyšetřovatelé. Jde o polské občany, kteří údajně Volkova přepadli v březnu v blízkosti jeho bydliště ve Vilniusu. Podle litevských vyšetřovatelů za tímto násilným činem zřejmě stojí Rusko. Polská policie uvedla, že dvojici zadržela na základě evropského zatykače a že případem se zabývá prokuratura ve varšavské čtvrti Praga.

Čečenského ministra zadrželi v ruském Dagestánu za řízení pod vlivem alkoholu, osvobodilo ho ozbrojené komando

Čečenského ministra pro mimořádné situace zadrželi v sousedním Dagestánu kvůli řízení auta v opilosti. Ministra Alichana Cakajeva ale vzápětí z vězeňské cely osvobodilo čečenské komando speciálních sil a odvezlo jej i s autem, které v opilosti řídil a po kterém vyhlásila pátrání kanadská pobočka policejní centrály Interpol. Napsal to zpravodajský server Meduza s odvoláním na informace ze sociálních sítí v obou autonomních republikách na severním Kavkaze i v samém Rusku.

Na jihozápadě Ruska se zřítil bombardér Tu-22M3, přihlásila se k tomu Ukrajina

Ve Stavropolském kraji na jihozápadě Ruska se zřítil ruský strategický bombardér Tu-22M3, který se vracel na základnu po splnění bojového úkolu, informovalo dnes podle agentury Interfax ruské ministerstvo obrany. Důvodem podle něj byla zřejmě technická závada. Ukrajinské letectvo mezitím informovalo o zničení ruského letounu, akci podle svého velitele Mykoly Oleščuka podniklo ve spolupráci s vojenskou rozvědkou HUR.

V Íránu se ozvaly exploze, podle NYT Izrael zasáhl leteckou základnu

Izraelský útok na Írán dnes brzy ráno podle listu The New York Times (NYT) zasáhl leteckou základnu poblíž středoíránského města Isfahán. Íránská média informovala o explozích v důsledku práce protivzdušné obrany. Případný rozsah škod zatím není znám. Blízkovýchodní země v některých oblastech dočasně pozastavily provoz letišť.

Michail Antonio vyjádřil nespokojenost po vypadnutí West Hamu z Evropské ligy

Michail Antonio, hráč West Hamu United, vyjádřil nespokojenost s výkonem rozhodčích během druhého čtvrtfinále Evropské ligy UEFA proti Bayeru Leverkusen. Zápas, který se odehrál na londýnském stadionu, skončil remízou 1:1, což vedlo k vypadnutí West Hamu z turnaje kvůli porážce 2:0 z prvního zápasu.

USA vetovaly palestinskou žádost o členství v OSN

Spojené státy zablokovaly svým vetem v Radě bezpečnosti palestinskou žádost o členství v Organizaci spojených národů (OSN), což uvítal Izrael a odsoudila palestinská samospráva. Američtí představitelé navíc opět vyjádřili obavy z plánované izraelské invaze do Rafáhu.

DOPORUČUJEME

Úklid Domácnosti v Praze: Proč Je Důležité a Jak Na To

Úklid domácnosti praha je neodmyslitelnou součástí péče o naše domovy. Zajištění čistoty a pořádku nejenom vytváří příjemné prostředí pro život, ale má také pozitivní...

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Obyvatele Sahelu obcházel během ramadánu tichý zabiják způsobený klimatickými změnami

K extrémní vlně veder, která naplnila márnice v oblasti Sahelu a západní Afriky začátkem tohoto měsíce, by nedošlo nebýt klimatických změn způsobených člověkem, ukázala analýza mezinárodního týmu vědců. Jejich práce odhalila, jak nebezpečným zabijákem horko je.

Litevské úřady uvedly, že v Polsku byli zadrženi podezřelí z útoku na Volkova

Ve Varšavě byli 3. dubna zadrženi dva lidé podezřelí z útoku na Leonida Volkova, spolupracovníka ruského opozičníka Alexeje Navalného, informovali dnes litevští vyšetřovatelé. Jde o polské občany, kteří údajně Volkova přepadli v březnu v blízkosti jeho bydliště ve Vilniusu. Podle litevských vyšetřovatelů za tímto násilným činem zřejmě stojí Rusko. Polská policie uvedla, že dvojici zadržela na základě evropského zatykače a že případem se zabývá prokuratura ve varšavské čtvrti Praga.

Čečenského ministra zadrželi v ruském Dagestánu za řízení pod vlivem alkoholu, osvobodilo ho ozbrojené komando

Čečenského ministra pro mimořádné situace zadrželi v sousedním Dagestánu kvůli řízení auta v opilosti. Ministra Alichana Cakajeva ale vzápětí z vězeňské cely osvobodilo čečenské komando speciálních sil a odvezlo jej i s autem, které v opilosti řídil a po kterém vyhlásila pátrání kanadská pobočka policejní centrály Interpol. Napsal to zpravodajský server Meduza s odvoláním na informace ze sociálních sítí v obou autonomních republikách na severním Kavkaze i v samém Rusku.

Na jihozápadě Ruska se zřítil bombardér Tu-22M3, přihlásila se k tomu Ukrajina

Ve Stavropolském kraji na jihozápadě Ruska se zřítil ruský strategický bombardér Tu-22M3, který se vracel na základnu po splnění bojového úkolu, informovalo dnes podle agentury Interfax ruské ministerstvo obrany. Důvodem podle něj byla zřejmě technická závada. Ukrajinské letectvo mezitím informovalo o zničení ruského letounu, akci podle svého velitele Mykoly Oleščuka podniklo ve spolupráci s vojenskou rozvědkou HUR.

V Íránu se ozvaly exploze, podle NYT Izrael zasáhl leteckou základnu

Izraelský útok na Írán dnes brzy ráno podle listu The New York Times (NYT) zasáhl leteckou základnu poblíž středoíránského města Isfahán. Íránská média informovala o explozích v důsledku práce protivzdušné obrany. Případný rozsah škod zatím není znám. Blízkovýchodní země v některých oblastech dočasně pozastavily provoz letišť.

Michail Antonio vyjádřil nespokojenost po vypadnutí West Hamu z Evropské ligy

Michail Antonio, hráč West Hamu United, vyjádřil nespokojenost s výkonem rozhodčích během druhého čtvrtfinále Evropské ligy UEFA proti Bayeru Leverkusen. Zápas, který se odehrál na londýnském stadionu, skončil remízou 1:1, což vedlo k vypadnutí West Hamu z turnaje kvůli porážce 2:0 z prvního zápasu.

USA vetovaly palestinskou žádost o členství v OSN

Spojené státy zablokovaly svým vetem v Radě bezpečnosti palestinskou žádost o členství v Organizaci spojených národů (OSN), což uvítal Izrael a odsoudila palestinská samospráva. Američtí představitelé navíc opět vyjádřili obavy z plánované izraelské invaze do Rafáhu.

Rusko útočilo na Dněpropetrovskou oblast, zemřelo osm lidí včetně dvou dětí

Rusko v noci na dnešek zaútočilo raketami na Dněpropetrovskou oblast na východě Ukrajiny a zabilo nejméně osm lidí, včetně dvou dětí, informoval šéf vojenské správy druhého největšího ukrajinského regionu Serhij Lysak. Dalších 25 lidí je podle něj zraněno. Ukrajinské dráhy informovaly, že zasažena byla železniční infrastruktura, nádraží v Dnipru přerušilo provoz.

Nové album Taylor Swift „The Tortured Poets Department“ odhaluje zlomené srdce a novou lásku

Taylor Swift, legendární laureátka básnických romancí pro teenagery, vydala rok po ukončení šestiletého vztahu své nejnovější album The Tortured Poets Department. Album, které je výrazným odklonem od její předchozí tvorby, se zabývá složitostí zlomeného srdce a romantiky dospělých.