Více
  9.3 C
  Czech
  Pondělí, 3 října, 2022

  Bankéři ze 44 zemí se sjeli do El Salvadoru diskutovat o Bitcoinu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  16. – 19. května proběhla V El Salvadoru akce pro zástupce 32 centrálních bank a 12 finančních úřadů z celkem 44 rozvojových zemí. Věnovala se finanční inkluzi a použití Bitcoinu pro bankovnictví pro lidi bez bankovních účtů. O akci informoval prezident El Salvadoru Nayib Bukele na svém Twitteru a zpravodajský server Bitcoin Magazine.

  El Salvador je malá země ve Střední Americe, která jako první přijala Bitcoin jako svou oficiální měnu v září roku 2021. V El Salvadoru je vysoká kriminalita. Podle údajů OSN je počet zdejších vražd v přepočtu na hustotu obyvatelstva vůbec nejvyšší na světě. Navzdory tomu na setkání přiletěli finanční zástupci 44 rozvojových zemí Afriky, Jižní Ameriky a Střední Ameriky.

  Zítra se v El Salvadoru sejde 32 centrálních bank a 12 finančních autorit (44 zemí), aby diskutovaly o finanční inkluzi, digitální ekonomice, bankovnictví pro lidi bez bankovních účtu, zavedení Bitcoinu a jeho výhody v naší zemi. Napsal na svůj Twitter prezident El Salvadoru.

  Objevily se však pochybnosti o spojitosti této události s Bitcoinem.

  Bitcoinová událost?

  Společnost Galoy, která vyvinula peněženku Bitcoin Beach, napsala na svůj blog příspěvek s názvem „The central bankers were definitely not coming to El Salvador to discuss Bitcoin“ (Centrální bankéři rozhodně nepřijeli do Salvadoru diskutovat o Bitcoinu), v němž se věnuje názorům, že Bukeleho prohlášení by mohla zkreslovat záměr akce.

  Blog se ale může pochlubit řadou fotografií z akce, na kterých se účastníci akce aktivně seznamují s ekosystémem Bitcoin, čímž tato obvinění ze zkreslování vyvracejí.

  Společnost Galoy na svém blogu napsala: „Na Twitteru se objevily příspěvky o tom, zda se jednalo o Bitcoinovou událost. Nejednalo. Byla to akce zaměřená na finanční inkluzi. Bitcoin je ale nejvíce inkluzivní finanční síť na světě.“

  Návštěva Bitcoin Beach

  Poslední den akce, 19. května, se 90 centrálních bankéřů a finančních úředníků ze všech zúčastněných zemí vydalo na Bitcoin Beach v El Zonte v El Salvadoru, aby si mohli stáhnout vlastní Bitcoin peněženku a vyzkoušet si nový finanční systém na vlastní kůži. O průběhu informoval server Bitcoin Magazine.

  Poté, co finančníci objevili Bitcoin, natočili společné video, kde všichni křičí  “Bitcoin!”. „Centrální bankéři v El Zonte doslova křičí Bitcoin a nakupují na svých vlastních peněženkách, zatímco se lidé snaží tvrdit, že jde o fake news. Budou se muset plakat víc. V El Salvadoru dál vznikají skvělé věci.“ Napsal na Twitter účet Bitcoin Beach.

  Prodejci, kteří se akce zúčastnili, byli nadšeni, že se do ní zapojili. Jeden prodejce ovoce napsal na Twitter, že centrální bankéři „vypadali nadšeně z toho, jak zde využíváme Bitcoin.“

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS