Více
  23.7 C
  Czech
  Pátek, 20 května, 2022

  Archeologové objevili nové lebky v Mexico City

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Archeologové odhalili v Mexico City novou část slavné aztécké věže lebek. Struktura s názvem Huei Tzompantli byla poprvé objevena před pěti lety archeology v rámci programu Urban Archaeology mexického Národního ústavu pro antropologii a historii. Nyní došlo k dalšímu objevu – podle prohlášení archeologů bylo na východní straně věže objeveno 119 nových lidských lebek.

  Předpokládají, že se jedná o jednu ze sedmi sbírek lebek, které se nacházely v aztéckém hlavním městě Tenochtitlán. Na místě bylo dříve identifikováno již celkem 484 lebek, které pocházejí z období mezi lety 1486 a 1502.

  Nově odkrytá zeď se skládá z lebek mužů, žen a dětí, kteří byli pravděpodobně zabiti během rituálních obětí bohům. Podle velikosti a vyvíjejících se zubů byly mezi lebkami identifikovány nejméně tři dětské.

  Nález také naznačuje, že stavba věží byla součástí kulturních praktik Aztéků. „Nemůžeme říct, kolik z těchto jedinců byli válečníci. Někteří byli možná zajatci předurčeni k obětním obřadům.“ řekl archeolog Raul Barrera agentuře Reuters. „Všichni byli posvěceni. Proměnili se v dary pro bohy nebo dokonce personifikace samotných božstev.“

  Mnoho budov postavených Aztéky ve městě Tenochtitlán, nyní Mexico City, bylo zničeno poté, co se město dostalo pod kontrolu španělských vojáků a jejich spojenců v 15. století. Mnoho věží, postavených z lebek, bylo taktéž zničeno. Archeologové se snaží obnovit jejich rozptýlené fragmenty.

  I přes jejich zničení tyto „stavby“ prokazatelně zanechali hluboký dojem na očitých svědcích mezi dobyvateli. Ve spisech o svých výbojích je zmiňují jak Hernán Cortés, tak Bernal Díaz del Castillo.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  1 komentář

  1. Tak nejedná se o ruiny, a již vůbec ne města jménem Tenochtitlan. Jedná se o město s pracovním názvem Teotihuacan, postavený neznámým lidem, kterému se pro změnu pracovně říká Toltecah. Takže chtělo by to více studovat. Zkrátka, je to opuštěné město, ale zříceniny tedy ruiny to rozhodně nejsou, stavby jsou dosti zachovalé a jak se jmenovalo doopravdy, neví nikdo. To jen národy hovořící nahutlem jim daly toto jméno. Tencochtitlan se nachází na okrsku Ciudad de Mexico, Capital de los Estados Unidos Mexicanos, tedy v Hlavním Městě Mexica, které se rozkládalo na jezeře Tezcococ, jehož malé zbytky jsou k vidění.

  Comments are closed.