menu

18 C
Czech
Sobota 25. května 2024

Čína dodává Rusku smrtící pomoc ve válce na Ukrajině, tvrdí britský ministr obrany a vyzývá ke globální reakci

Britský ministr obrany Grant Shapps oznámil významné odhalení, které by mohlo vést k eskalaci geopolitického napětí: Spojené království a Spojené státy mají důkazy o tom, že Čína v současné době dodává nebo se chystá dodávat smrtící pomoc Rusku v jeho konfliktu s Ukrajinou. V projevu na londýnské obranné konferenci 22. května Shapps odtajnil nové zpravodajské informace, označil tento vývoj za "dosti významný" a vyzval mezinárodní společenství, aby si uvědomilo rostoucí hrozbu, kterou představuje prohlubující se čínsko-ruské spojenectví, a reagovalo na ni.

Chelsea po odchodu Pochettina hledá manažera, Maresca z Leicesteru City se stává hlavním kandidátem

Fotbalový klub Chelsea po odchodu Mauricia Pochettina hledá nového manažera. Argentinský taktik opustil klub po vzájemné dohodě v úterý večer po pouhé jedné sezóně ve vedení. Přestože Pochettino dovedl Blues k šestému místu a zajistil si účast v Evropské lize, jeho působení bylo ukončeno po schůzce se sportovními řediteli Paulem Winstanleym a Laurencem Stewartem a spoluvlastníkem Behdadem Eghbalim na konci sezony.

Aplikace Petal Maps debutuje na veletrhu MWC 2022 s komplexním ekosystémem služeb založených na mapování

Sledujte nás na sítích

Barcelona 7. března 2022 (PROTEXT/PRNewswire) – Společnost Huawei představila na veletrhu Mobile World Congress 2022 (MWC) v Barceloně svůj nejnovější mapový navigační systém Petal Maps určený pro globální trhy. Platforma využívá mobilní hardware a inteligentní algoritmy a přináší balíček inovativních mapových funkcí včetně přesného určování polohy v interiéru i exteriéru, navádění do jízdních pruhů, offline map, 3D zobrazování (které představuje na příkladu barcelonských památek), víceterminálové spolupráce mezi chytrými telefony a hodinkami a řady služeb vyhledávání v okolí Nearby Life.

Reklama

Systém Petal Maps otevírá své mapovací služby a funkce vývojářům a partnerům z celého světa a nabízí komplexní řešení společnostem a poskytovatelům služeb v odvětvích, která jsou závislá na zeměpisné poloze svých produktů a služeb, čímž otevírá zcela nový pohled na budoucnost života s mobilními technologiemi.

Inovativní technologie a propojení více zařízení přináší bezkonkurenční navigační funkce

Petal Maps nyní nabízí funkci navádění do jízdních pruhů, která pomáhá řidičům přesně naplánovat změny trasy při složitých dopravních situacích a včas jim připomíná, kdy je třeba změnit jízdní pruh, aby nepřejeli dálniční sjezd či odbočku. Navíc poskytují offline mapy, které díky předem staženým mapovým datům umožňují řidičům vyhledávat trasy a navigovat i bez připojení k internetu pro bezproblémovou orientaci za všech okolností.

Funkce propojení více terminálů a obrazovek nabízí při připojení chytrých hodinek ovládání navigace pouhým pohybem zápěstí; u ohebného telefonu P50 Pocket zase může hlavní obrazovka zobrazovat navigaci, zatímco krycí obrazovka poskytuje rychlý přístup k oznámením. Tato skutečně originální funkce byla ústředním bodem prezentace na veletrhu MWC 2022.

Reklama

Přirozené barvy a 3D pohledy pro realistické zobrazení okolí

Vynikajícího vizuálního působení dosahuje platforma Petal Maps využitím originálního kruhového atlasu barev Practical Color Coordinate System (PCCS), který umožňuje skutečně realistické a živé ztvárnění přírody a zároveň zostřuje a zvýrazňuje detaily ulic a budov pro skutečně strhující vizuální zážitek. V mapách aplikace Petal Maps tak najdeme výrazné barevné kontrasty mezi různými regiony a trasami, grafické rozlišení měst a předměstí či vizuální reprezentaci výškových rozdílů mezi komunikacemi. Špičkový interaktivní design uživatelského rozhraní přinesl v roce 2021 aplikaci Petal Maps německé designové ocenění Red Dot Design Award.

3D zobrazení budov demonstrovala aplikace pro barcelonský veletrh na osmi klíčových místních památkách včetně výstaviště Fira de Barcelona Gran Via, baziliky Sagrada Familia, kulturního centra Casa Mil?, stadionu Camp Nou a náměstí Plaça de Catalunya, které si mohli uživatelé prohlédnout s neuvěřitelně detailním zobrazením.

Příkladem může být úroveň detailů modelu výstaviště Fira de Barcelona Gran Via, které si lze ve 3D provedení prohlédnout i v aplikaci Petal Maps. Zobrazení 3D je v klíčových zemích podporováno také u dálnic a rychlostních silnic.

Ve spolupráci s poskytovateli nejrůznějších služeb nabízí aplikace Petal Maps možnost vyhledání a objednání služeb v okolí včetně přivolání taxi, rezervace hotelů a rozvozu jídla či informace o místních zábavních podnicích a zajímavých místech. Vychází tak vstříc potřebám uživatelů a svým partnerům poskytuje nové zdroje návštěvnosti a příležitosti pro rozvoj. V aktuální verzi přináší Petal Maps cestovního průvodce s komplexními a podrobnými informacemi o barcelonských hotelech, restauracích, muzeích a dalších zajímavých místech.

Otevřené funkce a partnerská spolupráce společně budují mapovací ekosystém

Aplikace Petal Maps nabízí i vlastní integrované mapovací a polohovací funkce, které poskytují vývojářům a partnerům bohaté možnosti řešení v jediné aplikaci. V současné době je platforma Petal Maps vybavena 22 funkcionalitami pro vývojáře a provozovatele v odvětví taxislužby, rozvozů jídel, logistiky, elektronického obchodu, hotelnictví, restaurací či sociálních sítí včetně určování polohy uvnitř budov, nadmořské výšky a editace map, které partnerům pomáhají výrazně snížit náklady na vývoj a efektivně dosáhnout digitální transformace.

Od svého uvedení na trh v roce 2020 zaznamenala aplikace Petal Maps prudký růst. Dnes obsluhuje více než 160 zemí a regionů s přibližně 20 miliony aktivních uživatelů měsíčně po celém světě. Také v budoucnu se chystá rozvíjet kapacity platformy, vyhledávat a integrovat nové špičkové technologie a spolupracovat s lídry v oblasti navigačních technologií pro ještě dokonalejší mapový ekosystém a působivější uživatelský zážitek.

Foto –
https://mma.prnewswire.com/media/1759647/Petal_Maps_Lane_Guidance.jpg
Foto –
https://mma.prnewswire.com/media/1759648/Petal_Maps_watch_coordination_navigation.jpg
Foto –
https://mma.prnewswire.com/media/1759649/Peta_Maps_3D_landmark.jpg
Foto –
https://mma.prnewswire.com/media/1759650/Peta_Maps_3D_landmark.jpg

KONTAKT: Qiu Fenping, [email protected]

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nepochopitelná kouzla švédského brankáře Filipa Gustavssona: Od vymyšlených přezdívek po otázky o UFO

Filip Gustavsson, švédský brankář ve službách Minnesoty Wild, se neproslavil jen svou brankářskou dovedností, ale také svým neobyčejným přístupem k životu. Gustavsson, který v NHL chytá pod přezdívkou Fillifjonken, si užívá zájem, který vzbuzují jeho vymyšlené příběhy a neobvyklé otázky. Nyní se připravuje postavit proti českým hokejistům v semifinále mistrovství světa.

Francie začala s evakuací svých turistů z Nové Kaledonie

Francie začala s evakuací svých turistů z Nové Kaledonie, kde i dnes pokračují nepokoje. Píše to agentura AFP. Tento týden se podařilo z francouzského zámořského území zajistit odjezd turistů z Austrálie či Nového Zélandu. Násilné protesty, které vypukly v polovině tohoto měsíce, si zatím vyžádaly sedm životů.

Komise pro cenné papíry a burzy schválila 8 etherových ETF

Komise pro cenné papíry a burzy ve čtvrtek podepsala návrhy na etherové ETF, čímž se jejich potenciální uvedení na trh o krok přiblížilo. Americký regulátor cenných papírů schválil návrhy o uvedení spotových etherových ETF společností VanEck, Ark Invest, BlackRock, Fidelity, Franklin Templeton, Bitwise, Grayscale a Invesco. Příkaz SEC je jedním z kroků k tomu, aby se tyto plánované fondy dostaly na trh.

V noci pokračovaly izraelské údery na Rafáh v Pásmu Gazy

V noci na dnešek pokračovaly izraelské údery na Rafáh na jihu Pásma Gazy. Uvedli to reportéři agentury AFP na místě. V pátek Mezinárodní soudní dvůr (ICJ) v Haagu nařídil Izraeli zastavit vojenskou ofenzivu v oblasti Rafáhu, což izraelské úřady odmítly. Údery a boje izraelské armády s palestinským hnutím Hamás podle AFP neutichly ani na dalších místech tohoto palestinského území, například v utečeneckém táboře Dajr Balah ve středu Pásma Gazy.
Reklama

DOPORUČUJEME

Touha pomáhat: 20 let dobrovolnictví s Adrou

Frýdek-Místek 25. května 2024 (PROTEXT) - V květnu 2024 slaví naše vůbec první Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek svoje kulatiny. Právě zde jsme se před...

Výzva všem samosprávám: Vypravte se na URBIS pro know-how, dobrou praxi i kontakty

Už 4. června 2024 otevře své brány brněnský URBIS. Letošní ročník nabídne v Česku doposud nevídaný třídenní program s účastí ministrů, předních tváří české Smart City...
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nepochopitelná kouzla švédského brankáře Filipa Gustavssona: Od vymyšlených přezdívek po otázky o UFO

Filip Gustavsson, švédský brankář ve službách Minnesoty Wild, se neproslavil jen svou brankářskou dovedností, ale také svým neobyčejným přístupem k životu. Gustavsson, který v NHL chytá pod přezdívkou Fillifjonken, si užívá zájem, který vzbuzují jeho vymyšlené příběhy a neobvyklé otázky. Nyní se připravuje postavit proti českým hokejistům v semifinále mistrovství světa.

Francie začala s evakuací svých turistů z Nové Kaledonie

Francie začala s evakuací svých turistů z Nové Kaledonie, kde i dnes pokračují nepokoje. Píše to agentura AFP. Tento týden se podařilo z francouzského zámořského území zajistit odjezd turistů z Austrálie či Nového Zélandu. Násilné protesty, které vypukly v polovině tohoto měsíce, si zatím vyžádaly sedm životů.

Komise pro cenné papíry a burzy schválila 8 etherových ETF

Komise pro cenné papíry a burzy ve čtvrtek podepsala návrhy na etherové ETF, čímž se jejich potenciální uvedení na trh o krok přiblížilo. Americký regulátor cenných papírů schválil návrhy o uvedení spotových etherových ETF společností VanEck, Ark Invest, BlackRock, Fidelity, Franklin Templeton, Bitwise, Grayscale a Invesco. Příkaz SEC je jedním z kroků k tomu, aby se tyto plánované fondy dostaly na trh.

V noci pokračovaly izraelské údery na Rafáh v Pásmu Gazy

V noci na dnešek pokračovaly izraelské údery na Rafáh na jihu Pásma Gazy. Uvedli to reportéři agentury AFP na místě. V pátek Mezinárodní soudní dvůr (ICJ) v Haagu nařídil Izraeli zastavit vojenskou ofenzivu v oblasti Rafáhu, což izraelské úřady odmítly. Údery a boje izraelské armády s palestinským hnutím Hamás podle AFP neutichly ani na dalších místech tohoto palestinského území, například v utečeneckém táboře Dajr Balah ve středu Pásma Gazy.

Francie se stává hostitelem hokejového mistrovství světa 2028 poté, co Kazachstán stáhl svou kandidaturu

Francie se ujala prestižní role hostitele mistrovství světa v hokeji 2028 poté, co Kazachstán stáhl svou kandidaturu. Půjde již o třetí mistrovství světa v ledním hokeji, které Francie za svoji historii uspořádala. Hlavními dějišti akce se stanou moderní Accor Arena v Paříži a nově otevřená LDLC Arena v Lyonu. Tento sportovní svátek je pro zemi zásadním krokem v jejím ambiciózním plánu na propagaci hokeje, který vrcholí zimními olympijskými hrami v roce 2030 ve Francouzských Alpách.

Šéf Tesly Elon Musk kritizuje americká cla na čínská elektrická vozidla

Elon Musk kritizoval cla uvalená americkou vládou na čínské elektromobily a označil je za „nedobré“ a narušující trh s automobily. Šéf společnosti Tesla dříve obchodní bariéry podporoval, ale ve čtvrtek během videoprojekce na pařížské technologické konferenci provedl obrat.

Putin je připraven zastavit ukrajinskou válku příměřím – pod jednou podmínkou

Podle čtyř ruských zdrojů obeznámených s jednáním v Kremlu je ruský prezident Vladimir Putin údajně ochoten zastavit bojové akce na Ukrajině, ale pouze v případě, že budou uznána současná vítězství Ruska na bojišti. Toto příměří by sice poskytlo dočasné přerušení konfliktu, ale znamenalo by ponechání potenciálních 11 milionů lidí pod okupační správou a vzdání se 20 % svrchovaného území Ukrajiny.
Reklama
Reklama