Reklama

Zlatá trefa, píšou na Slovensku. Střelkyně předvedla životní výkon, má zlato i rekord

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Slunce, nebe bez mráčků, teplo. Takhle nějak vypadalo na většině území Česka a Slovenska dnešní dopoledne. K tomu všemu ho ale dokázala rozjasnit i dvě finále střelby na trap na olympiádě v Tokiu. Češi mají zlato a stříbro, nejcennější kov ale putuje i k sousedům na Slovensko.

Začněme nejprve českým úspěchem, o který se postarala dvojice Lipták a Kostelecký. Dva Brňáci, kteří od sebe nebydlí dál než 3 kilometry, si domů odvezou zlatou a stříbrnou medaili. Ve finále trapu marně hledali důstojné soupeře.

Ve stejné disciplíně ale vyčnívá i slovenská střelkyně Zuzana Řehák Štefečeková. V Pekingu byla druhá, stejně tak i před 5 lety v Londýně. Teď už to ale konečně vyšlo, i přes to, že zlatá Slovenska ve finálové střelbě sedmkrát minula.

Činila se ale už v kvalifikaci, kde dokázala zneškodnit ze 125 terčů všech 125. Tím vytvořila překonala světový rekord z roku 2019. „Cítím se skvěle, protože jsem měla 125 ze 125 v kvalifikaci, ale hodně lidí ví, že mám buď dobrá, nebo úplně špatná finále. Tohle bylo jedno z těch lepších a jsem ráda, že to skončilo zlatou medailí,“ prozradila pro iDNES.

Rio vzdala kvůli dětem!

Slovenská hrdinka dostala na povel také vlajku své země během ceremoniálu. Výprava už tehdy věděla, že právě Řehák Štefečeková patří mezi největší medailové naděje. Po medaili z her byla hladová, Rio totiž vynechala kvůli mateřské dovolené.

„Mám doma dvě děti, takže nejtěžší na tom všem bylo od nich odjet. Nemám navíc ani tolik možností trénovat na střelnici. Když se vám ale narodí dětí, poznáte, co je ve vašem životě nejdůležitější,“ prohlásila.

Z medaile je ale nadšená a už se těší, až si ji doma pověsí na stěnu. Aby ne, vždyť Slováci měli až doteď všechny vítěze zlata až na jednoho z kanoistiky. V Riu zvítězil v chůzi Tóth, teď střelkyně Řehák Štefečeková v Tokiu.

„Jsem za tuhle medaili velmi šťastná, nicméně už před finále jsem manželovi psala: Mám radost, že jsem ve finále, ale zlato mám ve vás doma. Když máte děti, je pak i život na střelnici mnohem snazší,“ doplnila.

Na Slovensko míří i naše gratulace!

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Sha’Carri Richardsonová

Marihuana ve sportu? Agentura WADA zváží její vyřazení z listu zakázaných...

Sportovní svět se kvůli dopingu často otřásá v základech. Sportovci musejí odevzdávat své medaile, není jim umožněn start na mítincích a dostávají stopky. Prohřešků je až až a zakázaných látek ještě víc. Marihuana by se ale ze seznamu mohla vymanit. Komise WADA začne v roce 2022 s přezkumem.
Cristiano Ronaldo

Sídlo za 180 milionů Ronaldovi nevoní. Portugalec se i s rodinkou...

Hvězdný portugalský kanonýr se přestěhoval do Anglie teprve před pár dny. Panství, které mu Manchester pronajmul, už ale opouští. Důvod? Ten vás možná trochu překvapí. Ronaldovi vadí hluk, který v okolí domu za téměř 180 milionů korun vydávají ovce. Fotbalista kvůli nim prý nemůže pořádně spát.
Anna Serme

Čeští squashisté na turnaji u pyramid. Účast na poslední chvíli, zážitek...

Pro squashisty jde o ikonický turnaj. Skleněný kurt je postavený přímo u pyramid, v něm se prohánějí nejlepší hráči světa. Letošního ročníku Egyptian Open se poprvé účastnili dva čeští hráči – Anna Serme a Martin Švec. Oba se dostali do programu na poslední chvíli jako náhradníci. „Seděl jsem doma s připravenými taškami a čekal na email od organizátorů. Ten přišel a já jsem byl za hodinku v autobuse na letiště,“ popisoval Švec, hráč první světové stovky. „Měla jsem obrovskou radost, že jsem se tam dostala. Letenku se mi podařilo koupit v den odletu,“ doplnila Serme.
Manchester United

Další edice Ligy mistrů je tady. Jsme na ni připravení, hlásí...

Fotbaloví nadšenci z celého světa se tohoto dnes nemohli dočkat. Dnes startuje zbrusu nový ročník Ligy mistrů, tedy nejprestižnější klubové soutěže v Evropě. Na úvod nás čeká spoustu zajímavých zápasů, mezi kterými vyčnívá třeba souboj Barcelony a Bayernu Mnichov či bitvy šampionů z Chelsea proti Zenitu.
Donald Trump

Show po americku. Holyfield míří zpět do ringu, jeho návrat bude...

Legendární boxer Evander Holyfield se vrací do ringu a v mnoha ohledech to bude zajímavá podívaná. Bude to show jako hrom. Těžká váha čeká fanoušky v ringu, ale i za mikrofonem. Bude to nevídaná věc, která se může stát asi jenom v Americe.
Alisson Becker

Víkend v PL bez Brazilců. FIFA vyhověla požadavku, v bráně City...

Reprezentační pauza pomalu končí a jednotliví hráči se vracejí zpět do svých klubů. To však neplatí pro některé Brazilce, kteří si na svůj pobyt na hřišti ještě počkají. Nejeli na sraz, kluby je nepustily a o víkendu si nezahrají. Premier League čeká velice zvláštní ligové kolo.
Reklama
Reklama
Reklama