Více
  12.8 C
  Czech
  Neděle 28. května 2023

  Nový Cadillac Escalade. Rok 2023 přinesl do USA fantastické SUV

  Jedna z nejznámějších automobilek si pro své zákazníky připravila na rok 2023 skutečnou lahůdku. Takhle září Cadillac Escalade. Disponuje masivním výkonem, skvělým exteriérem, luxusní kabinou a velkým množstvím technologií. Zarazit nás může jen cena. Do ČR se ale tento velikán jen tak nepodívá.

  Vyprodáno. ČEZ RunTour má před sebou velkolepý start sezony v Českých Budějovicích

  České Budějovice 21. března 2023 (PROTEXT) – Historické náměstí v Českých Budějovicích bude opět plné běžeckých úsměvů. Už 25. března tu pro více než dvě tisícovky běžců odstartuje nová sezona ČEZ RunTour v duchu hesla #JERADOSTBĚŽET. Jedinečnou rodinnou atmosféru podpoří také řada novinek, mezi které patří štafetové běhy, speciální běžecké výzvy i téma duševního zdraví.

  Oblíbený rodinný seriál vstupuje do své dvanácté sezony s atraktivními novinkami, které se pro účastníky stanou novým zdrojem běžecké radosti. Jako první si je užijí závodníci v Českých Budějovicích.

  Z nádherného náměstí Přemysla Otakara II. se vydají na trať celé rodiny s dětmi, začátečníci, hobby běžci, výkonnostní sportovci i elitní atleti, mezi kterými budou také známé osobnosti české atletiky. K velkým favoritům bude patřit například dvanáctinásobný mistr republiky v maratonu a půlmaratonu Vít Pavlišta, hvězda tokijské olympiády Kristiina Mäki, reprezentant Jan Friš nebo jihočeský atlet a triatlonista David Vaš.

  V Českých Budějovicích se poběží na tradičních distancích, které jsou součástí všech závodů ČEZ RunTour. Jako první se do startovního koridoru seřadí děti, které čekají Lupilu běhy na 500 a 1000 metrů. Hned po nich se na trať vydají účastníci 3km závodu, následovat bude PUMA RUN 5 KM a celý program uzavře ČEZ RUN 10 KM.

  „Máme velkou radost z toho, že všechny tratě byly už více než dva týdny před závodem vyprodané. Stále ale ještě máme dostatek míst pro dětské závody, proto bychom rádi pozvali všechny rodiče, aby si s malými běžci přišli užít dopoledne plné sportu,“ říká Nikola Gunišová, ředitelka seriálu ČEZ RunTour.

  V Českých Budějovicích si běžci opět vychutnají krásnou i rychlou trať – z náměstí Přemysla Otakara II. se vydají na cyklostezku k Vltavě s kvalitním asfaltem, do zeleného parku Dlouhá louka, na Sokolský ostrov i do romantických dlážděných uliček historické části města.

  V cílové bráně ale tenhle zážitek nekončí! Na všechny účastníky čeká v cíli velká kovová medaile, kterou v letošní sezoně ozdobí ikony jednotlivých měst, v Českých Budějovicích to bude pivo odkazující na zdejší slavnou pivovarnickou tradici.

  Po závodě si pak běžci užijí bohaté zázemí se sprchami, masážemi od nadace Leontinka, tejpováním od Rozběháme Česko, dětským koutkem a také s energií v podobě powerdrinku Edgar a zejména chutného LIDL menu, jehož podobu také letos ovlivnili sami běžci, kteří si vybrali svůj burger.

  Úplnou novinkou bude stánek Puma, na kterém si běžci budou moci vyzkoušet nejnovější modely bot, zasoutěžit si nebo se vyfotit ve fotokoutku. Do oblečení této ikonické značky se budou moci účastníci ČEZ RunTour také obléknout – ve spolupráci s Pumou vznikla účastnická trička i nové volnočasové oblečení.

  Poběžte pro zdravé tělo i duši

  Tématem celé letošní sezony ČEZ RunTour bude duševní zdraví. „Byli bychom rádi, kdyby si RunTouráci tu radost, která na našich závodech panuje, odnesli do svých domovů i do práce,“ říká Nikola Gunišová. „Běh má totiž tu úžasnou sílu, že neuzdravuje jen tělo, ale také mysl, proto bude tématem této sezony duševní zdraví. Každý závod bude mít své vlastní téma z této oblasti, například spánek, stravu, relax či spojení s přírodou.“

  Tématem českobudějovického závodu bude strava. Každý běžec proto dostane brožuru, ze které se dozví, co jíst před závodem a co po něm, najde v ní recepty pro sportovce a také vzorový nákup.

  V Kopřivnici (15.4.) bude tématem závodu kompenzační cvičení, v Brně (13.5.) správné dýchání, v Ústí nad Labem (27.5.) flow a mindfulness, v Olomouci (22.7.) to bude soulad s přírodou, v Karlových Varech (23.9.) relaxace, v Praze (7.10.) zdravý spánek a v Pardubicích (21.10.) každodenní malé radosti.

  Podělte se o běžeckou radost s přáteli

  Do nové sezony vstupuje ČEZ RunTour s několika novinkami, které přinesou běžcům motivaci do tréninku i do závodů.

  V Českých Budějovicích budou mít svou premiéru v závodním programu štafety, na které se mohou těšit také účastníci dalších sedmi závodů letošní sezony. Štafety se uskuteční na desetikilometrové trati, kterou si mezi sebe mohou rozdělit dvou- (2×5 km) nebo čtyřčlenné (4×2,5 km) týmy. Závod se tak stane společným zážitkem pro partu kamarádů, celou rodinu nebo třeba pro kolegy z kanceláře.

  Najděte si svoji výzvu

  Ve spolupráci se společností Intersport připravili pořadatelé pro běžce sérii zajímavých výzev, při kterých se mohou poměřovat nejen se svými soupeři, ale také sami se sebou. Záleží jen na jejich preferencích a výkonnosti.

  Ti nejlepší se mohou pokusit vyhrát celý seriál ČEZ RunTour. Výkonnostní běžci se mohou poměřovat se závodníky ve své věkové kategorii. A začátečníci nebo hobby běžci mají možnost překonávat své vlastní výkony. Na ty nejlepší pak čekají na konci sezony zajímavé odměny a tituly.

  „Radost z běhu a z pohybu je na našich závodech to nejdůležitější. Víme ale, jakou radost může přinést umístění na stupních vítězů, nový osobní rekord nebo třeba dosažení vysněného času, proto jsme vytvořili Intersport RunTour výzvy, mezi kterými si každý RunTourák může najít tu svou,“ dodává Nikola Gunišová.

  Svým během pomůžete jiným

  Už roky platí, že každý běžec pomáhá svou účastí na závodech ČEZ RunTour dobré věci. A platit to bude také letos! Padesát korun z každého startovného obdrží nadace Leontinka, která pomáhá nevidomým mladým lidem.

  Kromě toho má každý běžec možnost pomoci používáním mobilní aplikace EPP Pomáhej pohybem. Za své tréninky i závodní běhy v ní totiž získává body, které může přidělit vybranému charitativnímu projektu.

  „S aplikací můžete svoji energii přeměnit v body, za které pak Nadace ČEZ pošle finanční prostředky tam, kde jsou potřeba. I v letošním roce navazujeme na úspěšný koncept z loňského roku, kdy jsme touto cestou pomáhali dětským domovům v jednotlivých regionech. I v rámci letošní RunTour tak bude na každý závod v aplikaci připraven speciální projekt, který pomůže dětskému domovu z kraje, ve kterém se závod pořádá. Děti se budou závodů i účastnit a pomocí aplikace tak mohou „vyběhat“ pro svůj domov další body. V roce 2022 se takto postavilo na start více než sto dětí,“ říká ředitelka Nadace ČEZ, Michaela Ziková

  Kompletní termínovou listinu, více informací o jednotlivých závodech i možnost registrace najdete na webu www.run-tour.cz.

  O ČEZ RunTour:

  ČEZ RunTour je největší a nejoblíbenější běžecký seriál osmi závodů pro hobíky, rodiny s dětmi a začátečníky. Na naše městské závody se běžci často a rádi vrací pro jejich přátelskou a pohodovou atmosféru, ale také pro unikátnost jednotlivých tratí. Ty jsou připraveny pro každého – 3, 5 a 10 kilometrů pro dospělé, 500 a 1000 metrů pro děti. Prostřednictvím ČEZ RunTour se navíc v rámci charity pomáhá tam, kde je to potřeba. Je radost běžet!

  Více informací:

  Nikola Gunišová – ředitelka seriálu, e-mail: [email protected]

  ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

  Sledujte nás na sítích

  Erdogan patrně obhájil prezidentský úřad, poděkoval za to voličům

  Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan podle všeho zvítězil v dnešních prezidentských volbách. Po sečtení zhruba 99 procent odevzdaných hlasů si připsal zhruba 52,1 procenta hlasů. Jeho vyzývatel Kemal Kiliçdaroglu dostal podle průběžných výsledků 47,9 procenta hlasů, informovala státní agentura Anadolu. Erdogan už poděkoval voličům za odevzdané hlasy a řekl, že mu Turci svěřili odpovědnost vládnout zemi dalších pět let. Erdoganovi k volebnímu vítězství už poblahopřáli katarský emír Tamim bin Hamad Sání či maďarský premiér Viktor Orbán, i když oficiální konečné výsledky voleb ještě oznámeny nebyly.

  Rusko v noci zaútočilo na Kyjev desítkami dronů, jeden člověk zahynul

  Při rozsáhlém nočním útoku na Kyjev zahynul nejméně jeden člověk a další tři lidé utrpěli zranění. Informovala o tom dnes agentura Ukrinform s odvoláním na vojenskou správu města, podle níž šlo o nejrozsáhlejší útok drony na Kyjev od začátku ruské invaze loni v únoru. Ukrajinská armáda sestřelila v noci 52 z Ruska vyslaných dronů, uvedla agentura Reuters, podle níž není jasné, zda všechny mířily na Kyjev. Jeho vojenská správa už dříve hovořila o nejméně 40 dronech útočících na metropoli. Letecký poplach platil v noci i v dalších regionech Ukrajiny.

  Demokrat Biden a republikán McCarthy se dohodli na zvýšení dluhového stropu USA

  Americký demokratický prezident Joe Biden a republikánský šéf Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy se v zásadě dohodli na zvýšení limitu pro zadlužení Spojených států, což americké vládě umožní vyhnout se platební neschopnosti. Po sobotním telefonickém jednání to oba potvrdili v noci na dnešek. Pokud by demokraté a republikáni nenalezli shodu, hrozila by USA platební neschopnost už 5. června, což by mělo vážné dopady na celosvětové hospodářství.

  Bitcoin by kvůli ceně zlata mohl dosáhnout 45 tisíc dolarů, tvrdí JPMorgan

  Současná cena zlata ve výši téměř 2 000 dolarů za unci by podle analytiků JPMorgan mohla znamenat cenu bitcoinu ve výši 45 000 dolarů. Obě aktiva totiž mají tendenci pohybovat se v tandemu a investoři je považují za alternativy.

  DALŠÍ ČLÁNKY

  Pohostinství je zásadně nepochopený nebo úmyslně stíhaný obor

  Praha 28. května 2023 (PROTEXT) - Asociace restauratérů Apron striktně odmítá zařazení oboru do zvýšené sazby DPH pro nealkoholické nápoje. - Nejsme prodavači, kteří mají...

  Živě: Vědecká diskuze k tématu genetiky

  Jaké jsou základy genetiky? Připomeneme si základy významu a historie genetiky. Vzpomeneme příběh a souvislosti ze života Gregora Johanna Mendela, který působil v Augustiniánském...

  Živé vysílání z Augustiniánského opatství: Vědecká diskuze k tématu genetiky

  Jaké jsou základy genetiky? Připomeneme si základy významu a historie genetiky. Vzpomeneme příběh a souvislosti ze života Gregora Johanna Mendela, který působil v Augustiniánském...

  NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

  Erdogan patrně obhájil prezidentský úřad, poděkoval za to voličům

  Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan podle všeho zvítězil v dnešních prezidentských volbách. Po sečtení zhruba 99 procent odevzdaných hlasů si připsal zhruba 52,1 procenta hlasů. Jeho vyzývatel Kemal Kiliçdaroglu dostal podle průběžných výsledků 47,9 procenta hlasů, informovala státní agentura Anadolu. Erdogan už poděkoval voličům za odevzdané hlasy a řekl, že mu Turci svěřili odpovědnost vládnout zemi dalších pět let. Erdoganovi k volebnímu vítězství už poblahopřáli katarský emír Tamim bin Hamad Sání či maďarský premiér Viktor Orbán, i když oficiální konečné výsledky voleb ještě oznámeny nebyly.

  Rusko v noci zaútočilo na Kyjev desítkami dronů, jeden člověk zahynul

  Při rozsáhlém nočním útoku na Kyjev zahynul nejméně jeden člověk a další tři lidé utrpěli zranění. Informovala o tom dnes agentura Ukrinform s odvoláním na vojenskou správu města, podle níž šlo o nejrozsáhlejší útok drony na Kyjev od začátku ruské invaze loni v únoru. Ukrajinská armáda sestřelila v noci 52 z Ruska vyslaných dronů, uvedla agentura Reuters, podle níž není jasné, zda všechny mířily na Kyjev. Jeho vojenská správa už dříve hovořila o nejméně 40 dronech útočících na metropoli. Letecký poplach platil v noci i v dalších regionech Ukrajiny.

  Demokrat Biden a republikán McCarthy se dohodli na zvýšení dluhového stropu USA

  Americký demokratický prezident Joe Biden a republikánský šéf Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy se v zásadě dohodli na zvýšení limitu pro zadlužení Spojených států, což americké vládě umožní vyhnout se platební neschopnosti. Po sobotním telefonickém jednání to oba potvrdili v noci na dnešek. Pokud by demokraté a republikáni nenalezli shodu, hrozila by USA platební neschopnost už 5. června, což by mělo vážné dopady na celosvětové hospodářství.

  Bitcoin by kvůli ceně zlata mohl dosáhnout 45 tisíc dolarů, tvrdí JPMorgan

  Současná cena zlata ve výši téměř 2 000 dolarů za unci by podle analytiků JPMorgan mohla znamenat cenu bitcoinu ve výši 45 000 dolarů. Obě aktiva totiž mají tendenci pohybovat se v tandemu a investoři je považují za alternativy.

  Srbský prezident Vučić odstoupil z čela vládní strany, hlavou státu zůstává

  Srbský prezident Aleksandar Vučić na dnešním sjezdu odstoupil z čela vládnoucí Srbské pokrokové strany (SNS), hlavou státu ale zůstává, uvedly tiskové agentury. Vučić k rezignaci na stranickou funkci uvedl, že semknutí země vyžaduje nový přístup. Prezidentův krok následoval den poté, co desetitisíce lidí z celého Srbska a ze sousedního Kosova, Černé Hory a Bosny v centru Bělehradu demonstrovaly na Vučičovu podporu po velkých protivládních protestech v souvislosti s dvěma hromadnými střelbami s 18 mrtvými, které na začátku května otřásly Srbskem.

  Ukrajinské děti přicházejí ve válce o rodiče, domovy a nevinnost

  Obě děti ve věku devíti a deseti let se snažily vidět skrz hustý kouř poté, co jejich domkem v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny otřásl ohlušující výbuch, a volaly svého otce. Odpovědělo jim jen děsivé ticho. Pak Olha Hinkinová a její bratr Andrij spěchali do protileteckého krytu, jak je učili. Když výbuchy ustaly a kouř se rozplynul, našli svého otce na verandě - nehybného a zakrváceného po zásahu ruským projektilem. "Otce zabili v sedm ráno," řekl agentuře AP Andrij, který nyní žije v bezpečnějším Lvově na západě Ukrajiny, nedaleko hranic s Polskem.

  Waters tvrdí, že jeho černý kostým z koncertů je ve skutečnosti antifašistický

  Spoluzakladatel rockové kapely Pink Floyd Roger Waters tvrdí, že jeho kontroverzní kostým, kvůli němuž ho v Německu vyšetřují, je ve skutečnosti antifašistický. V dnešním prohlášení 79letý hudebník uvedl, že na koncertě v Berlíně minulý týden černým kabátem s červenou páskou na paži vyjadřoval své odmítání fašismu a předsudečnost. Německá policie ale Waterse vyšetřuje kvůli podezření z šíření nenávisti proti určité náboženské, národnostní nebo etnické skupině, protože kostým připomínal uniformu, jakou nosili důstojníci nacistické organizace SS.

  Binance získala povolení k provozování burzy v Thajsku

  Společnost Binance získala licenci na obchodování s digitálními aktivy v jihovýchodní Asii poté, co navázala spolupráci s místním podnikem v Thajsku a založila tam burzu.

  Na posunutí dluhového stropu mají američtí zákonodárci více času. Vyjednávat mohou do 5. června

  Americké ministerstvo financí v pátek oznámilo, že nebude schopné platit účty od 5. června. Původně přitom finální datum stanovilo na 1. června. Zákonodárci tak mají více času na vyjednání nového dluhového stropu. V opačném případě by Spojené státy americké selhaly ve splácení svých závazků. Takový neúspěch by přitom mohl mít globální dopady.