Reklama

V Mexiku se zřítil železniční nadjezd se soupravou metra. Nejméně 23 mrtvých

Reklama

NEJČTENĚJŠÍ

Nejméně 23 lidí zahynulo a 65 bylo hospitalizováno poté, co se v Mexico City během noci z pondělí na úterý zhroutil železniční nadjezd se soupravou metra na frekventovanou silnici. O neštěstí informovala agentura Reuters a stanice BBC. Jedná se o jeden z nejtragičtějších incidentů za posledních několik desítek let v městském systému metra, jednom z nejrušnějších na světě.

Úřady záchranné operace přerušily krátce po jejich začátku kvůli riziku, že by na silnici mohly odpadnout další části vlaku a suti.

Z videa na místním kanálu Milenio TV bylo patrné, jak se struktura kolem 22:30 místního času (05:30 SELČ) propadla na projíždějící auta poblíž stanice Olivos na jihovýchodě města. Po pádu se zvedla oblaka prachu.

Z poškozeného nadjezdu visely nejméně dva vlakové vozy. Na začátku záchranných prací se do vozů pokoušely dostat lékařské a hasičské jednotky. Na pomoc přispěchala i armáda.

Starostka Mexico City Claudia Sheinbaum v rozhovoru s novináři na místě uvedla, že nehodu mohl způsobit uvolněný nosník. Příčina tragické události se však stále vyšetřuje.

Záchranné práce byly podle jejích slov přerušeny vzhledem k velmi špatné stabilitě trosek. Jeřáb pracoval na zajištění vagónů, aby záchranáři mohli pokračovat v pátrání po přeživších.

Úřady pracovaly na identifikaci mrtvých, mezi nimiž byly děti. Jedna osoba uvězněná v autě pod troskami byla zachráněna a převezena do nemocnice. Sedm z lidí transportovaných do nemocnice bylo ve vážném stavu a podstoupilo operaci, informovala starostka.

Metro se v místě neštěstí budovalo před deseti lety

Linka 12, která vede přes zhroucený nadjezd, byla postavena téměř před deseti lety, kdy byl nynější ministr zahraničních věcí Marcelo Ebrard starostou města Mexico City.

„To, co se dnes stalo s metrem, je strašná tragédie,“ napsal Ebrard na Twitteru a vyjádřil soustrast rodinám obětí. „Samozřejmě je třeba vyšetřit příčiny a zjistit, kdo je za to zodpovědný,“ doplnil bývalý starost města.

Ebrarda i současnou starostku Mexico City mnozí političtí pozorovatelé považují za nejpravděpodobnější nástupce prezidenta Andrése Manuela Lópeze Obradora, jakmile jeho šestileté funkční období skončí v roce 2024.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Mapa. Foto: Unsplash
Bez boje či vyjednávání a přesto se mu podařilo zvětšit území Belgie. Francouzský zemědělec přesunul kámen, který označil hranice v roce 1819, v období Napoleona Bonaparte. Nejspíše stál v cestě jeho traktoru.
Test na covid-19
Několik zaměstnanců státem vlastněné farmaceutické společnosti Kimia Farma v Indonésii bylo zatčeno za to, že údajně omývali použité nosní tyčinky na stěry na koronavirus a znovu je použili.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama