Reklama

V kasinu ve Wisconsinu se střílelo. Nejméně tři mrtví, další zranění

Reklama

NEJČTENĚJŠÍ

Tři mrtví a dva zranění, to je bilance další přestřelky, která se odehrála v USA. Tentokrát v kasinu Oneida ve městě Green Bay ve Wisconsinu, kam si střelec zřejmě přišel vyřídit účty s někým z personálu. Informuje o tom CNN.

Média hovořila nejprve o dvou mrtvých a jednom vážně zraněném, později se počet obětí rozšířil na tři a dva zraněné. Některé servery informují o tom, že střelec zasáhl celkem sedm lidí. Podle CNN je mezi oběťmi i útočník, kterého zastřelila policie.

Policie uvedla, že střelec měl zřejmě osobní vztah se zaměstnancem restaurace hotelu Radisson, která s kasinem sousedí a kterého hledal. Protože jej v kasinu nenašel, začal střílet na ostatní členy personálu. Novinářům to řekl Kevin Pawlak z šerifovy kanceláře. Podle něj se mohlo jednat také o bývalého zaměstnance. „Nejsme si stoprocentně jisti, ale vypadá to, že tam byla nějaká zaměstnanecká vazba,“ řekl podle serveru Kiro7.com Pawlak.

Nebyla to náhodná střelba, pachatel tam přišel s jasným cílem. Ukázalo se ale, že zamýšlená oběť v tu chvíli na místě vůbec nebyla, tak se rozhodl zchladit si žáhu na jejích spolupracovnících,“ uvedl Pawlak.

Naprostý chaos, líčí svědci

Očití svědci popisují scenérii jako naprosto chaotickou. Lidé za zvuku výstřelů v panice utíkali, aby si zachránili život. „Nejdřív jsme nechápali, co se děje. Najednou tam ale přiběhl policista se samopalem a bylo nám jasné, že je to vážné,“ řekl novinářům svědek Dylan Luehring z wisconsinského Mayville. Ten byl v tu chvíli v kasinu se skupinou přátel. „Pak jsme uslyšeli výstřely a poznali jsme, že to není žádná sranda.“

Byl to jeden velký chaos. Lidé běhali na všechny strany jako šílení,“ dodal Luehring. „Jsme rádi, že jsme se odtamtud všichni rychle dostali do bezpečí.“

Adam Olig z Mayville volil steiná slova. „Ze všech stran utíkali lidé, aby si zachránili holé životy,“ popsal dění na místě, když vypukla střelba.

Kasino je až do odvolání zavřené, probíhá v něm vyšetřování. Policie chce bližší informace sdělit při pondělní tiskové konferenci.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Mapa. Foto: Unsplash
Bez boje či vyjednávání a přesto se mu podařilo zvětšit území Belgie. Francouzský zemědělec přesunul kámen, který označil hranice v roce 1819, v období Napoleona Bonaparte. Nejspíše stál v cestě jeho traktoru.
Test na covid-19
Několik zaměstnanců státem vlastněné farmaceutické společnosti Kimia Farma v Indonésii bylo zatčeno za to, že údajně omývali použité nosní tyčinky na stěry na koronavirus a znovu je použili.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama