Reklama

V Indii se koronavirem mohli nakazit až dvě třetiny lidí, ukzauje studie

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

V Indii mohly být koronavirem nakaženy až dvě třetiny občanů. Vyplývá to z výsledků vládní studie. Jak dnes informovala agentura AFP, provedla ji indická rada lékařského výzkumu (ICMR), podle níž z 29.000 vyšetřených lidí mělo protilátky přes 67 procent.

V Indii, která má 1,3 miliardy obyvatel, se podle oficiálních statistik virem nakazilo více než 31 milionů lidí a přes 418.000 osob zemřelo.

Studie ICMR z června a července by měla odrážet dopad nejtěžší vlny nákazy z dubna a května, kdy v zemi přibývalo denně i 400.000 případů a umíralo 4000 lidí.

Podobná indická studie provedená v loňském prosinci a letošním lednu odhalila protilátky jenom u 25 procent testovaných.

Generální ředitel ICMR Balrám Bhargava výsledek nového výzkumu považuje za „paprsek naděje“. „Musíme se zdržet sebeuspokojení, musíme stále dodržovat náležitá opatření proti covidu-19,“ dodal.

AFP píše, že stovky milionů Indů, kteří nemají protilátky, jsou vystaveny těžkému průběhu covidu-19. Dokončené očkování mělo jenom 13 procent účastníků studie ICMR. Indie naočkovala zatím jenom osm procent dospělých, což vyvolává obavy z další vlny nákazy, až se začnou zmírňovat omezení. Indie je co do úmrtí za USA a Brazílii třetí nejpostiženější zemí.

V USA zveřejnili tento týden jinou vědeckou studii, podle níž jsou oficiální údaje v Indii velmi podhodnocené a ve skutečnosti může být počet mrtvých desetinásobně vyšší. Americké středisko pro globální rozvoj uvádí, že mrtvých mohlo být od začátku epidemie do letošního června 3,4 až 4,9 milionu.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Tálibán útok na sídlo ministra obrany
Sídlo ministra obrany Afghánistánu Bismillaha Khana Mohammadiho v Kábulu se stalo terčem útoku. Militanti u něj odpálili bombu a začali střílet. Ministr nebyl zrovna doma, jeho rodinu se podařilo evakuovat do bezpečí. Jedenáct lidí bylo zraněno a nejméně šest zemřelo, včetně čtyřech útočníků.
běloruský opoziční aktivista oběšený
Aktivista Vitalij Šišov, který pomáhal krajanům uprchnout z Běloruska, byl nalezen oběšený v kyjevském parku. Úřady nyní jeho podezřelou sebevraždu vyšetřují. Nevylučují, že se ve skutečnosti stal obětí vraždy.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama