Více
  11.3 C
  Czech
  Neděle 26. března 2023

  Ukrajina obdrží od MMF první půjčku ve výši 15 miliard dolarů

  Ukrajina obdrží vůbec první půjčku od Mezinárodního měnového fondu (MMF) ve výši 15 miliard dolarů (zhruba 330 miliard korun). Tento balíček pomůže s financováním kritických výdajů a upevní stabilitu ekonomiky země, v níž už více než rok zuří válka.

  Valorant streameři údajně dostali přístup do bety Counter-Strike 2 dříve než veteráni hry

  Společnost Valve otevřela přístup do bety netrpělivě očekávané hry Counter-Strike 2 22. března, což vyvolalo šok v celé komunitě hráčů FPS. Přestože beta verze hry Counter-Strike 2 byla otevřena pro účty náhodně vybrané systémem, fanoušci vyjadřují hněv, že streameři Valorantu získali přístup do beta testu dříve než veteráni a slavní hráči CSGO.

  V alabamském vězení nechali umrznout duševně nemocného vězně, tvrdí jeho příbuzní

  V alabamské věznici umrzl duševně nemocný muž. Jeho rodina podala žalobu. Podle ní jej dozorci drželi nahého v betonové cele a mohli ho také umístit do mrazáku nebo jiného chladného prostředí. Informuje o tom AP News, KBTX a další servery.

  Podle žaloby 33letého Anthonyho Dona Mitchella přivezli na pohotovost v nemocnici s tělesnou teplotou 22 stupňů Celsia. O několik hodin později byl prohlášen za mrtvého. Do nemocnice byl přivezen 26. ledna z věznice Walker County, kde byl dva týdny uvězněn.

  Lékař na pohotovosti, který se Mitchella neúspěšně pokoušel oživit, napsal, že příčinou smrti bylo podchlazení. Tato skutečnost stojí v žalobě, kterou v pondělí podala Mitchellova matka u federálního soudu.

  Strčili ho do mrazáku?

  Mitchell, který byl v minulosti závislý na drogách, byl zatčen 12. ledna. Tehdy jeho bratranec požádal úřady o sociální kontrolu, protože ve svém domě blouznil o portálech do nebe a do pekla a zdálo se, že se psychicky zhroutil. Vězeňský videozáznam podle žaloby ukazuje, že Mitchell byl držen nahý v izolační cele s betonovou podlahou. Žaloba spekuluje, že Mitchell byl také umístěn do „mrazáku nebo podobného chladného prostředí ve vězeňské kuchyni. Tam musel strávit celé hodiny“, protože jeho tělesná teplota byla velmi nízká.

  Je zřejmé, že Tonyho smrt byla výsledkem strašlivého, zlovolného týrání a úmyslné lhostejnosti,“ napsal v žalobě Jon C. Goldfarb, právník zastupující rodinu. „K otevřeným dveřím jeho cely chodili zaměstnanci věznice, aby se podívali a pobavili se jeho stavem,“ uvedl také.

  Žaloba rovněž obviňuje úřad šerifa z utajování. Úřad šerifa vydal po úmrtí prohlášení, v němž uvedl, že Mitchell „byl při odchodu ze zařízení bdělý a při vědomí“. Na záběrech z bezpečnostních kamer věznice, které AP News poskytli právníci Mitchellovy matky, je ale vidět, jak policisté odnášejí Mitchellovo bezvládné a očividně zmrzlé tělo do transportního vozu. Poté ho položí na zem a teprve pak ho naloží do auta.

  V žalobě jsou jako obžalovaní uvedeni šerif Walker County Nick Smith a vězeňští úředníci.

  Ohrožoval policisty pistolí

  Právníci zastupující úřad šerifa Walker County uvedli, že se k tomu nemohou vyjádřit před ukončením vyžádaného vyšetřování. Podle prohlášení advokátní kanceláře Jackson, Fikes & Brakefield se úřad šerifa po Mitchellově smrti v souladu s běžnými postupy obrátil na Státní úřad pro vyšetřování a požádal o jeho prošetření.

  WCSO nabízí a vyjadřuje soustrast rodině pana Mitchella. Žádá o podporu a trpělivost pro muže a ženy WCSO,“ napsala firma v prohlášení.

  Fotografii zatčeného Mitchella zveřejnil úřad šerifa na své stránce na Facebooku. Napsal, že Mitchell při příchodu policie ohrožoval hlídku pistolí a nejméně jednou na ně vystřelil, než utekl do lesa. Policie ho později zatkla a v jeho domě kromě pistole zadržela heroin a pervitin.

  Na fotografii je vidět, že Mitchellův obličej je pomalován černou barvou. Podle žaloby policisté jednomu z rodinných příslušníků řekli, že Mitchell řekl, že si sám nastříkal obličej černou barvou, aby se připravil na vstup do portálu do pekla. Jeden z policistů rodinným příslušníkům řekl, že mají v plánu „detoxikovat ho a pak ‚uvidíme, kolik mu zbylo mozku‘, nebo podobná slova“, uvádí se v žalobě.

  Podle lokálního serveru KBTX před šerifovou kanceláří protestovalo několik lidí, včetně Mitchellova bývalého spolužáka Austina Bankse. „Jak se vůbec může v Americe v roce 2023 stát, že člověk ve vězení umrzne k smrti?“ ptal se.

  Na dotek byl studený

  Podle žaloby lékař do poznámek na pohotovosti napsal, že Mitchell byl při příjezdu „nereagující, apnoický, bez pulzu a na dotek studený“.

  Nejsem si jistý, za jakých okolností byl pacient držen ve vězení, ale je těžké pochopit rektální teplotu 22° C, když je někdo držen ve vězení. Příčina jeho podchlazení není jasná. Je možné, že měl základní zdravotní potíže, které vedly k podchlazení,“ cituje žaloba lékaře.

  Cameron Mixon, mluvčí alabamského generálního prokurátora Steva Marshalla, uvedl, že úřad o záležitosti ví. „Vyšetřuje alabamský úřad pro vymáhání práva a Federální úřad pro vyšetřování,“ napsal. „Úřad zajistí, aby po ukončení vyšetřování byla přijata veškerá vhodná opatření,“ dodal.

  Obvinění ze smrti podchlazením přichází v době, kdy státní vězeňský systém čelí také žalobě kvůli smrti duševně nemocného muže, který se „upekl k smrti“ v přetopené vězeňské cele. Thomas Lee Rutledge zemřel na hypertermii 7. prosince 2020 v nápravném zařízení Williama E. Donaldsona v Bessemeru. Podle žaloby podané jeho sestrou měl Rutledge vnitřní teplotu 109 stupňů, když byl nalezen v cele pro duševně choré bez známek života. Jako žalovaní jsou v ní uvedeni zaměstnanci věznice, dozorci a dodavatelé.

  Sledujte nás na sítích

  Tornádo zabilo v Mississippi nejméně 23 lidí. Další oběti mohou ležet pod troskami

  Na několika místech státu Mississippi padaly v pátek večer kroupy velikosti golfového míčku. Spolu se silným deštěm doprovázely tornádo, které se prohnalo několika menšími městy. Zabilo nejméně 23 lidí a dalším způsobilo zranění. Záchranáři upozornili, že se oběti mohou nacházet také pod troskami domů.

  Binance postihl dvouhodinový výpadek kvůli softwarové chybě

  Kryptoměnová burza Binance v pátek na dvě hodiny pozastavila obchodování na svých spotových trzích kvůli softwarové chybě související s funkcí trailing stop loss. Vklady a výběry byly kvůli chybě rovněž pozastaveny.

  NEJNOVĚJŠÍ

  Tornádo zabilo v Mississippi nejméně 23 lidí. Další oběti mohou ležet pod troskami

  Na několika místech státu Mississippi padaly v pátek večer kroupy velikosti golfového míčku. Spolu se silným deštěm doprovázely tornádo, které se prohnalo několika menšími městy. Zabilo nejméně 23 lidí a dalším způsobilo zranění. Záchranáři upozornili, že se oběti mohou nacházet také pod troskami domů.

  Binance postihl dvouhodinový výpadek kvůli softwarové chybě

  Kryptoměnová burza Binance v pátek na dvě hodiny pozastavila obchodování na svých spotových trzích kvůli softwarové chybě související s funkcí trailing stop loss. Vklady a výběry byly kvůli chybě rovněž pozastaveny.