Více
  -0.4 C
  Czech
  Sobota, 4 prosince, 2021

  Tragédie na maratonu v Utahu. Běžec se těšil na fotku v cíli, tam už ale nedorazil

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Velice smutná zpráva přišla ze závodiště ve Spojených státech amerických. Jeden z běžců, kteří si dali za cíl uběhnout maraton, do cíle nedorazil. Pár minut před koncem závodu volal své rodině, aby ji požádal o fotku po úspěšném doběhnutí, pak ale náhle zemřel. Příčina úmrtí Haydena Holmena známá není.

  Když se řekne v České republice slovo „maraton“, většina lidí si představí neskutečný výkon Emila Zátopka na olympijských hrách v roce 1952. Český běžec tenkrát nastoupil na trať poprvé v životě, domů si však odvážel zlatou medaili. Sport ale bohužel nepíše jen veselé příběhy.

  Maraton je zrádným závodem, který má délku přesně 42,195 km. Běhá se po celém světě a těší se oblíbenosti. Londýnský maraton, Bostonský maraton či pověstný Pražský. To všechno jsou oblíbené mítinky, které přitahují pozornost fanoušků.

  Podobně by se dalo mluvit i o St. George maratonu v americkém státě Utah. Letošní ročník ale bohužel dopadl pro jednoho z běžců tragicky. Mladý atlet Hayden Holmen se minutu před cílem skácel k zemi a zemřel. Příčina úmrtí navíc není známá.

  Vyčerpání? Nedostatečný pitný režim? Selhání organismu? O tom všem se vedou diskuse. Verzí je spoustu, tu pravou ale zřejmě ukáže až čas. Faktem teď je, že 22letý maratonec vydechl při závodu naposledy.

  Před kolapsem telefonoval rodině

  Tragédie v Utahu má neskutečné rozměry. Ještě navíc, když se o situaci rozpovídala i matka závodníka, které krátce před svou smrtí Hayden telefonoval. „Volal, když byl dvě minuty před cílem, aby se ujistil, že je tam někdo, kdo ho vyfotí,“ popsala East Idaho News matka Karin.

  Její syn se na začátku letošního roku oženil, jeho žena Charlotte bude na rok 2021 vzpomínat jako na ten nejhorší v životě. Sbírka, kterou ji rodina založila, jen těžko přebije žal ze ztráty milovaného manžela.

  „Hayden byl jedním z nejvstřícnějších a nejmilejších lidí se srdcem na dlani,“ dodala jeho matka. Haydenu Holmovi bylo pouhých 22 let a měl život před sebou. Bohužel pro něj ale skončil jeho souboj s 42kilometrovou tratí tragicky.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Billie Jean Kingová

  Billie Jean Kingová obdrží cenu Muhammada Aliho za celoživotní přínos sportu

  Billie Jean Kingová bude oceněna společností Sports Illustrated za celoživotní sportovní přínos. Tenistka Naomi Osakaová se nechala slyšet, že Kingová vydláždila cestu přesně takovým ženám, jako je ona, což je pro ni důvodem, proč má ocenění dostat.
  Olympijská kolekce

  Vlajka v hlavní roli, národní barvy k tomu. Česká výprava pojede na OH ve slušivé kolekci

  Čas se pomalu krátí, olympijské hry v čínském Pekingu jsou na programu už během února příštího roku 2022. Sportovci se připravují na hry po svém, jednotlivé výpravy ale měly společně napilno třeba při tvorbě kolekcí. Český olympijský výbor představil nové oděvy v úterý dopoledne. Ústředním motivem je česká vlajka a národní barvy.
  Dick Vitale

  Věhlasný basketbalový komentátor bojuje s rakovinou. Během zápasu se rozplakal

  Vysokoškolský basketbalový komentátor Dick Vitale usedl do komentátorského křesla po tom, co světu oznámil boj s velmi závažnou nemocí. Několik týdnů nazpátek se dvaaosmdesátiletá hlasatelská hvězda svěřila, že bojuje s rakovinou. Udržet emoce na uzdě šlo v tu chvíli jen těžko.
  NHL: Devils vs. Wild

  Komedie v zámořské NHL. Minnesota nestihla úvodní buly, hokejisté uvízli v zácpě

  Kuriózní situace byla k vidění v zápase NHL mezi New Jersey Devils a Minnesotou Wild. Tedy přesněji, ještě před zápasem. Hostující tým nezvolil k cestě na utkání zrovna ideální čas a přes New York cestoval přímo v době Dnu díkuvzdání. Kvůli dopravní situaci hokejisté nestihli úvodní vhazování.
  Mark Cavendish

  Cyklista Cavendish prožil hrozivý pád. Vinu za kolaps plic a zlámaná žebra prý nese voda

  Na závody dráhových cyklistů v belgickém Gentu nebude britský jezdec Mark Cavendish vzpomínat s úsměvem. Po kolizi, kterou způsobila ve vysoké rychlosti voda na trati, musel být odnesen na nosítkách a převezen do nemocnice. Tam mu byla zjištěna zlomená žebra, k tomu musí cyklista zkousnout i plicní pneumotorax.
  Oliver König

  Königův skvělý začátek v superbicích zhatil pád. Český jezdec zaujal rychlostí

  Asi v nejhorších možných podmínkách si Oliver König odbyl premiéru v mistrovství světa superbiků. Poslední závody sezony v Indonésii probíhaly na osychající trati. Talentovanému českému jezdci vyšel úvod, když se dokonce dostal na 14. místo. Jenže na začátku druhého kola přišel pád, v dalším závodě pak neodstartoval.
  Reklama
  Reklama
  Reklama