Reklama

Tisíce lidí v klubu bez roušek? Nemyslitelné se v Liverpoolu stalo skutečností

Reklama

NEJČTENĚJŠÍ

Tisíce mladých lidí v Británii se v pátek a o víkendu vrhly na taneční parket v rámci vládou podporovaného experimentu, který by měl prokázat, zda bude možné vrátit se k pořádaní hromadných akcí.

V pátek se v prostorách skladu v Liverpoolu sešlo zhruba 3 000 nadšenců ve věku od 18 do 20 let, informovala agentura Reuters. Účastníci akce byli první v Británii, kteří se po více než roce potkali, aby společně poslouchali hudbu, tančili a pili, a to bez roušek či respirátorů a nutnosti dodržování sociálního odstupu. V Barceloně se podobný koncert konal již v březnu, účastnici nicméně museli mít nasazený respirátor.

Všichni návštěvníci byli místní obyvatelé a museli se prokázat negativním testem na covid-19 ne starším než 24 hodin. Zároveň musí podstoupit test i po akci.

„Jsme nadšení. Máme na krajíčku a jsme připraveni jít dovnitř,“ řekl student Josh pro BBC, když čekal ve frontě na místě konání.

Poté, co se dostali dovnitř, mohli návštěvníci tančit na hudbu Lewise Boardmana nebo Jaydy G bez omezení kontaktu s ostatními.

V sobotu se na stejném místě uskuteční druhá klubová akce, přičemž hlavní hvědou veřera bude Fatboy Slim. 5 000 fanoušků se pak v neděli zúčastní koncertu v čele se skupinou Blossoms v liverpoolském parku.

Testovací akce vyvrcholí na stadionu ve Wembley 15. května, kde bude fotbalové finále FA Cupu sledovat dav 21 000 lidí.

Průběh akcí vyhodnotí vědci a odborníci z oblasti veřejného zdraví

Eventy jsou součástí pilotního projektu, jehož cílem je zajistit bezpečné konání větších akcí. Koncerty budou pod drobnohledem úředníků z oblasti veřejného zdraví, vědci budou studovat kvalitu vzduchu a pohyb lidí v místě konání.

Vědci shromáždí data z těchto událostí, aby zjistili, jak přístupy k otázkám sociálního odstupu a ventilaci ovlivňují šíření viru.

Pandemie covidu-19 noční kluby významně zasáhla, přičemž nedávná zpráva zjistila, že britské kluby byly od loňského roku nuceny propustit 51 procent svých zaměstnanců. Pro srovnání, v případě barů to bylo 32 procent, hospody pak propustily 25 procent svých pracovníků, připomněla stanice BBC.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Harry s Meghan a synem Archiem
Meghan, vévodkyni ze Sussexu, příští měsíc vyjde kniha pro děti s názvem The Bench (Lavička) o vztahu otce a syna. Podle vydavatelství dílo reflektuje vztah prince Harryho se synem Archiem.
Bill Gates se rozvádí s manželkou Melindou
Bill a Melinda Gatesovi oznámili, že se po 27 letech manželství rozvádí. Podle svých slov „už nevěří, že mohou společně růst jako pár“.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama