Více
  11 C
  Czech
  Neděle, 2 října, 2022

  TikTok možná pracuje na hudební streamovací službě

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  TikTok je hojně používán pro objevování nové hudby. Díky platformě se skladby často dostávají na přední příčky žebříčků, jako je Billboard 100 a Spotify Viral 50. Nyní se zdá, že mateřská společnost ByteDance plánuje spuštění samostatné služby pro streamování hudby s názvem TikTok Music. Infromoval o tom server The Verge a Business Insider.

  Společnost ByteDance podala v květnu u amerického Úřadu pro patenty a ochranné známky přihlášku patentu „TikTok Music“. Podle přihlášky by služba TikTok Music umožňovala uživatelům nakupovat, přehrávat, sdílet a stahovat hudbu. Uživatelé by také mohli vytvářet, sdílet a doporučovat seznamy skladeb a živě přenášet audio a video.

  Konkurence pro Spotify a Apple Music?

  Představa, že by společnost ByteDance spustila samostatnou streamovací službu TikTok Music, která bude konkurovat platformám jako Spotify a Apple Music, není neopodstatněná. Společnost ByteDance již má totiž zkušenosti se streamováním hudby.

  Jak uvedl server Business Insider, v roce 2020 společnost spustila aplikaci Resso v Indii, Brazílii a Indonésii. Resso má některé z funkcí popsaných v patentu pro TikTok Music. Například možnost vytvářet playlisty, sdílet skladby na sociálních sítích a komunikovat s komunitou aplikace.

  Aplikace Resso měla v listopadu 2021 více než 40 milionů uživatelů měsíčně v Indii, Brazílii a Indonésii, a toto číslo pravděpodobně poroste. Začátkem tohoto roku odhalila zpráva serveru Insider, že měsíční počet aktivních uživatelů aplikace Resso vzrostl jen v Indii od ledna 2021 do ledna 2022 o 304 %. To je velký rozdíl oproti 38% růstu společnosti Spotify v této zemi ve stejném období.

  ByteDance dokonce využívá TikTok k tomu, aby do Resso přivedl nové uživatele. Podle serveru The Verge je TikTok je v Brazílii vybaven tlačítkem, které uživatele přesměruje na Resso, aby si mohli poslechnout plnou verzi skladby, kterou právě slyšeli.

  Není jasné, zda ByteDance plánuje vyvinout aplikaci pro streamování hudby podobnou aplikaci Resso, nebo zda přijde s něčím úplně jiným. Stejně jako měl TikTok zásadní vliv na fungování sociálních sítí, je možné, že aplikace pro streamování hudby s vazbami na TikTok by mohla změnit celé odvětví hudby a donutit služby, aby se přizpůsobily.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS