11.8 C
Czech
Čtvrtek 5. října 2023

Z Náhorního Karabachu do Arménie uprchlo už více než 100.000 lidí

Počet Arménů, kteří uprchli z Náhorního Karabachu do Arménie, překročil 100.000. Oznámil to Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR). Podle arménské vlády, kterou dnes cituje agentura RIA Novosti, počet uprchlíků dosáhl 100.417. V Národním Karabachu až do minulého týdne, kdy oblast po bleskové vojenské operaci ovládl Ázerbájdžán, žilo odhadem 120.000 lidí.

Coinbase získala plnou provozní licenci pro Singapur

Kryptoměnová burza Coinbase oznámila, že získala licenci významné platební instituce (MPI) od Singapurského měnového úřadu (MAS). Společnost uvedla, že licence jí umožní nabízet rozšířené služby jednotlivcům i institucím.

THIMM v soutěži Obal roku uspěl ve třech kategoriích. Cenu si odnese i Stará žitná myslivecká v novém

Praha 19. září 2023 (PROTEXT) – THIMM uspěl v jubilejním 30. ročníku soutěže Obal roku ve třech kategoriích. Ocenění v kategorii Marketing si odnáší Durango boxy pro T-mobile, Stará žitná myslivecká v novém zabodovala mezi Nápoji a obal vhodný pro přímé rozpékání sýru Když zavoní Romadur získal cenu kategorii Ostatní. Výsledky soutěže porota neformálně vyhlásila 31. srpna.

„Jsme velmi rádi, že se těšíme přízni zákazníků a naše inovace v oblasti designu i funkčnosti ocenila také odborná porota. Každý rok určujeme trendy v obalovém průmyslu. Neustále se posouváme v oblasti laserového výseku i designu a obaly tak povyšujeme na úroveň umění. Zároveň rozšiřujeme možnosti jejich využití a záleží nám na bezchybné funkčnosti a jednoduchosti skládání. V Obalu roku se umisťujeme pravidelně a je to hlavně zásluhou našich zaměstnanců, kteří nepolevují v nadšení a stále přicházejí s novými řešeními z vlnité lepenky,“ říká generální ředitel a jednatel THIMMu Martin Hejl.

Vítěze kategorie Marketing, sadu Durango, společnost navrhovala u příležitosti uvedení nového telefonu značky T-mobile na trh. Sada obalů se skládá z velkého boxu pro prodejny, malých boxů pro ambasadory a influencery a tašek pro novináře. „Balení jsme koncipovali tak, aby do až poslední chvíle drželo účastníky slavnostního představení v napětí. Velký box byl zabalen do hnědé přepravní krabice, která se sama kouzelně otevřela při nadzvednutí víka. Tašky s merchandisingem pro novináře působily díky černé vlnité lepence a použité technologii digitálního laserového výseku elegantním a luxusním dojmem, což také podtrhovalo výjimečnost okamžiku. Všechny produkty jsme vyrobili moderními digitálními technologiemi pouze z vlnité lepenky,“ popisuje projektový manažer POS & POP Leoš Máslo.

Forma na rozpékání sýru Když zavoní Romadur si získala porotu v kategorii Ostatní. V THIMMu ji navrhovali pro elegantní, praktickou a udržitelnou prezentaci sýru na Makro Gastro festu. Je vyrobena z vlnité lepenky foodWave ® | heatproof, která se hodí pro přímý styk s potravinami a pro použití v klasické nebo mikrovlnné troubě. Během přípravy pokrmu se z ní neuvolňují zdraví škodlivé látky a zároveň šetří čas i práci při umývání nádobí. Zajistila perfektní prezentaci a viditelnost značky během celé konzumace produktu.

Mezi obaly na Nápoje pak zabodovala Stará žitná myslivecká v novém. Historie tohoto unikátního českého nápoje sahá do 16. století. „Bylo nám ctí pro oblíbenou žitnou whisky vyvinout a vyrobit dárkový obal, který podtrhne tradici a poctivost, se kterou se nápoj destiluje již přes 500 let. Abychom obalu dodali svěžest a atraktivitu, kterými upoutá i mladou generaci, vyrobili jsme jej nejmodernějšími digitálními technologiemi. Laserový výsek si poradil s výraznými texty, které zdobí boky krabice. Digitálním tiskem jsme vytvořili potisk, který poukazuje na tradiční zrání v dubových sudech. Prodejci zase ocení mimořádně snadné složení krabice,“ vysvětluje Martin Hejl.

Soutěž pořádaná obalovým institutem Syba každoročně oslavuje nejlepší inovace, kreativitu a udržitelnost v oblasti obalového průmyslu. Ceny vyhlašuje ve 20 klasických a 3 speciálních kategoriích. Vítězové soutěže Obal roku se pak mohou zúčastnit mezinárodní soutěže WorldStar Packaging Awards.

Obal roku představuje platformu pro prezentaci nejnovějších trendů a technologií a také oceňuje ty, kteří vytvářejí špičkové obaly s ohledem na životní prostředí a společnost. Právě tyto hodnoty jsou vlastní i společnosti THIMM, která ve středočeských Všetatech neustále inovuje jak své výrobní procesy, tak nadstandardní vlastnosti obalů.

O společnosti THIMM

Společnost THIMM je významným poskytovatelem řešení pro obaly a distribuci zboží. Portfolio udržitelných řešení zahrnuje přepravní a prodejní obaly z vlnité lepenky, kvalitní prodejní stojany (displeje) a tiskové produkty pro další průmyslové zpracování. Inovativními, jednoduchými a udržitelnými řešeními pomáhá společnost Thimm svým zákazníkům se na trhu odlišit a vytvářet individuální značku. Tento rodinný podnik přitom na své strategické cestě „Thimm 2030“ předvídá ekonomické, ekologické a sociální výzvy budoucnosti a řeší je. Cílem společnosti Thimm je nabízet zákazníkům vždy nejjednodušší a nejlepší řešení. Tato zásadní orientace na zákazníka je hnacím motorem inovací a průkopnického ducha společnosti. Společnost Thimm proto důsledně investuje do rozvoje tržního zastoupení a inovativních technologií pro příští generaci. Rodinný podnik založený v roce 1949 v současné době zaměstnává přibližně 2500 zaměstnanců v 13 závodech v Německu, Francii, Polsku, Rumunsku a Česku a v roce 2022 dosáhl ročního obratu přes 723 milionů eur.

web: https://www.thimm.com/cz/

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Sledujte nás na sítích

Nelegální migrace v EU roste raketovým tempem. Slovensko zavádí kontrolu na hranicích s Maďarskem

Slovensko ve středu oznámilo, že kvůli rostoucímu počtu nelegálních migrantů zavede dočasné kontroly na hranicích s Maďarskem, přičemž rozhodnutí navazuje na kroky Polska, České republiky a Rakouska. Země v posledních dnech zpřísnily kontroly na hraničních přechodech se Slovenskem.

Soud vyměřil novinářce Ovsjannikovové v její nepřítomnosti 8,5 roku vězení

Moskevský soud vyměřil trest ve výši 8,5 roku vězení bývalé novinářce ruské státní televize Marině Ovsjannikovové, kterou shledal vinnou z šíření nepravdivých informací o ruské armádě. Učinil tak v její nepřítomnosti, neboť žurnalistka z Ruska uprchla a žije v zahraničí. Informovala o tom dnes ruská média. Ovsjannikovová se loni stala známou svým protestem proti ruské invazi na Ukrajinu v živém televizním vysílání.

DOPORUČUJEME

Bitgamo: První kryptografická burza na světě bez KYC a registrace účtu

Lucemburk 4. října 2023 (PROTEXT/Buy Media) - Bitgamo se rychle stává senzací na globálním trhu s kryptoměnami, protože nabízí výměnu kryptoměn za fiat měnu...

Byla vydána nová generace ASIC Miners

Hongkong 4. října 2023 (PROTEXT/Buy Media) - Společnost ASICRUN právě oznámila vydání nové generace kryptografických ASIC těžařů AR1 Miner, AR2 Miner a EliteAR Miner....

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Rozžhavená Amazonka vyplavuje mrtvá těla ohrožených „růžových delfínů“

Amazonka v Brazílii vyplavuje na břeh mrtvá těla ohrožených delfínovců amazonských, vzácných a vysoce ohrožených sladkovodních delfínů. Tato úmrtí podle odborníků nejspíše souvisejí s extrémními teplotami vody, zatím se však snaží vyloučit i jiné příčiny, jako je bakteriální infekce.

Nelegální migrace v EU roste raketovým tempem. Slovensko zavádí kontrolu na hranicích s Maďarskem

Slovensko ve středu oznámilo, že kvůli rostoucímu počtu nelegálních migrantů zavede dočasné kontroly na hranicích s Maďarskem, přičemž rozhodnutí navazuje na kroky Polska, České republiky a Rakouska. Země v posledních dnech zpřísnily kontroly na hraničních přechodech se Slovenskem.

Soud vyměřil novinářce Ovsjannikovové v její nepřítomnosti 8,5 roku vězení

Moskevský soud vyměřil trest ve výši 8,5 roku vězení bývalé novinářce ruské státní televize Marině Ovsjannikovové, kterou shledal vinnou z šíření nepravdivých informací o ruské armádě. Učinil tak v její nepřítomnosti, neboť žurnalistka z Ruska uprchla a žije v zahraničí. Informovala o tom dnes ruská média. Ovsjannikovová se loni stala známou svým protestem proti ruské invazi na Ukrajinu v živém televizním vysílání.

Hunter Biden odmítl vinu v případu nákupu zbraně, požádá o zamítnutí obžaloby

Hunter Biden, syn amerického prezidenta Joea Bidena, dnes u soudu odmítl vinu poté, co byl obžalován ze tří zločinů spojených s nákupem a držením střelné zbraně v roce 2018. Jeho právník zároveň avizoval žádost o smetení případu ze stolu na základě americké ústavy. Informovala o tom agentura AP, podle níž věc směřuje k hlavnímu líčení na pozadí předvolební kampaně, v níž bude Biden starší usilovat o znovuzvolení prezidentem.

Arménský parlament schválil přistoupení k ICC, krok kritizovala Moskva

Arménský parlament dnes ratifikoval přistoupení země k Mezinárodnímu trestnímu soudu (ICC). Informovaly o tom světové agentury. Plán Jerevanu připojit se k ICC, jenž před časem vydal zatykač na ruského prezidenta Vladimira Putina, už dopředu kritizovala Moskva. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov dnes označil krok Jeveranu za nekorektní z hlediska bilaterálních vztahů.