Reklama

Texaský senátor během krize odcestoval na dovolenou do Mexika. Stal se terčem kritiky i vtipů

NEJČTENĚJŠÍ

Spojené státy mají svého Prymulu. Texaský senátor Ted Cruz uprostřed rekordně nízkých teplot ve státě odletěl na rodinnou dovolenou do Mexika. Nebývalá krize zanechala miliony obyvatel Texasu bez dodávek energie a vody, desítky lidí zemřely. Senátorův špatný úsudek a ještě horší výmluvy si tak vzaly do parády sociální sítě, napsal zpravodajský web BBC a deník The Guardian.

Reklama

Fotografie republikánského zákonodárce na letišti z tohoto týdne vyvolaly pobouření nad tím, že opustil Texas během stavu nouze. Ve čtvrtek se Cruz hájil tím, že plánoval dovolenou pro své dcery, chtěl být dobrým otcem, ale nakonec se vrátil, protože „cítil, že to nebylo v pořádku“.

Původně se však hájil tím, že zbytek své rodiny pouze doprovázel. „Doprovodil jsem je a vracím se zpátky do Texasu, k práci,“ řekl novinářům na letišti v Mexiku. „Co se děje v Texasu je nepřijatelné,“ doplnil Cruz.

Pro cestu takzvaně na otočku ovšem zvolil nezvykle velké zavazadlo.

Miliony lidí v Texasu čelí extrémně nízkým teplotám a nedostatku vody. Mráz v americkém státě způsobil výpadky proudu v zařízeních na úpravu vody. Zároveň v některých oblastech popraskalo vodovodní potrubí, a to navzdory pokusům některých majitelů domů izolovat jej před chladem pomocí přikrývek. Asi 13 milionům Texasanů bylo řečeno, aby vodu před použitím převařili, protože by mohla být kontaminovaná.

Reklama

Kam zmizel texaský senátor v době celostátní krize nicméně pomohla osvětlit americká sonda Perseverance, která ve čtvrtek přistála na Marsu.

V písemném prohlášení zveřejněném ve čtvrtek odpoledne Cruz uvedl, že se zavřenými školami ve státě rezervoval dovolenou pro své dcery, které „požádaly o výlet s přáteli“. Senátor dále prohlásil, že on a jeho spolupracovníci „neustále komunikují se státními a lokálními lídry, aby vyřešili to, co se v Texasu děje“.

Americká komička Blaire Erskine se jako jeho tisková mluvčí ptala, proč by si Cruz nemohl dopřát svůj „Eat, Pray, Love moment, jako všichni ostatní“.

Objevily se i odkazy na epizodu seriálu Simpsonovi, ve které starosta Quimby tvrdí, že kvůli epidemii zrušil dovolenou na Bahamách.

Vývoj celé kauzy okomentoval Jimmy Kimmel ve své show.

„Zjevně to byla chyba. Při zpětném pohledu bych to neudělal,“ řekl padesátiletý republikán novinářům, když se vrátil do Houstonu.

Sledujte nás na sítích

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama