Více
  4.7 C
  Czech
  Sobota 3. června 2023

  Uganda přijala nejpřísnější zákon proti LGBTQ na světě. Odsouzeným hrozí i trest smrti

  Ugandský prezident Yoweri Museveni podepsal jeden z nejpřísnějších zákonů proti LGBTQ na světě, včetně trestu smrti za přitěžující okolnosti. A to navzdory odsouzení Západu a potenciálním sankcím ze strany dárců pomoci.

  Při nočním útoku na Kyjev zemřeli nejméně tři lidé včetně dítěte, tvrdí úřady

  Tři lidé včetně devítileté dívky a její matky v noci na dnešek zemřeli při dalším ruském vzdušném útoku na ukrajinské hlavní město Kyjev, 16 osob bylo zraněno. Informují o tom ukrajinská média s odvoláním na úřady. Ukrajinské letectvo oznámilo sestřelení všech deseti při útoku použitých ruských střel Iskander. Mrtví, zranění i napáchané škody jsou podle něj výsledkem padajících trosek zničených raket. Oběti ruského útoku se přitom podle médií snažily dostat do krytu, ale ten byl zavřený.

  5 způsobů, jak strava ovlivňuje váš mozek

  Přemýšleli jste někdy nad tím, jak jídlo, které jíte, ovlivňuje vaši šedou kůru mozkovou? Bohužel neexistují žádné zázračné potraviny, které z vás udělají druhého Einsteina. I tak má ale strava na váš mozek vliv.

  Společnost SANY Heavy Industry zveřejnila zprávu o společenské odpovědnosti za rok 2022

  Peking 1. května 2023 (PROTEXT/PRNewswire) – Společnost SANY Heavy Industry („SANY", SSE: 600031), přední světový výrobce těžkých strojů, zveřejnila výroční zprávu o společenské odpovědnosti (CSR), která podrobně rozebírá pokroky a úspěchy skupiny v oblasti strategie a realizace společenské odpovědnosti. Zpráva přitom klade zvýšený důraz na sdílení zkušeností společnosti SANY při řešení klimatických problémů. Společnost SANY, která se řídí heslem „Kvalita mění svět", zůstává věrná svým cílům a společně se svými zákazníky a partnery se snaží budovat lepší svět.

  V souladu se strategií „inteligentní digitalizace, elektrifikace a internacionalizace“, kterou společnost SANY aplikuje, důsledně zlepšuje efektivitu řízení společnosti a správy rizik, podporuje udržitelný rozvoj prostřednictvím technologických inovací a plní cíle v oblasti ekologického provozu ve snaze o realizaci ekologické ekonomiky.

  SANY také podporuje cíle udržitelného rozvoje OSN a dosahuje čínských cílů v oblasti uhlíkové špičky a neutralizace uhlíkových emisí. Současně se také lépe stará o zaměstnance, zaměřuje se na rozvoj talentů a aktivně investuje do akcí v oblasti sociální péče, na kterých se také podílí.

  „Společnost SANY vždy aktivně plnila své ekonomické, sociální a ekologické povinnosti s cílem dosáhnout udržitelného rozvoje. S výhledem do roku 2023 budeme i nadále využívat příležitostí a spolupracovat s našimi partnery a všemi zúčastněnými stranami na hledání cesty udržitelného rozvoje, která by řešila globální výzvy, vytvářela větší hodnoty pro zaměstnance, akcionáře i celou naši společnost a přispívala k dosažení globálních cílů udržitelného rozvoje,“ řekl předseda představenstva společnosti SANY Heavy Industry Xiang Wenbo.

  Inteligentní digitalizace, elektrifikace a internacionalizace: globální plán společnosti SANY pro období transformací

  Globální plán rozvoje společnosti SANY klade důraz na využití inteligentní digitalizace k dosažení cílů „dvojího uhlíku“, na rozvoj elektrifikace s cílem zaměřit se na příležitosti v oblasti čistých energií a na urychlení globálního průmyslového uspořádání.

  Skupina přechází od konvenčních modelů výroby a spotřeby směrem k ekologickému, energeticky úspornému a oběhovému rozvoji. Její strategie inteligentní digitalizace, která podporuje budoucnost silou dat, se řadí mezi nejvýznamnější oborové faktory technologického pokroku, zejména v oblasti nízkouhlíkové transformace vývoje produktů – integrace optimalizace ekologických technologií pro využití v zařízeních stavebních strojů, a to včetně čistě elektrických a vodíkových energetických technologií.

  Společnost SANY také dále zvyšuje své úsilí pro vyčleňování více zdrojů na rozšiřování zahraničního trhu a prodejních sítí. V roce 2022 zaznamenala z mezinárodního prodeje roční tržby ve výši 36,571 miliardy jüanů (5,3 miliardy USD).

  Posílení správy a řízení společností s cílem podpory technologických inovací, udržitelného a ekologického rozvoje, rozvoje lidí a společenské odpovědnosti

  Společnost SANY zavedla standardizovanou a účinnou strukturu správy rizik a vnitřní kontroly. Tím dosahuje dlouhodobě udržitelného rozvoje. Zároveň zlepšila systémy výzkumu a vývoje, kontroly kvality a správy dodavatelů. Klíčem k procesům řízení společnosti je přitom udržitelnost.

  V roce 2022 investovala společnost SANY do výzkumu a vývoje 7,826 miliardy jüanů (1,13 miliardy USD), což představuje meziroční nárůst o 1,68 % a jedná se o 9,78 % jejích provozních příjmů.

  Společnost SANY zavádí ekologické výrobní technologie s cílem úspory zdrojů, navyšování míry recyklace a snižování znečištění životního prostředí. V roce 2022 investovala 3,22 milionu jüanů (466 673,31 USD) do fotovoltaických projektů, které ročně vyrobí v průměru 900.000 kWh elektrické energie, přičemž její celková spotřeba ekologických energií činí 16,013 milionu kWh. SANY také investovala více než 140 milionů jüanů (20,29 milionu USD) do systémů řízení emisí plynů a snížení emisí těkavých organických látek o 134,83 tuny.

  Využitím lidského přístupu společnost SANY zlepšuje své systémy správy bezpečnosti výroby a ochrany zdraví při práci, aby tak zaručila a podpořila pohodu a bezpečnost zaměstnanců i dodavatelů. Kromě toho pořádá pro zaměstnance různé akce na podporu angažovanosti a komunikace a vytváří lepší prostředí pro práci i pro život.

  V roce 2022 se zaměstnanci společnosti SANY věnovali celkem 687,4 hodin dobrovolným aktivitám. Celkové investice skupiny do různých projektů sociální péče dosáhly výše 45,769 milionu jüanů (6,63 milionu USD) a zahrnovaly aktivity pro zmírnění chudoby, pomoc při katastrofách a iniciativy v oblasti veřejného blaha.

  Další informace o skupině SANY Group, mateřské společnosti SANY Heavy Industry, najdete na webových stránkách www.sanyglobal.com, nebo nás můžete sledovat na Facebooku či na YouTube.

  Kontakt pro média:

  Yolanda, [email protected]

  Linka podpory prodeje: +86-731-85835199

  Videohttps://mma.prnewswire.com/media/2064939/SANY_Dream.mp4

  Logohttps://mma.prnewswire.com/media/1518641/logo_Logo.jpg

  Sledujte nás na sítích

  Srážka vlaků v Indii si vyžádala nejméně 50 mrtvých a 400 zraněných

  Nejméně 50 lidí dnes zahynulo a na 400 dalších bylo se zraněním převezeno do nemocnic, když v indickém státě Odiša vykolejilo více než deset vagónů expresu, který se srazil s nákladním vlakem, napsala agentura Reuters. Počty obětí a zraněných budou podle indických oficiálních činitelů s největší pravděpodobností stoupat, protože v poškozených vagónech stále zůstává podle některých zdrojů až 200 osob.

  Rusko podle Londýna zvažuje, zda posílit svoji obranu, nebo pozice na Ukrajině

  Ruské vedení se musí naléhavě zabývat otázkou, zda posílit vlastní obranu v regionech sousedících s Ukrajinou, nebo zda upevnit pozice na frontě. Dnes to v souvislosti s útoky partyzánských skupin v Rusku v místech u hranic s Ukrajinou uvádí britská vojenská rozvědka. Ruské ministerstvo obrany uvedlo, že ofenzivu ve východoukrajinském městě Marjinka nyní převzaly čečenské speciální síly, informuje agentura Reuters.

  Britský král Karel III. zahájil v Rumunsku první zahraniční cestu po korunovaci

  Britský král Karel III. dnes zahájil v Rumunsku svou první zahraniční cestu po květnové korunovaci. V Bukurešti ho přivítal rumunský prezident Klaus Iohannis, i když cesta má jinak převážně soukromý charakter. Britský monarcha, který tvrdí, že mu koluje v žilách i trochu transylvánské krve, v příštích dnech patrně navštíví i tuto rumunskou oblast, kde jeho nadace vlastní několik nemovitostí. Podle rumunského tisku v zemi zůstane do příštího týdne.

  Smrtelná střelba při natáčení filmu Rust: Dohodu o vyrovnání schválil soud

  Soudce okresního soudu v Novém Mexiku ve čtvrtek schválil dohodu o vyrovnání v případě žaloby z února 2022 pro neúmyslné zabití, kterou podala rodina Halyny Hutchins. Kameramanka zemřela v roce 2021, kdy byla smrtelně postřelena na place při natáčení filmu Rust.

  DALŠÍ ČLÁNKY

  Stavebnictví poprvé součástí Maker Faire

  Praha 2. června 2023 (PROTEXT) - Na pražském Výstavišti představí Národní centrum Stavebnictví 4.0 interaktivní workshop k modulárnímu stavebnictví, tradiční řemesla i nejnovější trendy...

  Výstava pohřebních uren ukazuje funerální umění

  Výstava 21 uměleckých skleněných děl s názvem Skleněná duše/Pietas/návrat funerální plastiky představuje první výsledky projektu skupiny Glaz Bridge. Kolekce zahrnuje díla umělců, kteří se...

  Stavebnictví poprvé součástí Maker Fair

  Praha 2. června 2023 (PROTEXT) - Na pražském Výstavišti představí Národní centrum Stavebnictví 4.0 interaktivní workshop k modulárnímu stavebnictví, tradiční řemesla i nejnovější trendy...

  Učitelé, víte jak zvládat stres? Přihlaste se na webinář!

  Praha 2. června 2023 (PROTEXT) - Všichni učitelé a zaměstnanci ve školství se mohou v červnu zúčastnit bezplatného webináře na téma psychohygieny a...

  Vyšší podpora celkových renovací i pasivních novostaveb. Aktualizace programu Nová zelená úsporám jde správným směrem.

  Praha 2. června 2023 (PROTEXT) - Ministerstvo životního prostředí společně se Státním fondem životního prostředí dnes oznámily úpravy v nastavení podmínek programu Nová zelená...

  NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

  Srážka vlaků v Indii si vyžádala nejméně 50 mrtvých a 400 zraněných

  Nejméně 50 lidí dnes zahynulo a na 400 dalších bylo se zraněním převezeno do nemocnic, když v indickém státě Odiša vykolejilo více než deset vagónů expresu, který se srazil s nákladním vlakem, napsala agentura Reuters. Počty obětí a zraněných budou podle indických oficiálních činitelů s největší pravděpodobností stoupat, protože v poškozených vagónech stále zůstává podle některých zdrojů až 200 osob.

  Rusko podle Londýna zvažuje, zda posílit svoji obranu, nebo pozice na Ukrajině

  Ruské vedení se musí naléhavě zabývat otázkou, zda posílit vlastní obranu v regionech sousedících s Ukrajinou, nebo zda upevnit pozice na frontě. Dnes to v souvislosti s útoky partyzánských skupin v Rusku v místech u hranic s Ukrajinou uvádí britská vojenská rozvědka. Ruské ministerstvo obrany uvedlo, že ofenzivu ve východoukrajinském městě Marjinka nyní převzaly čečenské speciální síly, informuje agentura Reuters.

  Britský král Karel III. zahájil v Rumunsku první zahraniční cestu po korunovaci

  Britský král Karel III. dnes zahájil v Rumunsku svou první zahraniční cestu po květnové korunovaci. V Bukurešti ho přivítal rumunský prezident Klaus Iohannis, i když cesta má jinak převážně soukromý charakter. Britský monarcha, který tvrdí, že mu koluje v žilách i trochu transylvánské krve, v příštích dnech patrně navštíví i tuto rumunskou oblast, kde jeho nadace vlastní několik nemovitostí. Podle rumunského tisku v zemi zůstane do příštího týdne.

  Smrtelná střelba při natáčení filmu Rust: Dohodu o vyrovnání schválil soud

  Soudce okresního soudu v Novém Mexiku ve čtvrtek schválil dohodu o vyrovnání v případě žaloby z února 2022 pro neúmyslné zabití, kterou podala rodina Halyny Hutchins. Kameramanka zemřela v roce 2021, kdy byla smrtelně postřelena na place při natáčení filmu Rust.

  Zelené palivo z tuku hospodářských zvířat přispěje k oteplování  

  Postupný přechod na ekologické létání zvýší poptávku po biopalivu vyrobeném z živočišného tuku, neboť má mnohem menší uhlíkovou stopu oproti fosilním palivům. Nová zpráva však upozorňuje, že přechod na tuto alternativu naopak životnímu prostředí uškodí.

  Joe Biden upadl na pódiu během ceremonie. Incident může vyvolat otázky ohledně jeho zdraví

  Prezident Joe Biden je "v pořádku" poté, co upadl na pódiu během akce v Coloradu, říkají představitelé Bílého domu. Při předávání diplomů na promoci americké letecké akademie zakopl o pytel s pískem.

  Dvě ženy zahynuly při ukrajinském ostřelování, uvedl šéf Belgorodské oblasti

  Několik obcí ruské Belgorodské oblasti se ocitlo pod palbou ukrajinských ozbrojených sil, uvedl dnes dopoledne na platformě telegram tamní gubernátor Vjačeslav Gladkov. Kvůli ostřelování podle něj zahynuly dvě ženy, které autem projížděly obcí Maslova Pristaň v Šebekinském okrese. Další dva muži utrpěli zranění, dodal činitel. Ozbrojená skupina Legie Svoboda Rusku tvrdí, že ruské jednotky při boji s partyzány zasáhly u obce Novaja Tavolžanka auto Renault s civilisty, kde zemřeli dva lidé, píše stanice BBC.

  Senát schválil zákon o pozastavení platnosti dluhového stropu USA

  Americký Senát schválil zákon o pozastavení platnosti dluhového stropu USA, oznámily tiskové agentury. Prezident Joe Biden uvítal výsledek hlasování jako "velké vítězství amerického lidu" a těší se, že zákon brzy podepíše. Bez tohoto kroku by federální vláda v pondělí přestala být schopna splácet své závazky.

  Messiho úprk z Paříže realitou. Trenér PSG potvrdil odchod hvězdy

  Dlouhé roky strávené v Barceloně, pak změna v podobě přesunu do Paris Saint-Germain. A teď, po dvou letech ve Francii, přijde opět stěhování. Vedení Paříže potvrdilo odchod Lionela Messiho z klubu. O víkendu odehraje Argentinec poslední zápas a skončí. Kam s ním dál? Spekuluje se o Arábii, ale také Barceloně.