Více
  9 C
  Czech
  Čtvrtek 30. března 2023

  Britové mají větší důvěru v EU než ve svůj parlament, tvrdí průzkum

  Lidé v Británii mají větší důvěru v Evropskou unii než ve vlastní parlament, čímž se změnila nálada, která ve zdejší společnosti přetrvávala 30 let. Vyplývá to z průzkumu World Values Survey (WVS), o němž informoval list The Guardian.

  Rus, jehož dcera nakreslila protiválečný obrázek, byl odsouzen ke dvěma rokům vězení. Vypadá to ale, že uprchl

  Ruský svobodný otec, jehož dcera byla nahlášena školou za to, že nakreslila protiválečný obrázek, dostal dva roky vězení za diskreditaci armády. K soudu se nedostavil, nejspíše uprchl z domácího vězení. Dívka skončila v dětském domově.

  Vědce znepokojila supermasivní černá díra, natočila se směrem k Zemi

  Vědce z Královské astronomické společnosti znepokojuje galaxie PBC J2333.9-2343. V jejím středu totiž číhá supermasivní černá díra, která „hledí“ přímo na nás. Není jasné, jak naši galaxii ovlivní. Nejde přitom o jedinou hrozbu skrytou v temnotách kosmu.

  Společnost Farm to Plate oznamuje dostupnost revoluční platformy SaaS pro dodavatelský řetězec, která zvyšuje bezpečnost potravin, minimalizuje stahování z trhu a podporuje udržitelné ekosystémy

  Alpharetta (USA) 1. března 2023 (PROTEXT/BusinessWire) – Díky nezměnitelným datům dodavatelského řetězce v reálném čase se eliminují cykly stahování z trhu a minimalizuje se plýtvání potravinami

  Společnost Farm to Plate dnes oznámila okamžitou dostupnost Farm To Plate (F2P), průkopnického produktu založeného na technologii blockchain pro prokazování původu a sledování potravinářského řetězce, který rozšíří rozsah transparentnosti dat na nejnižší úroveň potravinářského průmyslu – od výrobců až po spotřebitele. Platforma Farm to Plate reaguje na zvýšené legislativní požadavky na digitalizaci a transparentnost dodržováním pravidel GS1 a FDA FSMA č. 204 a zvyšuje důvěru ve značku, finanční stabilitu a reputaci tím, že umožňuje orientaci na udržitelnost, odpovědné zemědělství, transparentnost pro spotřebitele a výrazně snižuje riziko a rozsah stahování výrobků z trhu. Podívejte se, jak to funguje.

  Tato tisková zpráva obsahuje multimediální prvky. Celou zprávu najdete zde: https://www.businesswire.com/news/home/20230228006322/cs/

  Klíčové vlastnosti a výhody systému Farm to Plate

  • Mikrospropitné: Koncoví spotřebitelé mohou dávat výrobcům přímo částky spropitného, které jsou bezpečně a okamžitě přenášeny prostřednictvím technologie blockchain. Eliminují se tak prostředníci a šance na podvod, a zároveň se výrobcům výrazně zvýší jejich skromné příjmy.

  • Nezměnitelné, ucelené sledování a dohledávání: Díky nezměnitelným decentralizovaným informacím žádná ze zúčastněných stran nedisponuje nepřiměřeným vlastnictvím informací, čímž se eliminuje riziko falšování údajů.

  • Bezpečné řízení přístupu k informacím v rámci technologie blockchain: Důsledné řízení přístupu umožňuje detailní kontrolu nad tím, kdo má k jakým datům přístup. Různé strany tak mají přístup pouze k relevantním a požadovaným informacím.

  • Postaveno na standardech GS1 a v souladu s pravidlem FDA FSMA č. 204.

  Naplnění požadavku spotřebitelů na ucelenou transparentnost

  Globalizovaný dodavatelský řetězec, kde se potraviny získávají a přepravují napříč kontinenty, se vyznačuje bezprecedentní úrovní transparentnosti, kterou spotřebitelé nyní vyžadují – od zdrojů přes přepravu až po skladování a další detaily. Průzkum také dokazuje, že 73 % spotřebitelů dává přednost značkám, které jsou udržitelné, poctivé a transparentní ohledně toho, jak a kde byly produkty chovány nebo pěstovány. Udržitelná výroba je také vysoko na jejich seznamu přání, přičemž za zboží vyrobené udržitelným způsobem jsou ochotni zaplatit obrovskou přirážku – v průměru 30 až 40 %. „Farm to Plate bude revoluční pro potravinářské značky, které si chtějí vybudovat silnou identitu u moderního spotřebitele zaměřeného na udržitelnost. Díky transparentnosti a možnosti přímého spojení s dodavateli mohou značky svým zákazníkům prezentovat silnou image moderní uvědomělé společnosti. Je to začátek dlouhé cesty důvěry mezi spotřebiteli a potravinářskými značkami.“ – Mika Liss, poradkyně pro strategii, Farm To Plate.

  Farm to Plate vyplňuje chybějící články v dodavatelském řetězci

  Potravinářské značky se potýkají s tíhou legislativních požadavků a s požadavky spotřebitelů na transparentnost. Poskytování takto podrobných a spolehlivých informací ve složitém globálním dodavatelském řetězci představuje výzvu. Existuje velká závislost na manuálních procesech, v jejímž důsledku jsou data náchylná k podvodům a která brání včasnému předávání informací všem zúčastněným stranám. Farm to Plate využívá blockchain s povolením, nástroje řízené umělou inteligencí a automatizaci prostřednictvím zařízení na bázi IoT (internetu věcí) k poskytování řízeného přístupu k nezměnitelným datům v reálném čase správným zúčastněným stranám. „Vytvořili jsme F2P pomocí otevřené standardní technologie, která se bez problémů integruje do vašich stávajících systémů. A nejlepší na tom je, že je modulární, což nám umožňuje téměř donekonečna rozšiřovat její možnosti přidáváním funkcí v dalších verzích.“– Saptarshi Choudhury, viceprezident pro produkty ve společnosti Farm To Plate.

  Propojení spotřebitelů a zemědělců pro udržitelné ekosystémy

  Díky inovativnímu využití populárních platforem pro zasílání zpráv, jako je WhatsApp, převodu řeči na psaný text, překladům do místních jazyků a offline funkcím je Farm To Plate prvním řešením pro sledování a dohledávání, které je skutečně přístupné rybářům a zemědělcům. Prostřednictvím poskytování mikrospropitného bude Farm to Plate využívat propojení mezi spotřebiteli a zemědělci, které přinese finanční stabilitu komunitě výrobců a sníží se riziko nadměrného využívání půdy.

  „Farm To Plate je první řešení pro potravinový řetězec, které propojí všechny zúčastněné strany do jednoho systému. Jedinečným způsobem propojujeme přímo spotřebitele a zemědělce – spotřebitelé si tak mohou vybudovat důvěru v potraviny díky transparentnosti a finanční udržitelnost výrobců prostřednictvím jediného QR kódu. Naše hodnotová nabídka je zakotvena v 5 T: Trace (sledování), Track (dohledávání), Trade (obchodování), Tip (spropitné), Trust (důvěra). Nejraději máme spropitné, protože je oceněním zemědělce.“ – Pramod Sajja, prezident a generální ředitel, Farm to Plate LLC. & Paramount Software Solutions Inc., Farm to Plate LLC. & Paramount Software Solutions Inc.

  O společnosti Farm to Plate

  Vizí blockchainového týmu společnosti Farm to Plate bylo vyvinout produkt, který změní způsob fungování potravinářského a nápojového průmyslu. Úspěchy platformy Hyperledger Fabric vyústily v její přijetí, které umožnilo zdůraznit význam této technologie otevřeného ekosystému. Společnost Farm to Plate chtěla vytvořit něco, co by mělo význam, a přitom by se dalo jednoduše přizpůsobit tak, aby vyplnilo mezery ve stávajících systémech potravinového řetězce.

  Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

  (BW)

  Zdrojovou verzi najdete na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20230228006322/cs/

  KONTAKT

  Další informace, pouze pro tisk: Neha Rao Manažerka pro marketing a komunikaci [email protected]

  Vice informací o Farm To Plate zde: www.farmtoplate.io

  Zdroj: Farm to Plate

  Sledujte nás na sítích

  Tchajwanská prezidentka dorazila do New Yorku, Čína reaguje výhružkami

  Tchajwanská prezidentka ve středu dorazila do New Yorku. Plánuje navštívit i Střední Ameriku, než se přes Los Angeles vrátí do své země. Čína její cestu do Spojených států odsoudila a varovala před eskalací. Podkopává totiž suverenitu jednotné Číny.

  V Rusku zadrželi amerického reportéra WSJ, údajně kvůli podezření ze špionáže

  Ruská tajná služba FSB zadržela v Jekatěrinburgu na Urale reportéra amerického listu The Wall Street Journal (WSJ) Evana Gershkoviche. Tajná služba novináře, který je americkým občanem, podezírá ze špionáže, informuje agentura Interfax. Gershkovich podle informací na webu WSJ pokrývá dění v Rusku, na Ukrajině a v dalších státech bývalého SSSR.

  Zdraví a bezpečnost jsou na prvním místě. Zákaz mořských plodů z vod u Fukušimy ponecháme, míní Jižní Korea

  Vztahy Japonska a Jižní Koreji se v posledních týdnech výrazně zlepšily. Některá palčivá témata však i nadále přispívají k vzájemnému napětí. Jihokorejská vláda ve čtvrtek oznámila, že do budoucna nehodlá odvolat svůj zákaz dovozu mořských plodů z vod v blízkosti Fukušimy. Upřednostnit chce dle svých slov bezpečnost a zdraví obyvatelstva.

  V Chile se objevil první případ ptačí chřipky u člověka

  Chile zaznamenalo první případ ptačí chřipky u člověka, oznámilo ve středu tamní ministerstvo zdravotnictví. V latinské Americe je to druhý případ, další jsou hlášeny z Číny a Kambodži.

  Britové mají větší důvěru v EU než ve svůj parlament, tvrdí průzkum

  Lidé v Británii mají větší důvěru v Evropskou unii než ve vlastní parlament, čímž se změnila nálada, která ve zdejší společnosti přetrvávala 30 let. Vyplývá to z průzkumu World Values Survey (WVS), o němž informoval list The Guardian.

  NEJNOVĚJŠÍ

  Tchajwanská prezidentka dorazila do New Yorku, Čína reaguje výhružkami

  Tchajwanská prezidentka ve středu dorazila do New Yorku. Plánuje navštívit i Střední Ameriku, než se přes Los Angeles vrátí do své země. Čína její cestu do Spojených států odsoudila a varovala před eskalací. Podkopává totiž suverenitu jednotné Číny.

  V Rusku zadrželi amerického reportéra WSJ, údajně kvůli podezření ze špionáže

  Ruská tajná služba FSB zadržela v Jekatěrinburgu na Urale reportéra amerického listu The Wall Street Journal (WSJ) Evana Gershkoviche. Tajná služba novináře, který je americkým občanem, podezírá ze špionáže, informuje agentura Interfax. Gershkovich podle informací na webu WSJ pokrývá dění v Rusku, na Ukrajině a v dalších státech bývalého SSSR.

  Zdraví a bezpečnost jsou na prvním místě. Zákaz mořských plodů z vod u Fukušimy ponecháme, míní Jižní Korea

  Vztahy Japonska a Jižní Koreji se v posledních týdnech výrazně zlepšily. Některá palčivá témata však i nadále přispívají k vzájemnému napětí. Jihokorejská vláda ve čtvrtek oznámila, že do budoucna nehodlá odvolat svůj zákaz dovozu mořských plodů z vod v blízkosti Fukušimy. Upřednostnit chce dle svých slov bezpečnost a zdraví obyvatelstva.

  V Chile se objevil první případ ptačí chřipky u člověka

  Chile zaznamenalo první případ ptačí chřipky u člověka, oznámilo ve středu tamní ministerstvo zdravotnictví. V latinské Americe je to druhý případ, další jsou hlášeny z Číny a Kambodži.

  Britové mají větší důvěru v EU než ve svůj parlament, tvrdí průzkum

  Lidé v Británii mají větší důvěru v Evropskou unii než ve vlastní parlament, čímž se změnila nálada, která ve zdejší společnosti přetrvávala 30 let. Vyplývá to z průzkumu World Values Survey (WVS), o němž informoval list The Guardian.