17.4 C
Czech
Neděle 11. června 2023

Bývalý agent FBI, uvězněný za špionáž pro Rusy, zemřel ve vězení

Robert Hanssen, 79letý agent FBI, který se stal ruským špionem a nechvalně proslul jako jeden z nejškodlivějších špionů v historii Spojených států, byl ve vězení nalezen mrtvý.

Ztratili jsme letní mořský led v Arktidě, na jeho záchranu už je pozdě

Na záchranu letního mořského ledu na Arktidě už je pozdě. I když se nám podaří snížit emise skleníkových plynů, koncem tohoto desetiletí už zůstane bez mořského ledu. Důsledky pocítí hlavně lidé žijící na severní polokouli.

Společnost American Express odhaluje hlavní trendy v cestovním ruchu pro rok 2023

New York 24. března 2023 (PROTEXT/BusinessWire) – • Zpráva společnosti American Express Travel o globálních trendech v cestovním ruchu v roce 20231 ukazuje, že cestovatelé, a zejména generace Z a mileniálové2, plánují v roce 2023 utratit za cestovní ruch více než v roce 2022.

• Cestovatelé se inspirují svými oblíbenými pořady a filmy, přičemž si vybírají příští vysněnou destinaci podle toho, co budou jíst, a žene je touha po lepší úrovni wellness a podpoře pro místní komunity.

Společnost American Express Travel® dnes zveřejnila svou Zprávu o globálních trendech v cestovním ruchu pro rok 2023, která upozorňuje na čtyři globální trendy inspirující k tomu, aby lidé v letošním roce cestovali.

Tato tisková zpráva obsahuje multimediální prvky. Celou zprávu najdete zde: https://www.businesswire.com/news/home/20230323005096/cs/

• Rozmach „set-jettingu“: Populární filmy, televizní pořady a sociální média jsou pro lidi inspirací k tomu, aby se vydávali na místa, která znají z obrazovky, jako jsou Itálie, Paříž, Yellowstone a Londýn.

• Lahodné destinace: Lidé si vybírají příští destinaci podle toho, jak se budou stravovat, od špičkových restaurací přes místní oblíbené restaurace až po kurzy vaření.

• Vlna wellness: Ozdravné dovolené jsou na vzestupu, jelikož cestovatelé upřednostňují péči o sebe sama a své duševní a fyzické zdraví.

• Cestování mimo vyšlapané cesty: Cestovatelé chtějí při své návštěvě objevovat skryté skvosty a podpořit místní komunitu.

Zpráva vycházející z údajů z průzkumu mezi cestovateli ze Spojených států, Austrálie, Kanady, Mexika, Japonska, Indie a Spojeného království zjistila, že více než polovina (52 %) respondentů uvádí, že letos plánuje podniknout více cest než loni, a 50 % respondentů plánuje v roce 2023 utratit za cestování více peněz než v roce 2022. 84 % dotázaných příslušníků generace Z a mileniálů by si raději dopřálo vysněnou dovolenou než nákup nového luxusního zboží a 79 % souhlasí s tím, že cestování je důležitou prioritou jejich rozpočtu.

„Dovolená je vzácná a cestovatelé dávají přednost individualizovaným itinerářům sestaveným podle jejich vášní, od plánování celé dovolené kvůli jediné rezervaci večeře až po pořízení dokonalého videa na TikTok,“ říká Audrey Hendley, prezidentka společnosti American Express Travel. „Ať už je inspirací cokoli, poradci společnosti American Express Travel mají odbornou způsobilost, jež pomáhá všem typům cestovatelů naplánovat všechny typy cest.“

Mezi hlavní poznatky ze zprávy společnosti American Express Travel o globálních trendech v cestovním ruchu v roce 2023 patří:

• Populární kultura a sociální média ovlivňují rozmach „set-jettingu“, a to zejména mezi mladými cestovateli.

° 75 % respondentů souhlasí s tím, že je sociální média inspirovala k cestě do konkrétní destinace

° 70 % dotázaných příslušníků generace Z a mileniálů souhlasí s tím, že je k návštěvě určité destinace inspirovalo, když ji viděli v televizním pořadu, ve zpravodajství nebo ve filmu

° 46 % dotázaných příslušníků generace Z a mileniálů uvedlo, že je k cestě do určité destinace inspiroval Instagram

• Jídlo má velký vliv na to, kam lidé cestují, od návštěvy špičkových restaurací a místních oblíbených podniků až po kurzy vaření

° 81 % respondentů souhlasí s tím, že při cestování se nejvíce těší na to, že vyzkoušejí místní jídlo a kuchyni

° 66 % dotázaných příslušníků generace Z a mileniálů souhlasí s tím, že většinu inspirace k ochutnávkám jídla na cestách získávají ze sociálních médií

° Téměř polovina (47 %) dotázaných příslušníků generace Z a mileniálů souhlasí s tím, že si naplánovali celou cestu z důvodu návštěvy konkrétní restaurace

• Upřednostňování péče o sebe sama vede k nárůstu počtu ozdravných dovolených.

° 73 % respondentů plánuje letos dovolenou, aby zlepšili své duševní, fyzické a emoční zdraví

° 60 % dotázaných příslušníků generace Z a mileniálů tvrdí, že se snaží rezervovat si hotely, které nabízejí lázeňské a wellness služby

• Cestovatelé chtějí objevovat skryté skvosty a podpořit místní komunity, které navštíví.

° 85 % respondentů hodlá navštívit místo, kde mohou skutečně poznat místní kulturu.

° 78 % respondentů má v roce 2023 zájem o dovolenou, která podporuje místní komunity

Vzhledem k tomu, že poptávka po cestování bude pokračovat i v roce 2023, poskytuje společnost American Express Travel oprávněným držitelům karet výjimečný přístup k cestování, a to včetně více než 1400 salónků na letištích prostřednictvím své kolekce Global Lounge Collection; více než 7 000 cestovních poradců, rezervací restaurací přes službu Resy a pečlivě vybraných vodítek pro nejlepší místa kde se najíst na Resy.com/Travel; výhod ve více než 2 000 vybraných hotelech po celém světě prostřednictvím Fine Hotels + Resorts® a The Hotel Collection a dalších služeb.

Celá Zpráva společnosti American Express Travel o globálních trendech v cestovním ruchu v roce 2023 je k dispozici zde.

O SPOLEČNOSTI AMERICAN EXPRESS

American Express je celosvětově integrovaná platební společnost, která poskytuje zákazníkům přístup k produktům, informacím a zkušenostem, které obohacují život a přispívají k obchodnímu úspěchu. Více informací najdete na stránkách americanexpress.com a spojte se s námi na facebook.com/americanexpress, instagram.com/americanexpress, linkedin.com/company/american-express, twitter.com/americanexpress a youtube.com/americanexpress.

Klíčové odkazy na produkty, služby a informace o odpovědnosti společnosti: osobní karty, karty a služby pro podnikatele, cestovní služby, dárkové karty, předplacené karty, služby pro obchodníky, Accertify, Kabbage, Resy, firemní karty, služební cesty, rozmanitost a inkluze, firemní odpovědnost a zprávy k ESG (životní prostředí, společnost a řízení).

Metodika:

1 Zpráva společnosti American Express Travel o globálních trendech v cestovním ruchu v roce 2023 vychází z údajů získaných na základě online průzkumu, který provedla společnost Morning Consult v období od 3. do 11. února 2023 na vzorku 1 000 cestovatelů z Austrálie, Kanady, Indie, Japonska, Mexika, Velké Británie a 2 000 cestovatelů v USA, kteří mají příjem domácnosti ve výši ekvivalentu alespoň 70 tisíc dolarů a kteří obvykle letecky cestují aspoň jednou ročně. Výsledky průzkumu na jednotlivých trzích mají chybu plus minus 3 procentní body.

2 Příslušníci generace Z a mileniálové jsou definováni jako respondenti, kteří se narodili v rozmezí let 1981 až 2012.

Prodejce cestovních služeb

Společnost American Express Travel Related Services Company, Inc. vystupuje výhradně jako obchodní zástupce poskytovatelů cestovních služeb a není odpovědná za jednání nebo nečinnost těchto poskytovatelů. Někteří poskytovatelé nám vyplácejí provize a jiné pobídky za dosažení prodejních nebo jiných cílů a mohou dávat pobídky našim cestovním poradcům.

Více informací je k dispozici na stránkách www.americanexpress.com/travelterms.

California CST#1022318; Washington UBI#600-469-694

Zdroj: American Express Company

Místo: New York

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Zdrojovou verzi najdete na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20230323005096/cs/

Kontakt:

AMERICAN EXPRESS

Emily Vicker

[email protected]

Zdroj: American Express

Sledujte nás na sítích

Kouř z kanadských lesních požárů doputoval do Evropy. Zaznamenali ho v Norsku

Kouř ze stovek lesních požárů hořících v Kanadě, který již zahalil některé části USA a kvůli němuž je zhruba 75 milionů lidí vystaveno výstraze ohledně kvality ovzduší, se podle tamních vědců dostal až do Norska.

V Kolumbii se po 40 dnech našly čtyři děti ztracené po pádu letadla v džungli

Na jihu Kolumbie se po 40 dnech našly čtyři děti - sourozenci, kteří se po pádu malého letadla ztratili v amazonské džungli. Oznámil to kolumbijský prezident Gustavo Petro. Děti ve věku jeden, čtyři, devět a 13 let zachránila armáda nedaleko místa nehody, napsala agentura Reuters. Čtveřice dorazila dnes do hlavního města Bogoty, kde se jí věnovali lékaři.

Trump měl dle obžaloby uchovávat přísně utajované dokumenty ve sprše i tanečním sálu svého sídla na Floridě

Bývalý americký prezident Donald Trump čelí obvinění z neautorizovaného zadržování utajovaných informací, maření spravedlnosti a nepravdivých prohlášení. Podle v pátek uveřejněné obžaloby měl uchovávat dokumenty týkající se jaderných zbraní nebo vojenských útoků. Skladoval je například ve sprše nebo tanečním sálu svého sídla Mar-a-Lago.

Binance.US kvůli právním potížím pozastaví vklady a výběry ve fiat měnách

Binance.US uvádí, že od 13. června přechází na plně kryptoměnovou burzu, a to s odvoláním na tlak ze strany americké Komise pro cenné papíry (SEC). Ta se na společnost tento týden zaměřila s rozsáhlým donucovacím opatřením.

Rozmísťování jaderných zbraní v Bělorusku začne v červenci, řekl Putin

Rusko začne rozmísťovat jaderné zbraně v Bělorusku hned po dokončení stavby jejich skladu 7. až 8. července, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin při páteční schůzce s běloruským vůdcem Alexandrem Lukašenkem v černomořském letovisku Soči.

DALŠÍ ČLÁNKY

Lékárna.cz připomíná Global Wellness Day

Praha 10. června 2023 (PROTEXT) - K dnešnímu světovému "dni pohody" Global Wellness Day (10.6.) se přihlásila první lékárna na českém internetu Lékárna.cz, a...

Sjezd ČSSD živě: Sociální demokracie volí nové vedení strany

Volba nového vedení strany, konkrétně předsedy, statutárního místopředsedy, dalších místopředsedů a předsedy Ústřední kontrolní komise je stěžejním bodem programu 45. sjezdu ČSSD. Delegáti rozhodnou...

Bronz z mistrovství světa pro motorové paraglidisty mezi pylony

Praha 9. června 2023 (PROTEXT) - Co se nepodařilo paraglidistům létajícím bez motoru, to se podařilo paraglidistům s motorem v disciplíně - rychlostní slalom...

Orientace ve vývoji, společné budování chytřejšího finančnictví: Huawei Cloud představuje Data Warehouse 3.0

Šanghaj 9. června 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - Ve dnech 7. až 8. června proběhl v Šanghaji summit o inteligentních finančních službách Huawei Global Intelligent Finance...

Společnost Allwyn oznamuje první partnerství s prestižním cyklistickým Závodem míru

Lucern (Švýcarsko) 9. června 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - Společnost Allwyn, přední mezinárodní provozovatel loterií, oznamuje své první partnerství se Závodem míru, prestižním cyklistickým závodem jezdců...

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Kouř z kanadských lesních požárů doputoval do Evropy. Zaznamenali ho v Norsku

Kouř ze stovek lesních požárů hořících v Kanadě, který již zahalil některé části USA a kvůli němuž je zhruba 75 milionů lidí vystaveno výstraze ohledně kvality ovzduší, se podle tamních vědců dostal až do Norska.

V Kolumbii se po 40 dnech našly čtyři děti ztracené po pádu letadla v džungli

Na jihu Kolumbie se po 40 dnech našly čtyři děti - sourozenci, kteří se po pádu malého letadla ztratili v amazonské džungli. Oznámil to kolumbijský prezident Gustavo Petro. Děti ve věku jeden, čtyři, devět a 13 let zachránila armáda nedaleko místa nehody, napsala agentura Reuters. Čtveřice dorazila dnes do hlavního města Bogoty, kde se jí věnovali lékaři.

Trump měl dle obžaloby uchovávat přísně utajované dokumenty ve sprše i tanečním sálu svého sídla na Floridě

Bývalý americký prezident Donald Trump čelí obvinění z neautorizovaného zadržování utajovaných informací, maření spravedlnosti a nepravdivých prohlášení. Podle v pátek uveřejněné obžaloby měl uchovávat dokumenty týkající se jaderných zbraní nebo vojenských útoků. Skladoval je například ve sprše nebo tanečním sálu svého sídla Mar-a-Lago.

Binance.US kvůli právním potížím pozastaví vklady a výběry ve fiat měnách

Binance.US uvádí, že od 13. června přechází na plně kryptoměnovou burzu, a to s odvoláním na tlak ze strany americké Komise pro cenné papíry (SEC). Ta se na společnost tento týden zaměřila s rozsáhlým donucovacím opatřením.

Rozmísťování jaderných zbraní v Bělorusku začne v červenci, řekl Putin

Rusko začne rozmísťovat jaderné zbraně v Bělorusku hned po dokončení stavby jejich skladu 7. až 8. července, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin při páteční schůzce s běloruským vůdcem Alexandrem Lukašenkem v černomořském letovisku Soči.

Rusko podle Zelenského ostřeluje i místa evakuace v Chersonské oblasti

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes ve svém pravidelném nočním videoposelství uvedl, že se Rusko snaží ještě zhoršit ekocidu, kterou způsobilo zničením Kachovské přehrady. Podle něj ruské síly nadále ostřelují Chersonskou oblast postiženou záplavami, přičemž útočí i na místa, odkud se lidé evakuují. Ukrajinský prezident zároveň vyzdvihl "výsledky" ukrajinských sil v těžkých bojích v Doněcké oblasti na východě země, píše agentura Reuters.

Trumpa čeká podobný proces jako při první obžalobě, podle médií mu hrozí vězení

Dva měsíce poté, co si vyslechl obžalobu v New Yorku, čeká bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa podobná procedura po vznesení federálních obvinění v kauze přechovávání vládních dokumentů v jeho floridském sídle. Očekávaný vývoj dnes popisuje řada médií včetně agentury Reuters nebo webu Politico, přičemž upozorňují, že od soudního procesu pravděpodobně Trumpa dělí mnoho měsíců. Pokud by byl nakonec uznán vinným, hrozí mu vězení.

Planeta se otepluje o více než 0,2 stupně Celsia za desetiletí, tvrdí studie

Planeta se nyní v důsledku lidské činnosti otepluje o více než 0,2 stupně Celsia za jedno desetiletí a emise skleníkových plynů dosahují bezprecedentní úrovně. Napsala to agentura AFP s odkazem na rozsáhlou mezinárodní studii zveřejněnou ve čtvrtek v odborném časopise Earth System Science Data (ESSD).

Stav batolat pobodaných při útoku na hřišti je stabilní. Francie opěvuje hrdinného batůžkáře

Lidé v pátek pokládali květiny na místo ve francouzském horském městečku Annecy, kde útočník pobodal čtyři batolata. Národ je v šoku a vzdává hold mladému batůžkáři, který se snažil útok zastavit.

Tom Holland: Natáčení psychologického thrilleru mě zlomilo, od hraní si dávám roční pauzu

Britský herec Tom Holland poznal, jak je důležité dát své duševní zdraví na první místo. Po ztvárnění hlavní role v chystané minisérii Přeplněný pokoj (The Crowded Room) si naordinoval roční pauzu od hraní.