Více
  1.9 C
  Czech
  Pátek, 28 ledna, 2022

  Rusko rozbilo kybernetický gang REvil, který útočil na americké firmy

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Ruská tajná služba FSB oznámila, že na žádost USA rozbila kybernetický gang REvil, který se podílel na řadě útoků na velké americké společnosti. O vyjádření FSB dnes informovala agentura Interfax.

  Skupina i její infrastruktura byly zlikvidovány,“ citoval Interfax ze sdělení ruské tajné služby. Členové zločinecké skupiny byly zadrženi a obviněni z trestné činnosti, sdělila FSB. Doplnila, že o operaci informovala americké úřady.

  Spojené státy v listopadu uvedly, že nabízejí odměnu až deset milionů dolarů (214 milionů Kč) za informace, které povedou k identifikaci nebo lokalizaci osob, které zastávají v gangu klíčové pozice. Zdroj obeznámený se situací ale Interfaxu sdělil, že členové s ruským občanstvím do USA vydáni nebudou.

  Skupina REvil, což je zkratka pro Ransomware Evil, se soustředila na vyděračské kybernetické útoky. Ty se provádějí například instalací takzvaného ransomwaru na napadené počítače, který zašifruje všechna data na disku.

  Hackeři pak za poplatek nabízejí poskytnutí klíče k rozšifrování dat. REvil však také například kradl firmám citlivá data a hrozil, že je zveřejní na svých stránkách, pokud nedostane zaplaceno.

  REvil se přihlásil k útoku z července loňského roku na nástroj od amerického softwarového dodavatele Kaseya, který slouží IT odborníkům ke správě serverů, desktopů, síťových zařízení nebo tiskáren.

  Zasaženy byly stovky firem i veřejných organizací v desítce zemí. Hackeři požadovali 70 milionů dolarů (asi 1,5 miliardy Kč). Na konci května 2021 napadl gang největšího světového výrobce masa JBS a narušil provoz jeho závodů.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Italský politik Matteo Salvini

  Itálie volí hlavu státu. I čtvrté kolo hlasování nejspíše skončí nerozhodně

  Italský parlament volí po sedmi letech nového prezidenta. Jedním z kandidátů je i současný předseda vlády Mario Draghi. Ani ve čtvrtém kole hlasování to však nevypadá na průkazný výsledek.

  Šest lidí se kvůli rakovině soudí s provozovatelem jaderné elektrárny Fukušima, informuje BBC

  Šest lidí ve věku 17 až 27 let podalo kolektivní žalobu na provozovatele jaderné elektrárny Fukušima. Skupina mladých Japonců, u kterých se rozvinula rakovina štítné žlázy, je přesvědčena, že jejich nemoc způsobilo ozáření po výbuších Fukušimy v roce 2011.
  U pobřeží Floridy se převrátila loď s migranty

  U pobřeží Floridy se převrátila loď s migranty. Nejméně jeden mrtvý

  Po převrácení lodi u pobřeží Floridy v neděli večer zemřel nejméně jeden člověk a 38 osob se stále pohřešuje. Úřady byly zalarmovány v úterý poté, co posádka obchodní lodi spatřila muže, který se držel trupu lodi asi 72 kilometrů od města Fort Pierce.
  Jordánští vojáci zabili na hranici se Sýrií 27 pašeráků drog

  Jordánští vojáci zabili na hranici se Sýrií 27 pašeráků drog

  Jordánští vojáci zabili na hranici se Sýrií 27 lidí, kteří se podle armádního prohlášení pokusili přejít hranici do Jordánska s velkým množstvím drog. Podle armádního mluvčího, se několika pašerákům podařilo uprchnout zpět do Sýrie. Střet s pašeráky je hlášen také z egyptsko-izraelské hranice, kde izraelští vojáci omylem postřelili dva izraelské pohraničníky.
  Papež František

  Papež František: Rodiče by své homosexuální děti měli podporovat

  Papež František se během své středeční audience věnoval mimo jiné LGBT tematice. Jeho výrok směřoval k dětem a jejich rodičům, kteří by dle něj své homosexuální potomky měli podporovat.
  Darius Sessoms zastřelil pětiletého syna svých sousedů před domem

  Muž zastřelil pětiletého syna svých sousedů před domem. Stát pro něj nyní žádá trest smrti

  Darius Sessoms (26) stanul v pondělí před soudem za to, že znenadání zastřelil pětiletého chlapce, syna svých sousedů. Státní zástupce Severní Karolíny požaduje trest smrti.
  Reklama

  Napište svůj komentář

  Napište komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Reklama
  Reklama