Více
  1.4 C
  Czech
  Čtvrtek, 27 ledna, 2022

  Rusko přidalo dva Navalného spolupracovníky na seznam teroristů a extremistů

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Na oficiálním ruském seznamu teroristů a extremistů se ocitli Leonid Volkov a Ivan Ždanov, dva blízcí spolupracovníci vězněného ruského opozičníka Alexeje Navalného.

  Volkov a Ždanov se objevili seznamu fyzických osob, které Rusko považuje za teroristy či extremisty, s číslem dva a tři. Kromě nich figuruje v databázi úřadu Rosfinmonitoring, jehož úkolem je boj s financováním terorismu a s dalšími finančními zločiny, dalších 12 lidí.

  Lidé, kteří se ocitnou na této černé listině, mají omezené možnosti provádět finanční operace. Banky blokují jejich účty, čímž jim znemožňují provádění veškerých karetních operací, braní půjček a v konečném důsledku také například získání práce.

  Volkov v minulosti řídil síť takzvaných štábů Alexeje Navalného v ruských regionech a Ždanov je bývalý ředitel Navalného Fondu boje s korupcí. Obě tyto organizace označil v loňském roce soud za extremistické, čímž zakázal jejich činnost. Rozsudek, který padl několik měsíců před parlamentními volbami, zároveň znamenal, že žádný z členů Navalného organizací nesměl kandidovat, a podle kritiků byl dalším ze zásahů ruských úřadů proti opozici v zemi.

  Jak Volkov, tak Ždanov v současnosti pobývají v zahraničním exilu, uvedla dnes agentura AFP. Z Ruska v uplynulých měsících emigrovala kvůli obavám z pronásledování řada Navalného spolupracovníků a dalších představitelů opozice.

  Navalnyj si nyní odpykává trest odnětí svobody za údajnou zpronevěru. Kritici ale vnímají jeho proces jako vykonstruovaný. Za nespravedlivý ho považuje také Evropský soud pro lidská práva, který žádá opozičníkovo propuštění.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Italský politik Matteo Salvini

  Itálie volí hlavu státu. I čtvrté kolo hlasování nejspíše skončí nerozhodně

  Italský parlament volí po sedmi letech nového prezidenta. Jedním z kandidátů je i současný předseda vlády Mario Draghi. Ani ve čtvrtém kole hlasování to však nevypadá na průkazný výsledek.

  Šest lidí se kvůli rakovině soudí s provozovatelem jaderné elektrárny Fukušima, informuje BBC

  Šest lidí ve věku 17 až 27 let podalo kolektivní žalobu na provozovatele jaderné elektrárny Fukušima. Skupina mladých Japonců, u kterých se rozvinula rakovina štítné žlázy, je přesvědčena, že jejich nemoc způsobilo ozáření po výbuších Fukušimy v roce 2011.
  U pobřeží Floridy se převrátila loď s migranty

  U pobřeží Floridy se převrátila loď s migranty. Nejméně jeden mrtvý

  Po převrácení lodi u pobřeží Floridy v neděli večer zemřel nejméně jeden člověk a 38 osob se stále pohřešuje. Úřady byly zalarmovány v úterý poté, co posádka obchodní lodi spatřila muže, který se držel trupu lodi asi 72 kilometrů od města Fort Pierce.
  Jordánští vojáci zabili na hranici se Sýrií 27 pašeráků drog

  Jordánští vojáci zabili na hranici se Sýrií 27 pašeráků drog

  Jordánští vojáci zabili na hranici se Sýrií 27 lidí, kteří se podle armádního prohlášení pokusili přejít hranici do Jordánska s velkým množstvím drog. Podle armádního mluvčího, se několika pašerákům podařilo uprchnout zpět do Sýrie. Střet s pašeráky je hlášen také z egyptsko-izraelské hranice, kde izraelští vojáci omylem postřelili dva izraelské pohraničníky.
  Papež František

  Papež František: Rodiče by své homosexuální děti měli podporovat

  Papež František se během své středeční audience věnoval mimo jiné LGBT tematice. Jeho výrok směřoval k dětem a jejich rodičům, kteří by dle něj své homosexuální potomky měli podporovat.
  Darius Sessoms zastřelil pětiletého syna svých sousedů před domem

  Muž zastřelil pětiletého syna svých sousedů před domem. Stát pro něj nyní žádá trest smrti

  Darius Sessoms (26) stanul v pondělí před soudem za to, že znenadání zastřelil pětiletého chlapce, syna svých sousedů. Státní zástupce Severní Karolíny požaduje trest smrti.
  Reklama

  Napište svůj komentář

  Napište komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Reklama
  Reklama