Více
  10.5 C
  Czech
  Neděle, 25 září, 2022

  Real Madrid a Barcelona vytváří společnou ochrannou známku pro krypto a metaverse

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Přestože humbuk kolem metaverse opadl a objem obchodování s non-fungible tokeny (NFT) se ve druhém čtvrtletí roku 2022 snížil, organizace, značky a celebrity po celém světě se stále hrnou, aby podaly žádost o související ochranné známky. Informoval o tom server Finbold.

  Nejnovějšími přírůstky v tomto prostoru jsou španělské fotbalové kluby FC Barcelona a Real Madrid CF, které, což je zajímavé, podaly společnou žádost o ochrannou známku na kryptoměny a metaverse, jak uvedl právník pro ochranné známky na metaverse Mike Kondoudis, který se o tuto zprávu podělil 11. srpna na Twitteru.

  Soupeři z El Clásica požádali o ochranné známky 5. srpna a týkají se her ve virtuální realitě, virtuálního oblečení, obuvi a pokrývek hlavy, softwaru pro správu transakcí v blockchainu, softwaru pro elektronické peněženky a dalších, uvedl Finbold.

  Další fotbalové přírůstky do metaversa

  Mezitím tito dva fotbaloví titáni nejsou zdaleka prvními, kteří se do vznikajícího prostoru zapojili. Na začátku července si britský fotbalový klub Crystal Palace podal ochrannou známku na svůj emblém, zahrnující NFT, kryptoměny, kryptoměnové burzy, virtuální oblečení, sportovní oblečení a další.

  Koncem března navíc na vlnu NFT naskočila francouzská fotbalová velmoc Paris Saint-Germain, když podala přihlášku na multimédia založená na NFT, virtuální oblečení, sportovní oblečení a elektroniku, jakož i na kryptopeněženky a správu kryptoměnových transakcí.

  Do oblasti NFT se pouštějí i samotní fotbalisté, včetně Davida Beckhama, který v dubnu podal žádost o tři ochranné známky, a to na NFT, digitální tokeny, virtuální oblečení a obuv a také virtuální události.

  Na začátku června si anglická Premier League (EPL) jako celek podala u Úřadu Spojených států pro patenty a ochranné známky (USPTO) dvě ochranné známky – na svůj název a logo „lví hlavy“ a také na logo „loving cup trophy“.

  Kromě toho Cristiano Ronaldo podepsal exkluzivní partnerství NFT s krypto burzou Binance, aby na této platformě vytvořil několik produktů NFT.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS