Více
  10.5 C
  Czech
  Pátek, 27 května, 2022

  Potvrzeno, další české jméno zabojuje o UFC. Bledá může přepsat dějiny organizace

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Česká scéna bojových umění prožívá zně. David Dvořák bojoval v UFC před pár týdny, Jiřího Procházku čeká fight v dohledné době. Do prestižní organizace by ale mohla nakouknout česká vlajka ještě v dalších dvou případech. Kromě Matěje Peňáze zabojuje o smlouvu také Tereza Bledá. Ta dokonce může přepsat historii.

  O tom, že nejlepší organizace bojových sportů planety láká do svých řad jen ty nejlepší, není pochyb. Během posledních let se stalo pravidlem, že do UFC nakukují také Češi a Slováci. Dvořák a Procházka z České republiky, Klein a Buday ze Slovenska. Právě k této čtyřce by se ale mohla přidat ještě dvojice.

  Příležitost zabojovat o smlouvu dostanou čeští fighteři Matěj Peňáz a Tereza Bledá. Oba se postaví do klece v rámci galavečer Dana White’s Contender Series, kde se bojovníci snaží upoutat pozornost prezidenta UFC Dany Whita. Šanci dostanou Peňáz s Bledou už v létě, druhá jmenovaná se o celé akci dozvěděla včera.

  „Děkuju moc všem, kteří mi pomáhají na mé vysněné cestě,“ napsala Bledá na svůj Instagram. O její budoucnosti v UFC se spekulovalo už před pár dny. Profil bledé figuroval na stránce organizace a pozvánka byla na spadnutí. Teď se Bledá pokusí o historický počin, který nikdo před ní nedokázal.

  Nejmladší žena v UFC?

  Pokud Bledá udělá dojem, nejlépe vyhraje v limitu a uštědří své soupeřce nelítostné rány, stane se nejmladší ženou, která kdy v organizace bojovala. Bledé je teprve 20 let, už ale stihla vyhrát pět profi zápasů a má ve vlastnictví pás muší váhy české organizace Oktagon MMA.

  „Tereza je vážně obrovský talent. Někdo může namítnout, že jí chybí zkušenosti, což je samozřejmě pravda. Její fyzické schopnosti, drive i způsob boje však spoustu nedostatků předčí.“ řekl o ní její kouč Reinders na začátku roku pro server Kaocko.cz. „Klíčové je, aby přišla nabídka,“ dodal.

  A tak skutečně přišla. Mluví se o tom, že Bledá v Dana White’s Contender Series vyzve Brazilku Nayaru Maiovou, která zatím šestkrát vyhrála a jednou remizovala. Jak Peňáz, tak Bledá, mají šanci velkou. Vloni se do UFC tímto způsobem probil třeba zmiňovaný Buday, spolu s ním i dalších 38 bijců.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS