-3.9 C
Czech
Sobota 24. ledna 2026
Protext ČTKPotřebujeme zdravý vztah ke sportu a k výkonům. Sazka je hlavním partnerem...

Potřebujeme zdravý vztah ke sportu a k výkonům. Sazka je hlavním partnerem sportovního podcastu Branky, děti, rodiče

Praha 7. března 2025 (PROTEXT) – Společnost Sazka se v roce 2025 bude ještě více věnovat CSR projektům se zaměřením na duševní zdraví. Stala se proto partnerem nového podcastu s názvem Branky, děti, rodiče. Podcast, jehož hosty budou odborníci z řad psychologů, lékařů, sportovců a jejich rodičů, se soustředí především na inspiraci a poradenství rodičům a zdravou motivaci dětí ke sportu. Důraz klade na zvládání psychického tlaku, vztahy mezi rodiči a dětmi, na prevenci vyhoření a posilování duševní odolnosti. Duševní zdraví patří mezi témata, kterým se Sazka věnuje dlouhodobě, například pořádáním charitativních esportových streamů v partnerství s nadací Twisten Foundation.

Podcast Branky, děti, rodiče má již za za sebou první tři hodně silné, osobní a edukativní epizody s lyžařkou Šárkou Strachovou, maminkou hokejisty Davida Pastrňáka a s neurochirurgem Vladimírem Benešem. Cílem podcastu je poskytnout konkrétní a realistická řešení pro sportování dětí, pomoci rodičům rozpoznat sportovní potenciál a najít cesty, jak předcházet vyhoření ze sportu, a naopak díky sportu posilovat mentální odolnost. Na nové epizody se posluchači mohou těšit každé dva týdny. V roli moderátorů se představí sportovkyně Šárka Strachová a Barbora Strýcová a experti iSportu Zdeněk Janda a Martin Hašek. V každé epizodě se zároveň objeví zajímaví hosté z řad trenérů, sportovních psychologů, fyzioterapeutů, lékařů, sportovců, či rodičů úspěšných sportovců, kteří posluchače provedou jednotlivými tématy.

„Je to jediný podcast tohoto druhu pro rodiče. A za mě velmi potřebný. Setkávám se totiž s řadou rodičů sportujících dětí, kteří se potřebují nějak zorientovat. Jedni potřebují podpořit, aby nepodlehli tlaku okolí, který je často strhává nesprávným směrem. U jiných bych si zase přála, aby se podívali na sportování jejich dětí i z jiného úhlu pohledu. A třeba i stihli ještě z nastoupené cesty, která není ideální, vycouvat. Anebo změnit směr, dokud to jde. Věřím, že se k rodičům díky tomuto podcastu dostanou tolik potřebné i inspirativní informace,“ říká Šárka Strachová, mistryně světa ve slalomu a moderátorka podcastu.

„Duševní zdraví je jedním z hlavních pilířů, na které se v našich CSR aktivitách letos zaměřujeme intenzivněji. Zároveň dlouhodobě podporujeme sport na všech úrovních – od profesionálních sportovců a parasportovců přes mladé talenty až po komunitní sport. Právě proto nám dává smysl spojit tato dvě témata a podporovat aktivity, které mohou mít reálný dopad na českou společnost. Sport vnímáme nejen jako volnočasovou aktivitu, ale i jako nástroj pro budování mentální odolnosti a prevenci duševního zdraví. Podcast Branky, děti, rodiče přináší důležitá témata a praktické rady pro rodiče i mladé sportovce, a proto jsme se rozhodli stát se jeho partnerem,“ vysvětluje Dominika Němcová, manažerka CSR a Sponzoringu ve společnosti Sazka.

Podpora podcastu Branky, děti, rodiče není první aktivitou společnosti na poli duševního zdraví. V uplynulých dvou letech Sazka pořádala charitativní esportový stream s názvem No Rivals, jehož výtěžek putoval na podporu Twisten Foundation, nadace zaměřené na podporu duševního zdraví mladých lidí. Kromě toho společnost Sazka v rámci aktivity Kolo štěstí podporuje nadační fond Kapka naděje, prostřednictvím kterého probíhá renovace psychiatrických nemocnic.

 

O společnosti Sazka:

Sazka a.s. je největší a nejstarší loterní společnost v České republice, která skrze neustálé inovace a odpovědným způsobem poskytuje zákazníkům nejširší portfolio her a každodenní zábavy. Nejznámější hrou je Sportka, populární hra s historií delší 65 let. Společnost je od roku 2014 provozovatelem loterie Eurojackpot, jedné z největších evropských her. Součástí zábavní rodiny jsou i stírací losy, sportovní kurzové sázky a rychloobrátkové hry. Své produkty poskytuje Sazka na online herním portálu www.sazka.cz a prostřednictvím unikátní prodejní sítě s více než 7500 prodejními místy po celé České republice. Na terminálech Sazky lze vyřídit i řadu běžných transakcí od platby složenek přes dobití kreditu až po vyzvednutí balíku.

Sazka je lídrem v oblasti zodpovědného hraní. Vedle mezinárodních auditovaných certifikací European Lotteries a World Lottery Association rozvíjí vlastní projekt Hraj s rozumem a preventivní programy ve spolupráci s neziskovými organizacemi.

Mateřskou společností Sazky je skupina Allwyn, která provozuje loterie také v Rakousku, Řecku, na Kypru a v Itálii a od února 2024 se stala na dalších deset let provozovatelem také britské Národní loterie. Skupina Allwyn je aktivní také na americkém kontinentu. Po akvizici a rebrandingu firmy Camelot Illinois provozuje pod názvem Allwyn North America loterii v americkém státě Illinois. SAZKA a.s. je členem nadnárodní investiční skupiny KKCG, působící v 38 zemích. Více na www.sazka.cz a www.allwynentertainment.com.

 

Zdroj: Sazka

 

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

Reklama

Doporučujeme

Soud propustil na kauci majitele baru, v němž ve Švýcarsku na Nový rok hořelo

Soud ve švýcarském kantonu Valais dnes po složení kauce nařídil propuštění Jacquesa Morettiho, který spoluvlastní bar v lyžařském středisku Crans-Montana, v němž v noci na Nový rok vypukl požár a připravil o život 40 lidí. Informují o tom agentury. Moretti spolu s manželkou Jessicou Moretti, která je zároveň spolumajitelkou baru, čelí podezření ze zabití z nedbalosti.

Google a Epic Games mají tajnou dohodu za 800 milionů dolarů

Google a Epic Games uzavřely novou dohodu kolem Androidu, Fortnite a Unreal Engine, přičemž značná část podmínek má zůstat neveřejná. Partnerství se objevilo při soudním jednání v San Francisku, kde se řešilo urovnání dlouhého antimonopolního sporu mezi oběma firmami. Federální soudce James Donato během slyšení naznačil, že spolupráce může zahrnovat společný vývoj a marketingové závazky a že Epic má pomáhat s propagací Androidu, zatímco Google má nově využívat klíčovou technologii Epicu.

Jednání s USA o Grónsku brzy začnou, oznámil dánský ministr zahraničí Rasmussen

Jednání o Grónsku se Spojenými státy brzy začnou. Dnes to podle agentury AFP oznámil dánský ministr zahraničí Lars Løkke Rasmussen. Americký prezident Donald Trump v posledních dnech opakovaně hovořil o nezbytnosti získat Grónsko pro bezpečnost USA, ve středu se ale s generálním tajemníkem Severoatlantické aliance Markem Ruttem dohodl na rámci dohody o budoucnosti tohoto arktického ostrova a posílení bezpečnosti v celé arktické oblasti.

Španělsko se nepřipojí k Radě míru Donalda Trumpa, uvedl premiér Sánchez

Španělsko se nepřipojí k Radě míru amerického prezidenta Donalda Trumpa, informovala agentura Reuters. Podle španělského premiéra Pedra Sáncheze iniciativa není v souladu se závazkem Španělska k mezinárodnímu právu, OSN a multilateralismu. Rada míru má být podle Trumpových představ mezinárodní organizací, která pomůže zprostředkovat a monitorovat příměří, organizovat bezpečnostní opatření a koordinovat obnovu v místech zpustošených válkou.

Cena zlata trhá rekordy, překonala hranici 4900 dolarů za unci

Cena zlata ve čtvrtek poprvé překonala hranici 4900 dolarů za unci (101 200 korun), napsal server Mint. K zájmu investorů o zlato přispívá geopolitické napětí, oslabení amerického dolaru a letošní očekávané snížení úrokových sazeb Federálním rezervním systémem (Fed). Americká ekonomika zůstává na trajektorii silného růstu.

Na jednání s Ruskem a USA v Abú Zabí se bude mluvit o území, řekl Zelenskyj

Na jednání se zástupci Spojených států a Ruska v Abú Zabí se bude mluvit o územních otázkách. Dnes to podle agentur řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Hotová je podle něj také dohoda se Spojenými státy o bezpečnostních zárukách pro Ukrajinu.

Vojáci NATO v Afghánistánu se vyhýbali boji, blouznil Trump

Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek v rozhovoru s televizí Fox News prohlásil, že jednotky Severoatlantické aliance (NATO) v Afghánistánu se držely za frontovou linií, a nezúčastnily se tedy bojů. Opět zpochybnil efektivitu aliance a to, zda by přišla Spojeným státům v případě nouze na pomoc. Vyvolal tím ostré reakce.

Ukrajinské drony zasáhly sklad paliv v hloubi Ruska

Ukrajinské drony během noci zasáhly sklad pohonných hmot ve městě Penza, ležícím asi 700 kilometrů východně od Moskvy. Ve skladu vypukl požár, ale nálet se podle předběžných údajů obešel bez mrtvých a raněných, informoval gubernátor Penzenské oblasti Oleg Melničenko. Ukrajinský Kryvyj Rih ve čtvrtek zažil nejdelší útok od začátku ruské invaze na Ukrajinu, trval skoro celý den.

Trump stáhl pozvánku Kanady do své Rady míru

Americký prezident Donald Trump zrušil Kanadě pozvánku do svého nového projektu „Board of Peace“, který má podle něj pomáhat řešit globální konflikty. Otočil přitom během pár dní. Ještě minulý týden kanadská strana tvrdila, že pozvání přišlo a premiér Mark Carney ho plánuje přijmout.

Íránské revoluční gardy varují USA a Izrael, že jsou připraveny jednat

Šéf íránských revolučních gard Mohammad Pakpúr dnes varoval Washington, že jeho bezpečnostní složky mají po několika týdnech protestů a represí v Íránu "prst na spoušti" a jsou připraveny vykonat rozkazy íránského nejvyššího duchovního vůdce Alího Chameneího. Podle agentury AFP tím jen Írán přilévá olej do ohně v době, kdy americký prezident Donald Trump na Světovém ekonomickém fóru v Davosu uvedl, že Teherán je otevřený vyjednávání s Washingtonem.

Územní otázky zůstávají nevyřešeny, řekl Zelenskyj před ohlášeným jednáním v SAE

Nadcházejících trojstranných jednání ve Spojených arabských emirátech (SAE) se zúčastní diplomatičtí a vojenští představitelé, přičemž ukrajinskou delegaci povede hlavní vyjednavač Rustem Umerov. Novinářům to ve švýcarském Davosu řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, který jen o něco dříve konání schůzky mezi zástupci USA, Ukrajiny a Ruska oznámil. Zelenskyj se dnes v Davosu asi na hodinu setkal s americkým prezidentem Donaldem Trumpem.

OSN varuje před dlouhodobým nedostatkem vody ve světě

Voda byla dlouho považována za samozřejmý zdroj. Nová zpráva OSN ale varuje, že tento předpoklad přestává platit. Svět se podle odborníků dostal do fáze, kdy už nejde jen o krizi, ale o trvalý problém s hlubokými dopady.

Trumpovi vyslanci Witkoff a Kushner v Kremlu jednají s Putinem

Ruský prezident Vladimir Putin v Kremlu jedná se zvláštním vyslancem amerického prezidenta Donalda Trumpa Stevem Witkoffem a Trumpovým zetěm Jaredem Kushnerem, informuje agentura TASS. Schůzka se týká možností ukončení války na Ukrajině, již Rusko na rozkaz šéfa Kremlu rozpoutalo v únoru 2022.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama