Více
  9.3 C
  Czech
  Úterý, 4 října, 2022

  Polovina pracovníků na volné noze by ráda pobírala část mzdy v kryptoměnách, vyplývá z průzkumu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Nový průzkum ukázal, že téměř polovina pracovníků na volné noze je otevřena výplatě v kryptoměnách, a to i přes probíhající propad trhu. Informoval o tom server Finbold.

  Podle studie, kterou 27. července zveřejnila společnost Bakkt zabývající se správou digitálních aktiv, by 38 % zakázkových pracovníků skutečně mohlo uvažovat o výdělku v kryptoměnách. Polovině dotázaných, tedy 50 %, nevadí, že by alespoň část své mzdy dostávali v digitálních aktivech. Informoval o tom server Finbold.

  Průzkum provedený mezi polovinou června a začátkem července navíc také ukazuje, že 20 % pracovníků si již vydělává v kryptoměnách. Zatímco celkově 34 % respondentů uvedlo, že by byli otevřeni tomu, aby svou mzdu dostávali v kryptoměnách. Pozoruhodné je, že tato skupina zahrnovala především pracovníky na volné noze, nákupčí potravin a sociální influencery.

  Co se týče motivace dostávat výplatu v kryptoměnách, pracovníci poukázali na problémy spojené s tradičními platebními systémy a uvedli výhody kryptoměn, jako je možnost vyplatit peníze kdykoli, bezpečnost, okamžité platby a možnost držet kryptoměny, aby získaly rostoucí hodnotu.

  Rostoucí vliv plateb v kryptoměnách v zakázkové ekonomice

  Produktový ředitel pro platby společnosti Bakkt Nicolas Cabrera uznal rostoucí roli krypto plateb v zakázkové ekonomice. Podle Cabrery

  „V naší studii se jasně projevila rostoucí přitažlivost a stávající využívání kryptoměn mezi zakázkovými pracovníky. Zatímco tato skupina by mohla těžit z většího porozumění tomu, jak lze kryptoměny používat, šoféři poskytující spolujízdu, řidiči rozvážející jídlo a další zakázkoví pracovníci uvádějí kryptoměny jako novou generaci měny a láká je potenciální zvýšení hodnoty jejich mzdy.“

  Průzkum navíc poznamenal, že hlavní překážkou zůstává integrace kryptoměn pro vzdělávání zakázkových pracovníků. Přičemž 48 % ji označilo za prioritní oblast.

  Respondenti také identifikovali další výzvy, jako je možnost platit účty v USD (34 %), volatilita (33 %) a riziko poklesu hodnoty výplaty (33 %).

  Stále více pracovníků se rozhoduje pro výplatu mzdy v kryptoměnách
  V poslední době se s rostoucí popularitou tohoto odvětví zvýšil počet pracovníků, kteří uvažují o výplatě mzdy v kryptoměnách.

  Další průzkum odhalil, že 55 % pracovníků ve Spojených státech a Velké Británii, kteří vlastní kryptoměny, by chtělo dostávat mzdu v digitálních aktivech.

  Zajímavé však bude sledovat, jak tuto skupinu pracovníků ovlivnil probíhající medvědí trh s kryptoměnami.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS