Více
  7.4 C
  Czech
  Neděle 26. března 2023

  Francouzská opozice nesvrhla vládu, Macronova důchodová reforma je tak přijata

  Penzijní reforma zahrnující zvýšení hranice odchodu do důchodu na 64 let dokončila cestu francouzským parlamentem poté, co opozice neuspěla se dvěma návrhy na vyslovení nedůvěry vládě. Hlasování o důvěře navazovala na rozhodnutí vlády prosadit svůj plán bez souhlasu Národního shromáždění a neúspěch opozice znamená, že návrh reformy je nyní brán jako přijatý, informují francouzská média.

  Zkušený stratég Hodgson. V 75 letech bude koučovat Crystal Palace

  Roy Hodgson se znovu vrací mezi elitu, oslovilo ho vedení Crystal Palace, aby tým udržel v Premier League. Je to zajímavá výměna. Právě u tohoto týmu Hodgson v červenci 2021 skončil a nahradil ho Patrick Vieira. Teď si role zase vyměnili poté, co Vieira prodloužil sérii bez výher ve všech soutěžích už na dvanáct zápasů.

  Proč se si tolik jogínů způsobí poranění kolen při pozici lotosu

  Přetažení nohou v lotosové pozici je jednou z nejnebezpečnějších věcí, které můžete v józe dělat. Každoročně si tímto způsobem mnoho jogínů vážně poraní kolena. Proč je tomu tak?

  Podezřelý ze tří vražd v univerzitním kampusu: Osamělý, nezaměstnaný podivín s duševními problémy

  Policie se stále snaží dopátrat motivu střelce z Michiganu, který v univerzitním kampusu připravil o život tři studenty a dalších pět zranil. Podezřelý ze tří vražd je Anthony Dwayne McRae, který po střelbě spáchal sebevraždu. Jeho příbuzní jej popisují jako osamělého a zahořklého muže, kterého trápily psychické problémy a záchvaty zuřivosti, informuje CNN, ABC News a další servery.

  Podle jeho otce Michaela McRae, který telefonicky hovořil s CNN, se střelec z Michiganské státní univerzity po smrti své matky, která před dvěma lety utrpěla mrtvici, stal zahořklým, izolovaným a „strašlivě naštvaným“ člověkem.

  Třiačtyřicetiletý McRae žil se svým otcem v malém domku v Lansingu v Michiganu. Jeho otec uvedl, že jeho syn měl problémy udržet si práci a nebyl zaměstnán. Předtím pracoval asi sedm let ve skladu, kde nakládal ledničky do nákladních aut. Jeden z jeho bývalých kolegů ze skladu jej na Facebooku popsal jako pohodáře, s kterým byla legrace. V posledních letech se ale zřejmě změnil.

  Michael McRae uvedl, že po střelbě v pondělí večer, která si vyžádala tři mrtvé a pět zraněných, přišlo do jeho domu asi 30 policistů a prohledali synovu ložnici.

  Od té doby, co zemřela moje žena, se můj syn začal měnit,“ řekl Michael McRae. „Byl čím dál zahořklejší. Rozzlobený a zahořklý. Pořád byl strašlivě naštvaný. Přestal o sebe dbát. Začaly mu vypadávat zuby. Přestal si stříhat vlasy. Vypadal jako vlčí muž,“ pověděl novinářům.

  Podezřelý si odpykal trest odnětí svobody za nedovolené ozbrojování

  Syn se po smrti matky Lindy stal samotářem. Po její smrti byl naprosto ztracený, uvedl McRae senior.  „Už se o nic nestaral. Nemluvil se mnou ani s nikým jiným,“ řekl McRae a dodal, že jeho syn zůstával celé hodiny v ložnici a hrál videohry. „Ven vycházel jenom, když šel do kuchyně nebo na záchod, a pak se hned vracel zpátky,“ sdělil otec. Policie řekla, že McRae byl známý tím, že trpěl duševními problémy.

  Michael McRae uvedl, že si o svého syna dělal velké starosti, ale když mu navrhl, aby šel k lékaři, syn to odmítl. Řekl také, že jeho syn měl před několika lety zbraň, ale policie mu ji odebrala. Ze soudních dokumentů vyplývá, že McRae v letech 2019-2020 strávil 18 měsíců ve vězení kvůli držení ilegální střelné zbraně. Otec uvedl, že se domníval, že jeho syn získal další zbraň, ale měl ji ve svém pokoji a otci popřel, že by ji měl.

  McRae uvedl, že synovy nálady se rychle střídaly, a když se rozzlobil, s otcem nemluvil. „Nevím, co se stalo, že se takhle změnil,“ řekl. „Choval se ke mně, jako bych byl neviditelný. Ptal jsem se: ‚Proč se ke mně takhle chováš? Co jsem udělal?

  Jeho sestra Melinda McRae uvedla, že je zprávou šokována a že „netuší“, co jejího bratra ke střelbě motivovalo. Řekla, že společně s bratrem vyrůstala v láskyplné rodině. V poslední době však žil izolovaně v pokoji v domě jejich otce, uvedla pro CNN.

  Anthony se podle ní s rodiči často hádal a terčem jeho agrese se nejčastěji stávala jeho matka. Když ale v roce 2020 zemřela, byl opravdu smutný, uvedla Melinda a dodala, že bratra naposledy viděla na matčině pohřbu.

  Zanechal po sobě dopis

  Uvedla, že její bratr měl také sklony k přelétavosti. Sporadicky opouštěl město a snažil se najít si práci. Občas odjížděl do různých měst a žil v útulku pro bezdomovce, řekla.

  Je mi moc líto těch nevinných lidí, kteří byli zabiti,“ řekla.

  McRae v pondělí večer přišel do univerzitního kampusu, ke kterému neměl žádný vztah, vnikl se zbraní v ruce do jedné z budov, a začal pálit po studentech. Oběti si zřejmě vybíral zcela náhodně. Zastřelil tři studenty: Briana Frasera, Alexandrii Verner a Arielle Diamond Anderson. Z místa činu utekl a později se sám zastřelil. U sebe podle médií zanechal třístránkový dopis, v němž psal, že plánoval vystřílet ještě další dvě školy.

  Vyšetřovatelé nyní podle ABC News lustrují jeho profily na sociálních sítích. Podle zdrojů redakce na svém facebookovém profilu, který je nyní zrušený, šířil konspirační teorie a nenávist k ženám. Údajně také inklinoval k satanismu. Z jeho příspěvků bylo evidentní, že jde o izolovaného samotáře, píše deník.

  Sledujte nás na sítích

  Binance postihl dvouhodinový výpadek kvůli softwarové chybě

  Kryptoměnová burza Binance v pátek na dvě hodiny pozastavila obchodování na svých spotových trzích kvůli softwarové chybě související s funkcí trailing stop loss. Vklady a výběry byly kvůli chybě rovněž pozastaveny.

  Hrdina filmu ‚Hotel Rwanda‘ Rusesabagina bude propuštěn z rwandského vězení

  Paul Rusesabagina, který byl zobrazen jako hrdina v hollywoodském filmu "Hotel Rwanda" o rwandské genocidě a odpykává si 25letý trest za obvinění z terorismu, bude v sobotu propuštěn, oznámila rwandská vláda.

  NEJNOVĚJŠÍ

  Binance postihl dvouhodinový výpadek kvůli softwarové chybě

  Kryptoměnová burza Binance v pátek na dvě hodiny pozastavila obchodování na svých spotových trzích kvůli softwarové chybě související s funkcí trailing stop loss. Vklady a výběry byly kvůli chybě rovněž pozastaveny.

  Hrdina filmu ‚Hotel Rwanda‘ Rusesabagina bude propuštěn z rwandského vězení

  Paul Rusesabagina, který byl zobrazen jako hrdina v hollywoodském filmu "Hotel Rwanda" o rwandské genocidě a odpykává si 25letý trest za obvinění z terorismu, bude v sobotu propuštěn, oznámila rwandská vláda.