Více
  23.6 C
  Czech
  Pátek, 20 května, 2022

  Nejoblíbenější trasy Camino de Santiago. Vyberte si klidné pobřeží či kulinářský zážitek

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Na oblíbenou pouť Camino de Santiago se můžete vydat z různých zemí. Které trasy jsou ty nejoblíbenější a z jakých důvodů?

  Trasy Camino de Santiago jsou sítí mnoha různých cest, které všechny vedou poutníky do Santiaga de Compostela. Každá má svou vlastní jedinečnou historii, dědictví a kouzlo. Výběr správného Camina je zásadní pro to, abyste si tento speciální výlet užili na maximum.

  1. Camino Frances

  Camino Frances je nejznámější stezka Camino de Santiago, která se objevuje ve filmech a knihách jako jsou The Way with Martin Sheen a The Pilgrimage od Paula Coelha.

  I když to není nejstarší cesta, je nejoblíbenější a nejznámější od středověku a dnes přitahuje přibližně 55 % všech poutníků.

  Tato trasa je dlouhá 800 km a trvá přibližně 5 týdnů, pokud se rozhodnete zahájit cestu ze St Jean Pied de Port. Začít ale můžete v kterémkoli bodě této trasy.

  Mnoho poutníků ve skutečnosti zahájí své Camino v galicijském městě Sarria a projde posledních 100 km Camino Frances asi za týden.

  Camino Francés je známé jako nejsociálnější Camino. Setkáte s mnoha dalšími poutníky a zažijete místní kulturu.

  2. Camino Portugués

  Tato trasa byla tradiční stezkou do Santiaga de Compostela, kterou využívali portugalští poutníci. Dnes je druhou nejoblíbenější.

  Dokončení Camino Portugues Central pěšky po celé délce z portugalského hlavního města Lisabonu trvá přibližně měsíc. Pro kratší cestu je oblíbeným výchozím bodem město Porto.

  3. Portugalské pobřežní Camino

  Portugalské pobřežní Camino je další mimořádně populární trasa. Je vynikající alternativou ke Camino Francés nebo ke klasickému Camino Portugués.

  Tato úžasná procházka vede podél pobřeží severně od Porta do Španělska. Prochází skrze krásné scenérie a rybářská městečka. Všude podél trasy si můžete vychutnat čerstvé mořské plody a výhledy na oceán.

  Portugalské pobřežní Camino začíná v barevném městě Porto, které je na seznamu UNESCO. Užijte si čas na bílých písečných plážích v severním Portugalsku a jižní Galicii a nasajte klidnou atmosféru námořní kultury na této klidné cestě.

  4. Camino del Norte

  Camino del Norte (severní cesta) začíná v Baskicku, ve stylovém městě San Sebastian. Jedná se o přímořské město, jež je světově proslulé svou kulinářskou dokonalostí. Tento ráj pro milovníky jídla je jedním z 10 evropských měst s nejvyšším počtem michelinských restaurací. Jediný problém, který budete muset řešit je, do které restaurace zajít dříve.

  Camino del Norte vede poutníky podél pobřežních vesnic a měst „zeleného Španělska“, překračuje Baskicko, Kantábrii a Asturii, než se vydá do vnitrozemí směrem k Santiagu. Můžete si zaplavat v moři, osvěžit se na jedné z mnoha nádherných pláží a užít si atmosféru velkých měst podél cesty.

  5. Camino Inglés

  Camino Inglés byla preferovanou cestou pro poutníky z Británie a Irska, kteří se plavili lodí do jednoho ze dvou pobřežních měst. Ta jsou dnes výchozími body potě. Jedná se o Ferrol a A Coruña. Camino Inglés je ze všech tras ta nejkratší.

  6. Camino Primitivo

  Camino Primitivo je oblíbená trasa Španělů a je nejstarší ze všech. Je známá také jako „originální cesta“ a jedná se o trasu, která se používá nejméně od 9. století, kdy byla většina Španělska pod maurskou kontrolou.

  Tato náročná trasa začíná v Oviedu v severovýchodním Španělsku a vede poutníky cestou dlouhou 311 km až do Santiaga. Samozřejmě vždy je možnost si trasu zkrátit. Po cestě si užijte město Lugo, které je na seznamu UNESCO a patří mezi vyhlášené kulinářské destinace v Galicii.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS