Reklama

Nechte se očkovat, apeluje David Hasselhoff na Němce. Ti video kritizují

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Hvězda amerického televizního seriálu Pobřežní hlídka David Hasselhoff účinkuje v příspěvku zveřejněném německým ministerstvem zdravotnictví, který občany vyzývá k očkování proti onemocnění covid-19. Někteří Němci však video odsuzují.

„Já, David Hasselhoff, jsem údajně hrdina kvůli Pobřežní hlídce, Knight Riderovi a Berlínské zdi. Ale svobodu jsem našel v očkování. Vy můžete taky!“ apeluje na Němce v klipu, v němž si vyhrnuje rukáv, aby ukázal náplast na paži.

Příspěvek odkazuje na Hasselhoffovo album Looking for Freedom z roku 1989, které bylo v Německu populární poté, co se jeho píseň stala soundtrackem pádu Berlínské zdi.

„To, co hledám, je vrátit život do normálu, je to svoboda, svoboda nechat se očkovat a moci cestovat po světě. Nejdůležitější zkušeností s pandemií pro mě je smrt,“ říká Hasselhoff. „Způsobuje smrt. Nechte se očkovat. Rada, kterou mohu dát všem v Americe, světu a Německu, je, aby se nechali naočkovat,“ uzavřel americký herec a zpěvák.

David Hasselhoff se proslavil hlavní rolí v seriálu Knight Rider z 80. let jako bojovník se zločinem, jehož nepostradatelným pomocníkem je high-tech vůz KITT, autonomní automobil poháněný superpočítačem. Od začátku 90. let až do přelomu tisíciletí vynikal v seriálu Baywatch (Pobřežní hlídka) o plavčících v prosluněné Kalifornii. V soutěži America’s Got Talent (Amerika má talent) působil jako porotce.

Příspěvek ministerstva má své odpůrce

Řada Němců na novou iniciativu německého ministerstva zdravotnictví reagovala negativně, neboť relativně velká část populace na možnost očkování stále čeká kvůli problémům s dodávkami vakcín, informovala stanice CNN.

Po pomalém startu vakcinační kampaně Německo zvýšilo tempo očkování a postupně ruší celostátní opatření zavedená v souvislosti se šířením koronaviru. Podle agentury Reuters dosud dostalo alespoň jednu dávku vakcíny proti covidu-19 47 procent populace.

Ve stejný den, kdy ministerstvo zveřejnilo video s Hasselhoffem, německý ministr zdravotnictví Jens Spahn tweetoval, že v Německu bylo dosud podáno 55 milionů dávek vakcíny.

Německo není jediným státem, který si v rámci propagace vakcinace přizval na pomoc slavné osobnosti. Ve Velké Británii občany povzbudil k očkování například zpěvák Elton John a herec Michael Caine.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Chrissy Teigen
Americká modelka Chrissy Teigen porušila měsíční ticho na sociálních sítích, aby se na Twitteru omluvila za kyberšikanu několika lidí. „Pro mé dřívější hrozné tweety prostě neexistuje žádná omluva,“ napsala Teigen, manželka zpěváka Johna Legenda.
Královna Alžběta oslavila 95. narozeniny
Britská královna Alžběta v sobotu přihlížela vojenské přehlídce v areálu hradu Windsor při příležitosti oficiální oslavy svých 95. narozenin, prvních od smrti manžela prince Philipa před dvěma měsíci.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama