Více
  -1.7 C
  Czech
  Sobota, 4 prosince, 2021

  Na olympiádu do Pekingu smí fanoušci, tvrdí výbor. Bohužel ale jen ti z Číny

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Teprve před pár týdny skončila giga akce v japonském Tokiu a svět už se připravuje na další. Vzhledem k tomu, že byla letní olympiáda o rok posunuta, na zimní edici se čeká rekordně krátký čas. Už v únoru bude sportovní veřejnost upínat své zraky na Peking, kde proběhnou XXIV. zimní olympijské hry.

  Sportovci už se nemohou dočkat a střádají síly. Tréninky jsou v plném proudu, stejně tak i poslední fáze kvalifikací. Start se blíží nezadržitelným tempem, ještě předtím se ale musejí vyřešit klíčové otázky. Co bude s fanoušky? Co bude s neočkovanými sportovci? Na to teď MOV odpověděl.

  Mezinárodní olympijský výbor se nechal slyšet, že do centra dění v čínském Pekingu se fanoušci dostanou. Má to ale jeden háček – je třeba, aby měli trvalý pobyt na území Číny a samozřejmě i dokončenou vakcinaci na covid.

  I tak to ale oproti Tokiu, kde tribuny zely prázdnotou, znamená posun. „Pomůže to růstu zimních sportů v Číně a zajistí to atmosféru na sportovištích,“ myslí si MOV, který přijal požadavek čínské strany. Ze „zásad, které pomohou uspořádat bezpečné a úspěšné olympijské a paralympijské hry podle plánu“ to ale ještě není vše.

  Dalším bodem jsou sportovci.

  Je to tu zas

  Stejně jako v Japonsku budou sportovci podléhat přísně sestaveným protokolům. Tentokrát se ale budou hlavní aktéři ještě více diferencovat do dvou skupinek – očkovaní a neočkovaní. MOV upozorňuje, že ten, kdo si může nechat vpíchnout vakcínu, nechť tak udělá.

  Proč? Je to jednoduché. Neočkované čeká po příjezdu do Pekingu 21 dní v karanténě. Což je vzhledem k tomu, že budou hry probíhat od 4. do 20. února velký zásah. Pořadatelé tak tímto krokem chtějí sportovce k vakcinaci donutit.

  Ani ti očkovaní ale nebudou mít na růžích ustláno. Budou se sice moct volně pohybovat a slovo „izolace“ pro ně neexistuje, čas ale budou trávit pouze na vyhrazených místech – sportoviště, ubytovací zařízení, stravovací zařízení, stadion pro zahájení a ukončení.

  Čína tvrdí, že v zemi je naočkovaných už 1,05 miliardy lidí. Hrám by tak nemělo už nic stát v cestě.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Billie Jean Kingová

  Billie Jean Kingová obdrží cenu Muhammada Aliho za celoživotní přínos sportu

  Billie Jean Kingová bude oceněna společností Sports Illustrated za celoživotní sportovní přínos. Tenistka Naomi Osakaová se nechala slyšet, že Kingová vydláždila cestu přesně takovým ženám, jako je ona, což je pro ni důvodem, proč má ocenění dostat.
  Olympijská kolekce

  Vlajka v hlavní roli, národní barvy k tomu. Česká výprava pojede na OH ve slušivé kolekci

  Čas se pomalu krátí, olympijské hry v čínském Pekingu jsou na programu už během února příštího roku 2022. Sportovci se připravují na hry po svém, jednotlivé výpravy ale měly společně napilno třeba při tvorbě kolekcí. Český olympijský výbor představil nové oděvy v úterý dopoledne. Ústředním motivem je česká vlajka a národní barvy.
  Dick Vitale

  Věhlasný basketbalový komentátor bojuje s rakovinou. Během zápasu se rozplakal

  Vysokoškolský basketbalový komentátor Dick Vitale usedl do komentátorského křesla po tom, co světu oznámil boj s velmi závažnou nemocí. Několik týdnů nazpátek se dvaaosmdesátiletá hlasatelská hvězda svěřila, že bojuje s rakovinou. Udržet emoce na uzdě šlo v tu chvíli jen těžko.
  NHL: Devils vs. Wild

  Komedie v zámořské NHL. Minnesota nestihla úvodní buly, hokejisté uvízli v zácpě

  Kuriózní situace byla k vidění v zápase NHL mezi New Jersey Devils a Minnesotou Wild. Tedy přesněji, ještě před zápasem. Hostující tým nezvolil k cestě na utkání zrovna ideální čas a přes New York cestoval přímo v době Dnu díkuvzdání. Kvůli dopravní situaci hokejisté nestihli úvodní vhazování.
  Mark Cavendish

  Cyklista Cavendish prožil hrozivý pád. Vinu za kolaps plic a zlámaná žebra prý nese voda

  Na závody dráhových cyklistů v belgickém Gentu nebude britský jezdec Mark Cavendish vzpomínat s úsměvem. Po kolizi, kterou způsobila ve vysoké rychlosti voda na trati, musel být odnesen na nosítkách a převezen do nemocnice. Tam mu byla zjištěna zlomená žebra, k tomu musí cyklista zkousnout i plicní pneumotorax.
  Oliver König

  Königův skvělý začátek v superbicích zhatil pád. Český jezdec zaujal rychlostí

  Asi v nejhorších možných podmínkách si Oliver König odbyl premiéru v mistrovství světa superbiků. Poslední závody sezony v Indonésii probíhaly na osychající trati. Talentovanému českému jezdci vyšel úvod, když se dokonce dostal na 14. místo. Jenže na začátku druhého kola přišel pád, v dalším závodě pak neodstartoval.
  Reklama
  Reklama
  Reklama