Více
  -0.4 C
  Czech
  Sobota, 4 prosince, 2021

  Michael Jordan trhá rekordy i po konci kariéry. Jeho boty se prodaly za šílené peníze

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Basketbalový fenomén Michael Jordan ukončil svou profesionální kariéru už v roce 2003, jeho sportovní odkaz je ale stále živý. Ať už to je jeho značka Jordan, kterou si pod svá křídla vzala společnost Nike, nebo předměty z jeho hráčské minulosti, které se prodávají na aukcích. Jeden takový teď trhl rekord.

  Michael Jordan. Ve sportovním světě asi není nikdo, kdo by tohle jméno ještě neslyšel. Vynikající basketbalista, legenda Chicaga Bulls, šestinásobný šampion NBA, dvojnásobný držitel zlaté medaile z olympijských her. V životopise toho má Američan až, až.

  Za Bulls hrával od roku 1984 do roku 1993, pak si dal pauzu a za další 3 roky se k basketbalu vrátil. Jeho kariéru dokonale mapuje například seriál The Last Dance, který před rokem vzešel z filmových studií Netflixu. Pojďme na úplný start. Už tam začínal Jordan zářit.

  Během roku 1984, kdy ho draftovalo Chicago, studoval na univerzitě. Své počínání ve školní lavici ale vyměnil za palubovku. A dařilo se mu. Ve své první sezoně pálil ostrými, v 82 zápasech posbíral 2313 bodů a stal se Nováčkem sezony v zámořské NBA.

  A právě z tohoto období je i předmět, který v aukci trhl rekord.

  Tenisky za 33 „mega“

  Dražby sportovních předmětů jsou známou věcí. Zejména ve Spojených státech mají obrovský zvuk a sběratelé se za ně nebojí utratit celé své příjmy. To je i případ jistého Nicka Fiorelly, který si pořídil Jordanovy stroje z dob, kdy poprvé přičuchl k NBA.

  „Tenisky měl Jordan na sobě v 5. zápase nováčkovské sezony 1. listopadu 1984,“ upřesňuje na svých sociálních sítích aukční síť Sotheby’s. A teď cena. Nový majitel má doma Jordanovy tenisky, je však o celých 1,47 milionu amerických dolarů chudší. Což je v přepočtu asi 33 milionů korun.

  Boty značky Nike Air Ship, červenobílá barva. Takhle vypadal nejdražší předmět svého druhu, který byl na aukci kdy prodán. Vše se seběhlo v neděli večer v Las Vegas. Jen pro ilustraci, Jordan atakoval i celkový rekord. Ten však stále drží Kanye West.

  Raper poslal do dražby své oblíbené boty, jejichž cena se před lety vyšplhala k 1,8 milionu dolarů. Co se však týče sportu, Jordan vede na plné čáře.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Billie Jean Kingová

  Billie Jean Kingová obdrží cenu Muhammada Aliho za celoživotní přínos sportu

  Billie Jean Kingová bude oceněna společností Sports Illustrated za celoživotní sportovní přínos. Tenistka Naomi Osakaová se nechala slyšet, že Kingová vydláždila cestu přesně takovým ženám, jako je ona, což je pro ni důvodem, proč má ocenění dostat.
  Olympijská kolekce

  Vlajka v hlavní roli, národní barvy k tomu. Česká výprava pojede na OH ve slušivé kolekci

  Čas se pomalu krátí, olympijské hry v čínském Pekingu jsou na programu už během února příštího roku 2022. Sportovci se připravují na hry po svém, jednotlivé výpravy ale měly společně napilno třeba při tvorbě kolekcí. Český olympijský výbor představil nové oděvy v úterý dopoledne. Ústředním motivem je česká vlajka a národní barvy.
  Dick Vitale

  Věhlasný basketbalový komentátor bojuje s rakovinou. Během zápasu se rozplakal

  Vysokoškolský basketbalový komentátor Dick Vitale usedl do komentátorského křesla po tom, co světu oznámil boj s velmi závažnou nemocí. Několik týdnů nazpátek se dvaaosmdesátiletá hlasatelská hvězda svěřila, že bojuje s rakovinou. Udržet emoce na uzdě šlo v tu chvíli jen těžko.
  NHL: Devils vs. Wild

  Komedie v zámořské NHL. Minnesota nestihla úvodní buly, hokejisté uvízli v zácpě

  Kuriózní situace byla k vidění v zápase NHL mezi New Jersey Devils a Minnesotou Wild. Tedy přesněji, ještě před zápasem. Hostující tým nezvolil k cestě na utkání zrovna ideální čas a přes New York cestoval přímo v době Dnu díkuvzdání. Kvůli dopravní situaci hokejisté nestihli úvodní vhazování.
  Mark Cavendish

  Cyklista Cavendish prožil hrozivý pád. Vinu za kolaps plic a zlámaná žebra prý nese voda

  Na závody dráhových cyklistů v belgickém Gentu nebude britský jezdec Mark Cavendish vzpomínat s úsměvem. Po kolizi, kterou způsobila ve vysoké rychlosti voda na trati, musel být odnesen na nosítkách a převezen do nemocnice. Tam mu byla zjištěna zlomená žebra, k tomu musí cyklista zkousnout i plicní pneumotorax.
  Oliver König

  Königův skvělý začátek v superbicích zhatil pád. Český jezdec zaujal rychlostí

  Asi v nejhorších možných podmínkách si Oliver König odbyl premiéru v mistrovství světa superbiků. Poslední závody sezony v Indonésii probíhaly na osychající trati. Talentovanému českému jezdci vyšel úvod, když se dokonce dostal na 14. místo. Jenže na začátku druhého kola přišel pád, v dalším závodě pak neodstartoval.
  Reklama
  Reklama
  Reklama