Více
  14.3 C
  Czech
  Neděle, 25 září, 2022

  Meghan Markle svůj seriál nenatočí. Netflix ho kvůli snaze ušetřit zrušil

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Streamovací služba Netflix odřekla produkci animovaného seriálu Meghan Markle zvaného Pearl. Snaží se totiž v následujících měsících snížit výdaje. Minulý měsíc společnost oznámila propad počtu svých odběratelů a do druhého čtvrtletí předpověděla ještě větší ztráty. Informoval o tom server BBC a CNBC.

  Animovaný seriál Pearl Meghan Markle nenatočí. O víkendu ho odřekla streamovací služba Netflix, která ho měla dle smlouvy z minulého roku vysílat. Jako důvod uvedla společnost snahu snížit výdaje. V dubnu totiž oznámila výsledky za první čtvrtletí letošního roku, které odhalily její propad odběratelů.

  V reakci pak společnost přišla o asi 50 miliard dolarů ze své tržní hodnoty. Investoři se totiž obávají, že se bude streamovací služba jen těžko dostávat na úroveň z pandemie. Tehdy se totiž firmě dařilo, jelikož se kvůli přísným pandemickým opatřením lidé obraceli ke svých obrazovkám. Nyní se ale naopak při stávající ekonomické situaci snaží ušetřit. Informoval o tom server BBC.

  Společnost Netflix pak varovala, že v druhém čtvrtletí může ztratit ještě miliony dalších sledovatelů. S produkční společností Archewell Production patřící Harrymu a Meghan však bude i nadále spolupracovat na dalších projektech.

  Soustředit se bude například na dokumentární seriál Heart of Invictus. Vyprávět má příběh atletů soutěžících v takzvaných Invictus Games, hrách pro zraněné veterány. Událost založil princ Harry a poprvé se odehrála letos v Haagu.

  Kromě Pearl odřekl Netflix další dva animované seriály

  Není však dosud jasné, zda by nemohl být seriál Pearl uvedený jinou streamovací platformou. Meghan Markle měla být původně jeho exekutivní producentkou. Příběh měl vyprávět život dvanáctileté dívky, která se při svém dospívání začne inspirovat vlivnými ženami z historie.

  „Pearl je jako mnozí z nás na cestě sebepoznání a snaží se přitom překonat každodenní životní výzvy,“ popsala loni dle serveru Harper’s Bazaar seriál Meghan. Produkční společnost Meghan a Harryho pak s Netflixem v roce 2020 uzavřela několikaletou dohodu na dokumenty, dokumentární seriály, filmy, show nebo dětské programy.

  Kromě Pearl odřekla společnost Netflix také produkci animovaných dětských seriálů Dino Daycare a Boons and Curses. Podle serveru CNBC rovněž streamovací služba propustila neupřesněný počet zaměstnanců.

  Finanční ředitel Netflixu Spencer Neumann pak oznámil, že se společnost „stahuje“ z některých investic do televizních show a filmů. Snaží se tím popohnat zpomalující se růst příjmů. Společnost rovněž v současnosti bojuje s rostoucí konkurencí jako je služba Disney+, Amazon Prime nebo Hulu.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS