Reklama

Masová střelba v New York City: nejméně deset raněných

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Dva maskovaní muži v mikinách s kapucí začali v centru New York City střílet do lidí. Nejméně deset jich je zraněných, podle policie šlo zřejmě o vyřizování účtů mezi pouličními gangy. Odnesli to ale nevinní kolemjdoucí, píše CNN.

Incident se stal v newyorské čtvrti Queens v sobotu večer. Deset lidí ve věku od 19 do 72 se momentálně léčí v místních nemocnicích, jejich zranění většinou nejsou vážná.

Policie přibližně v půl jedenácté večer zareagovala na mnoho telefonátů, které nahlašovaly střelbu, řekl důstojník Galen Frierson na nedělní tiskové konferenci. „Dva muži se vynořili z 97. ulice na chodníku 37. třídy a oháněli se pistolemi,“ řekl Frierson. „Přiblížili se k davu a vypálili do něj mnoho výstřelů. Pak oba nasedli na připravené skútry, které řídili další dva muži, a uprchli.“ Podle svědků zločinci vystřelili do davu až třicetkrát.

Policisté nyní hledají čtyři muže, kteří byli podle všeho maskovaní a na sobě měli mikiny s kapucemi. Tři z deseti zraněných patřili zřejmě ke gangu Trinitarios, dalších sedm byli nevinní kolemjdoucí.

Je zde jedno schéma, které se pořád opakuje, a to musí přestat,“ řekl hlavní vyšetřovatel James Essig. „Jsou to gangy, zbraně, masky, a bohužel také nezamýšlené oběti. Toto je v New York City nepředstavitelné a musíme tomu zabránit.“

Vzestup násilí páchaného střelnými zbraněmi je denní realitou pro barevné menšiny. Není to jen problém Manhattanu,“ napsal v prohlášení městský radní Francisco Moya, pod jehož gesci spadá obvod, kde se střílelo. „Snažíme se přežít pandemii covidu a také pandemii střílení,“ dodal radní.

V sobotu se kromě New York City udály masové přestřelky také v Indianě, Illinois, Ohiu a Kentucky, žádná nemá oběti na životech. CNN definuje masovou střelbu jako přestřelku, při které jsou zraněni či zabiti víc než čtyři lidé.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Příliv migrantů v Texasu

Tisíce Haiťanů, Kubánců, Venezuelců a Nikaragujců bivakují pod mostem v Texasu

Prezident Joe Biden se potýká s rostoucí humanitární a politickou výzvou. Kolem 12 tisíc migrantů, převážně haitských občanů, v pátek bivakovalo pod mostem v jižním Texasu na hranicích s Mexikem. Další stovky mířily k hranici.
snydrom zvracení

V USA se plní ordinace lidmi, kteří nekontrolovaně zvrací z kouření...

Ve Spojených státech je na vzestupu zvláštní nemoc, a to zejména ve státech, které legalizovaly marihuanu. Její pravidelní konzumenti, obzvlášť teenageři, plní ordinace lékařských pohotovostí s vážnými žaludečními potížemi. Nejspíš jde o syndrom chronického zvracení z marihuany, který byl objevený teprve nedávno.
Pentagon: Při srpnovém útoku z dronu zahynulo 10 civilistů

Tragický omyl v Kábulu. Při srpnovém útoku z dronu zahynulo 10...

Útok bezpilotního letounu v Kábulu minulý měsíc zabil pracovníka humanitární organizace a devět členů jeho rodiny, včetně sedmi dětí. V pátek se americká armáda za tragickou chybu omluvila.
Ruské volby do parlamentu

Volby v Rusku začínají, Google a Apple smazaly aplikaci Navalného

Ruští občané se od pátku vydávají volit do parlamentu, ovšem bez hlavní opozice. Společnosti Google a Apple navíc odstranily ze svých obchodů aplikaci vězněného kritika Kremlu Alexeje Navalného. V pátek to uvedl jeho tým. Informuje o tom agentura Reuters.
Dívce ve škole ostříhali vlasy bez svolení rodičů

Dívce ve škole ostříhali vlasy bez svolení rodičů. Otec dnes žaluje...

Otec sedmileté dívky zažaloval školu a dva její zaměstnance v Michiganu za to, že jeho dceři ostříhali bez vědomí rodičů vlasy. Po škole chce milion dolarů.
OSN: Svět pravděpodobně nesplní klimatické cíle

OSN: Svět pravděpodobně nesplní klimatické cíle

OSN ve čtvrtek uvedla, že navzdory globální pandemii covidu-19 nebylo zpomaleno tempo změny klimatu. Svět zůstává pozadu v boji za snížení emisí uhlíku.
Reklama

5 KOMENTÁŘE

  1. Pan městský radní, možná nevědomky, správně pojmenoval příčinu střelby v ulicích. Barevné menšiny.

  2. Že by černoši??!! To ne,ti jsou přece mírumilovní,stejně jako Araby.

  3. Nechápu, jak je to možné, když je nošení pistolí v New Yorku prakticky zakázané. Že by snad gangsteři na zákazy kašlali, takže ony zákazy pouze seberou slušným lidem možnost se bránit?

Comments are closed.

Reklama
Reklama