Více
  18.6 C
  Czech
  Pondělí, 23 května, 2022

  Mark Zuckerberg se podělil o první pohled na připravovaný headset pro smíšenou realitu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Mark Zuckerberg sdílel krátké video, kde ukazuje některé vlastnosti chystané špičkové náhlavní soupravy pro smíšenou realitu společnosti Meta.

  Fyzický produkt, který prozatím nese kódové označení Project Cambria, je ve videu schválně zamazaný. Zuckerberg předvedl zážitek smíšené reality, kde mohou uživatelé interagovat s virtuálními objekty překrytými reálným prostředím. Společnost doufá, že se toto zařízení využije i pro zážitky mimo hry, konkrétně pro produktivitu.

  Zážitek ve smíšené realitě je vytvořen pomocí platformy Presence Platform společnosti Meta, která byla představena loni na podzim. Současné náhlavní soupravy Quest jsou schopné zobrazovat pouze průchozí obsah v odstínech šedé, ale Project Cambria bude mít mnohem vyšší rozlišení obrazových snímačů, aby skutečný svět vypadal uvnitř náhlavní soupravy co nejlépe.

  Na videu gestikuluje Zuckerberg směrem ke kreslené postavičce a její prostředí překresluje reálný svět. Video také zahrnuje klipy z dalších projektů Meta AR, které ukazují možné použití jako virtuální kancelářské prostředí nebo posilováni s holografickým partnerem.

  Demoverze, kterou Zuckerberg ve videu předvádí, se jmenuje The World Beyond. Podle společnosti Meta bude brzy k dispozici v App Labu, kde si ji budou moci vývojáři vyzkoušet. Project Cambria, který Zuckerberg na videu používá, je jen jedním z několika headsetů pro virtuální/smíšenou realitu, které Meta plánuje představit v průběhu několika příštích let.

  Platforma pro tvorbu virtuálních zážitků

  Společnost Meta také zveřejnila dvouapůlminutové video, které zdůrazňuje důležitost její platformy Presence Platform. Na videu jde vidět velký rozdíl v zážitcích mezi náhlavními soupravami Quest a Cambria.

  Technický ředitel společnosti Meta Andrew Bosworth na Twitteru napsal, že příští týden přijde velká aktualizace pro SDK platformy. Ta bude obsahovat „kompletní sadu nástrojů Presence Platform využívajících strojové vnímání a AI-Passthrough, Spatial Anchors, Scene, Interaction a Voice SDK a nedávno aktualizované API pro sledování rukou.“

  V souvislosti s tímto zařízením stále existuje mnoho nezodpovězených otázek, zejména co znamená „high-end“ z hlediska ceny. Společnost Meta zatím prodává své VR produkty převážně se ztrátou. Server The Information již dříve informoval, že headset bude stát 799 dolarů (kolem 19 215 korun bez DPH), ačkoli mluvčí společnosti Meta uvedl, že cena bude výrazně vyšší.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  Napište svůj komentář

  Napište komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno