Více
  19.2 C
  Czech
  Neděle 28. května 2023

  FUBAR: Schwarzenegger se v 75 letech vrací do akce ve svém prvním televizním seriálu

  V úvodní epizodě seriálu FUBAR je postava agenta CIA Arnolda Schwarzeneggera označena svým nadřízeným za „nejrychlejšího 65letého bělocha na planetě“. Schwarzeneggerovi je však ve skutečnosti 75 let a FUBAR je jeho vůbec prvním televizním seriálem. Osmidílná směs akce a komedie má premiéru ve čtvrtek na streamovací platformě Netflix.

  Majitelé domu utratili 200.000 liber za odstranění Banksyho nástěnné malby

  Pro mnoho lidí by bylo splněným snem se jednoho rána probudit a zjistit, že jejich dům zdobí Banksyho nejnovější umělecké dílo. Pro Garryho a Gokean Couttsovy se však šestimetrový racek stal noční můrou. Od roku 2021, kdy se nástěnná malba přes noc objevila na jejich domě v Lowestoftu, se dům stal terčem vandalů, zlodějů a úředníků městské rady. Manželé proto na její odstranění vynaložili zhruba 200.000 liber (5,4 milionu Kč), napsal list The Times.

  Lípa svobody z České Třebové přišla o světové prvenství v boji s uhlíkovou neutralitou

  Přívrat (Orlickoústecko) 27. dubna 2023 (PROTEXT) – Lípa svobody z České Třebové přišla o světové prvenství v boji s uhlíkovou neutralitou. Dosud neznámý subjekt přinutil vedení města Česká Třebová zaslaným e-mailem k tomu, aby odstoupilo z pilotního projektu, díky kterému mělo získat peníze na její údržbu na dalších pět let. Spolek Urban Tree Offset Initiative z.s., zkráceně (UTOI) z obce Přívrat, který na lípě odstartoval světově unikátní projekt uhlíkových kreditů, nyní podal oficiální žádost na město, aby předalo jméno subjektu, který projekt zhatil.

  „Několikrát jsme město žádali, aby nám byl přeposlán e-mail, na základě kterého se rozhodli projekt přerušit. Přišla ale pouze informace o tom, že byli osloveni právním subjektem. Co řekl, kdy to řekl, kdo to byl, to nevíme. Od roku 2021 jsme já a můj manžel pracovali na patentu, který má myšlenku navýšení ukládání uhlíku do městských stromů pomocí uhlíkových offsetů ochránit. Patent je podaný, uděláme pilotní projekt a na město přijde e-mail, který projekt zbrzdí,“ říká ředitelka komunikace spolku Urban Tree Offset Initiative z.s., Žaneta Tušerová.

  Peníze za uhlíkové kredity neměl přitom městu vyplatit žádný podnikatelský subjekt. První uhlíkové kredity z lípy měl koupit sám spolek Urban Tree Offset Initiative z.s., aby tak pokryl svou uhlíkovou stopu, kterou vytvářel dva roky přípravou na patentu.

  „Ta situace je zcela absurdní a jsem velice zvědavá, o jakém důvodu zrušení našeho pilotního projektu se nakonec dozvíme. E-mail způsobil škodu nejen projektu, ale také městu, které peníze nyní nemůže dostat. Projekt budeme dělat jinde. Od roku 2021 připravujete něco, co má pomoci propagaci celé České republiky ve zcela inovativním přístupu v boji s klimatickou změnou. Projekt zaujal již také v Evropě a nyní nás někdo chce cíleně brzdit v naší práci. Spolek Urban Tree Offset Initiative z.s. nebyl založen pro to, aby vydělal miliardy na nesmyslné opulentní večírky. Má jen naše neformální svolení k bezplatnému využívání našeho podaného patentu, který byl vyvinut pro to, aby města získala peníze pro péči o vzrostlé stromy a mohla se o ně lépe starat. Vzrostlé stromy projekt nově využívá, dodatečnou péčí, k navýšení sekvestrace CO2. Když se podíváte na ostatní naše inovativní projekty, které jsme kdy s manželem dělali, je tam ta cesta k tomu, proč jsme dnes tady a proč právě u tohoto projektu, zcela zřejmá. Nejde o náš první patent, vlastníme již patent na zavlažovací vak pro vzrostlé stromy. Nikdy jsme od nikoho nedostali ani korunu, na všechno jsme si vždycky sami vydělali. Nikdy jsme nic nedostali zadarmo a už několikrát jsme se v životě setkali s tím, že nám chtěl naše nápady někdo ukrást nebo se na nich alespoň přiživit,“ dodává ředitelka komunikace spolku Urban Tree Offset Initiative z.s., Žaneta Tušerová s tím, že spolek již pracuje na novém pilotním projektu, který bude brzy představen.

  Jak na situaci kolem pozastaveného pilotního projektu reaguje prezident spolku Urban Tree Offset Initiative z.s., Ing. Martin Tušer, který mimo jiné letos vystoupí, spolu s laureátem Nobelovy ceny, prof. Williamem Moomawem na celosvětové konferenci mezinárodní organizace ISA Arbor v americkém Albuquerque s hodinovou přednáškou o nutnosti změny pohledu na stromy ve městech v době klimatické změny?

  (Odkaz na program konference zde: https://na.eventscloud.com/website/52371/agenda/)

  „Vše, co jsme kdy vydělali, jsme dali do patentů, proto se o naše duševní vlastnictví budeme bít. Jen tak zachováme hlavní myšlenku. Chceme odradit všechny chamtivce od parazitování na myšlence, která má hlavně pomáhat městům a ve svém důsledku i jeho obyvatelům,“ říká k celé kauze prezident spolku Urban Tree Offset Initiative z.s., Ing. Martin Tušer.

  Jaká je podnikatelská historie obou zakladatelů spolku Urban Tree Offset Initiative z.s.?

  První projekt, kterým byl první multimediální časopis pro maminky, který mluvil ke svým čtenářům, časopis Uzlíček, jsme dělali ze sklepa čtyřpodlažního domu v Roztokách u Prahy. Začal v roce 2005. Projekt byl tak úspěšný, že nás konkurenční časopisy, dle slov naší grafičky, která v jednom z nich pracovala, probíraly denně na poradách. Platili jsme maminkám honoráře za to, že pro časopis psaly samy články a pohádky. Pohádky namlouvali profesionální herci a byly v té době ke stažení v MP3 přímo v časopisu, což bylo revoluční. Začali jsme s monetizací videa a audia ještě dříve než ostatní světové servery. V časopisu se již tehdy spouštěly i TV reklamy nebo videa. Po finanční krizi v roce 2009 inzerenti přešli hlavně na Facebook, a tak jsme byli nuceni v roce 2012 časopis po sedmi letech ukončit. Sedm let jsme ho dělali stále ze sklepa a sedm let jsme dělali hlavu velkým vydavatelským domům. Jeden z nich nás po prvních třech měsících fungování chtěl dokonce koupit, což jsme odmítli. Ukončit časopis Uzlíček bylo těžké, ale když máte jen dva stálé zaměstnance, sebe a manžela, nemusíte nikoho propouštět, proto to bylo snazší. Dalším projektem byla výroba proutěných plotů a vrbových staveb, které jsou k dohledání na www.naplot.cz. Píše se rok 2013 a ze „sklepa“ se stěhujeme do průmyslové zóny bývalé Poldi Kladno, kde po hodinovém kurzu pletení košíků začínáme s pletením proutěných plotů. Na první kamión vrby si po krachu časopisu půjčujeme na nebankovním trhu a ze dne na den je z nás první a dodnes jediná firma specializující se na pletení proutěných plotů ve velkém. Vyráběli jsme i filmové dekorace pro světová filmová studia. Naše výrobky jsou vidět například v seriálu Britannia.

  V zimním období, kdy nám namáčená vrba zamrzá v bazénech, přecházíme k další činnosti, tvorbě živých staveb z vrby a haťování břehů a svahů, viz zde: https://letris.wixsite.com/hatovani/projekty.

  Divize proutěných plotů, vrbových staveb a haťování je momentálně na prodej.

  Na to navázaly zavlažovací vaky pro nově vysazené stromy, které jsme pro ČR objevili při projíždění Švédskem v roce 2016, www.zavlazovacivaky.cz, následoval náš první patentovaný vynález www.treeib.com, a dnes jsme u dalšího projektu, na který máme podaný patent. Informace o projektu založeném na tomto patentu jsou k dohledání na stánkách www.utoi.cz.

  Tiskové oddělení spolku Urban Tree Offset Initiative z.s.

  e-mail: [email protected]

  www.utoi.cz, www.utoi.ngo

  ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

  Sledujte nás na sítích

  Rusko v noci zaútočilo na Kyjev desítkami dronů, jeden člověk zahynul

  Při rozsáhlém nočním útoku na Kyjev zahynul nejméně jeden člověk a další tři lidé utrpěli zranění. Informovala o tom dnes agentura Ukrinform s odvoláním na vojenskou správu města, podle níž šlo o nejrozsáhlejší útok drony na Kyjev od začátku ruské invaze loni v únoru. Ukrajinská armáda sestřelila v noci 52 z Ruska vyslaných dronů, uvedla agentura Reuters, podle níž není jasné, zda všechny mířily na Kyjev. Jeho vojenská správa už dříve hovořila o nejméně 40 dronech útočících na metropoli. Letecký poplach platil v noci i v dalších regionech Ukrajiny.

  Demokrat Biden a republikán McCarthy se dohodli na zvýšení dluhového stropu USA

  Americký demokratický prezident Joe Biden a republikánský šéf Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy se v zásadě dohodli na zvýšení limitu pro zadlužení Spojených států, což americké vládě umožní vyhnout se platební neschopnosti. Po sobotním telefonickém jednání to oba potvrdili v noci na dnešek. Pokud by demokraté a republikáni nenalezli shodu, hrozila by USA platební neschopnost už 5. června, což by mělo vážné dopady na celosvětové hospodářství.

  Bitcoin by kvůli ceně zlata mohl dosáhnout 45 tisíc dolarů, tvrdí JPMorgan

  Současná cena zlata ve výši téměř 2 000 dolarů za unci by podle analytiků JPMorgan mohla znamenat cenu bitcoinu ve výši 45 000 dolarů. Obě aktiva totiž mají tendenci pohybovat se v tandemu a investoři je považují za alternativy.

  Srbský prezident Vučić odstoupil z čela vládní strany, hlavou státu zůstává

  Srbský prezident Aleksandar Vučić na dnešním sjezdu odstoupil z čela vládnoucí Srbské pokrokové strany (SNS), hlavou státu ale zůstává, uvedly tiskové agentury. Vučić k rezignaci na stranickou funkci uvedl, že semknutí země vyžaduje nový přístup. Prezidentův krok následoval den poté, co desetitisíce lidí z celého Srbska a ze sousedního Kosova, Černé Hory a Bosny v centru Bělehradu demonstrovaly na Vučičovu podporu po velkých protivládních protestech v souvislosti s dvěma hromadnými střelbami s 18 mrtvými, které na začátku května otřásly Srbskem.

  DALŠÍ ČLÁNKY

  Pohostinství je zásadně nepochopený nebo úmyslně stíhaný obor

  Praha 28. května 2023 (PROTEXT) - Asociace restauratérů Apron striktně odmítá zařazení oboru do zvýšené sazby DPH pro nealkoholické nápoje. - Nejsme prodavači, kteří mají...

  Živě: Vědecká diskuze k tématu genetiky

  Jaké jsou základy genetiky? Připomeneme si základy významu a historie genetiky. Vzpomeneme příběh a souvislosti ze života Gregora Johanna Mendela, který působil v Augustiniánském...

  Živé vysílání z Augustiniánského opatství: Vědecká diskuze k tématu genetiky

  Jaké jsou základy genetiky? Připomeneme si základy významu a historie genetiky. Vzpomeneme příběh a souvislosti ze života Gregora Johanna Mendela, který působil v Augustiniánském...

  NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

  Rusko v noci zaútočilo na Kyjev desítkami dronů, jeden člověk zahynul

  Při rozsáhlém nočním útoku na Kyjev zahynul nejméně jeden člověk a další tři lidé utrpěli zranění. Informovala o tom dnes agentura Ukrinform s odvoláním na vojenskou správu města, podle níž šlo o nejrozsáhlejší útok drony na Kyjev od začátku ruské invaze loni v únoru. Ukrajinská armáda sestřelila v noci 52 z Ruska vyslaných dronů, uvedla agentura Reuters, podle níž není jasné, zda všechny mířily na Kyjev. Jeho vojenská správa už dříve hovořila o nejméně 40 dronech útočících na metropoli. Letecký poplach platil v noci i v dalších regionech Ukrajiny.

  Demokrat Biden a republikán McCarthy se dohodli na zvýšení dluhového stropu USA

  Americký demokratický prezident Joe Biden a republikánský šéf Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy se v zásadě dohodli na zvýšení limitu pro zadlužení Spojených států, což americké vládě umožní vyhnout se platební neschopnosti. Po sobotním telefonickém jednání to oba potvrdili v noci na dnešek. Pokud by demokraté a republikáni nenalezli shodu, hrozila by USA platební neschopnost už 5. června, což by mělo vážné dopady na celosvětové hospodářství.

  Bitcoin by kvůli ceně zlata mohl dosáhnout 45 tisíc dolarů, tvrdí JPMorgan

  Současná cena zlata ve výši téměř 2 000 dolarů za unci by podle analytiků JPMorgan mohla znamenat cenu bitcoinu ve výši 45 000 dolarů. Obě aktiva totiž mají tendenci pohybovat se v tandemu a investoři je považují za alternativy.

  Srbský prezident Vučić odstoupil z čela vládní strany, hlavou státu zůstává

  Srbský prezident Aleksandar Vučić na dnešním sjezdu odstoupil z čela vládnoucí Srbské pokrokové strany (SNS), hlavou státu ale zůstává, uvedly tiskové agentury. Vučić k rezignaci na stranickou funkci uvedl, že semknutí země vyžaduje nový přístup. Prezidentův krok následoval den poté, co desetitisíce lidí z celého Srbska a ze sousedního Kosova, Černé Hory a Bosny v centru Bělehradu demonstrovaly na Vučičovu podporu po velkých protivládních protestech v souvislosti s dvěma hromadnými střelbami s 18 mrtvými, které na začátku května otřásly Srbskem.

  Ukrajinské děti přicházejí ve válce o rodiče, domovy a nevinnost

  Obě děti ve věku devíti a deseti let se snažily vidět skrz hustý kouř poté, co jejich domkem v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny otřásl ohlušující výbuch, a volaly svého otce. Odpovědělo jim jen děsivé ticho. Pak Olha Hinkinová a její bratr Andrij spěchali do protileteckého krytu, jak je učili. Když výbuchy ustaly a kouř se rozplynul, našli svého otce na verandě - nehybného a zakrváceného po zásahu ruským projektilem. "Otce zabili v sedm ráno," řekl agentuře AP Andrij, který nyní žije v bezpečnějším Lvově na západě Ukrajiny, nedaleko hranic s Polskem.

  Waters tvrdí, že jeho černý kostým z koncertů je ve skutečnosti antifašistický

  Spoluzakladatel rockové kapely Pink Floyd Roger Waters tvrdí, že jeho kontroverzní kostým, kvůli němuž ho v Německu vyšetřují, je ve skutečnosti antifašistický. V dnešním prohlášení 79letý hudebník uvedl, že na koncertě v Berlíně minulý týden černým kabátem s červenou páskou na paži vyjadřoval své odmítání fašismu a předsudečnost. Německá policie ale Waterse vyšetřuje kvůli podezření z šíření nenávisti proti určité náboženské, národnostní nebo etnické skupině, protože kostým připomínal uniformu, jakou nosili důstojníci nacistické organizace SS.

  Binance získala povolení k provozování burzy v Thajsku

  Společnost Binance získala licenci na obchodování s digitálními aktivy v jihovýchodní Asii poté, co navázala spolupráci s místním podnikem v Thajsku a založila tam burzu.

  Na posunutí dluhového stropu mají američtí zákonodárci více času. Vyjednávat mohou do 5. června

  Americké ministerstvo financí v pátek oznámilo, že nebude schopné platit účty od 5. června. Původně přitom finální datum stanovilo na 1. června. Zákonodárci tak mají více času na vyjednání nového dluhového stropu. V opačném případě by Spojené státy americké selhaly ve splácení svých závazků. Takový neúspěch by přitom mohl mít globální dopady.