Více
  19.9 C
  Czech
  Sobota, 21 května, 2022

  Letovisko Tučepi: Jedinečná dlouhá pláž, která láká na dovolenou

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Ubytování

  Chorvatsko nabízí různé možnosti ubytování. Pokud nelpíte na luxusu hotelu, lze najít výhodnější nabídky, zejména v apartmánech a vilách. Získáte tak komfortní ubytování za příjemnou cenu, kde najdete vše, co budete potřebovat. Apartmány se mnohdy nachází pouhých pár metrů od moře, budete to tak mít opravdu blízko. Kromě toho zůstává na dosah ruky i centrum města, kdykoliv tak můžete vyrazit za zábavou či poznáváním místní historie.

  Příjemná pláž

  Tučepi je poměrně malou obcí, ovšem díky své poloze je oblíbenou destinací. Nachází se pouze tři kilometry od známé Makarske, nabízí však o něco větší klid. Hlavním lákadlem je nepochybně dlouhá pláž, která má zhruba čtyři kilometry. Jedná se o pláž z hrubého písku a drobných oblázků s pozvolným vstupem do moře. Krásné je navíc také její okolí – je totiž lemována alejí borovic, kde najdete stezku. 

  Celkově má letovisko bohatou vegetaci a nabízí tak příjemné prostředí pro relax. Podél pláže je navíc pobřežní promenáda, kde najdete kavárny, restaurace či různé stánky. Díky pozvolnému vstupu do moře je tato lokalita vhodná i pro děti, na ty navíc na promenádě čeká také řada dětských hřišť.

  Pro sportovce

  Jestliže rádi svou dovolenou trávíte aktivně, v Tučepi si přijdete na své. Nabízí se totiž skvělé možnosti pro různé sporty – jachting, windsurfing, vodní lyže či skútry. Mimo vodní sporty si pak můžete také zahrát kuželky, fotbal, tenis nebo třeba plážový volejbal. V blízkém okolí navíc vede řada cyklotras, můžete tak vyrazit na kratší projížďku, či si zvolit náročnější trasu, která může mít klidně až šedesát kilometrů.

  Zábava

  Pokud toužíte po bohatém programu, pak se vyplatí do Tučepi vyrazit v červnu. 13. června je zde totiž Den obce Tučepi a oslavy trvají až do konce měsíce. V tomto období je tak kulturní program opravdu bohatý a máte z čeho vybírat. Ani po zbytek roku se zde však nudit nebudete. Nabízí se totiž plážové bary, taneční terasy či třeba diskotéky. Během července a srpna pak probíhá festival Tučepské letní večery. Ty jsou provázeny divadlem, folklorem a hudbou.

  Kam na výlet?

  Pokud byste rádi objevovali krásu místní přírody, pak můžete vyrazit na poměrně nenáročnou procházku do původní horské osady Gornji Tučepi. Odsud je krásný výhled na chorvatské ostrovy. Kromě toho se také jedna o startovní bod výstupu na Sv. Jure. Jde o nejvyšší vrchol přilehlého pohoří Biokovo. Na pohoří se nachází také přírodní park Biokovo, zde můžete vyzkoušet horolezectví či paragliding. Oblíbeným místem je pak ranč Vrata Biokova. Pokud nejste příliš zdatní, můžete na horu vyrazit mikrobusem. 

  Z nedaleké Makarske vyplouvá loď na celodenní výlet. Kromě zážitku z příjemné plavby můžete s trochou štěstí také spatřit delfíny. Cílem je městečko Bol, kde se nachází jedna z nejznámějších pláží – Zlatni rat. Z Makarske můžete lodí vyrazit i na ostrovy Hvar či Korčulu a užít si fishpiknik, tedy oběd na lodi. Míst, kam vyrazit na výlet je v letovisku Tučepi celá řada, záleží tak pouze na vás, kam se rozhodnete vyjet. Stačí už jen sbalit cestovní tašky a vyrazit na dovolenou.

  Chorvatsko nabízí mnoho různých letovisek. Právě Tučepi je jedním z velmi oblíbených, na turisty je totiž perfektně připraveno a čeká vás zde mnoho zážitků. Užít si tak můžete jedinečnou pláž, zasportovat si či vyrazit za kulturou.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS