Reklama

Lákali ho na jih Čech, přestup ale padl. Šampion z roku 2010 končí s hokejem

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Když se někde zmíní jméno Jiří Novotný, hokejovým fanouškům jistě vyvstane úsměv na tváři. Český srdcař prožil většinu své hráčské kariéry v zámoří a v Rusku, s národním týmem ale také triumfoval na MS v roce 2010. Rodák z Pelhřimova měl nakročeno do Českých Budějovic, teď ale končí.

S odstupem let si bude moct dnes 37letý Novotný říct, že prožil krásné časy. Z rodného Pelhřimova zamířil přes Jindřichův Hradec a České Budějovice až do Spojených států amerických, kde hrál nejprve nižší ligy, pak ale nakoukl i do NHL.

Český hokejista hájil barvy Buffala Sabres, Columbusu Blue Jackets a Washingtonu Capital. V nejprestižnější soutěži světa odehrál 189 bitev, pak zamířil do Ruska. KHL mu poskytla dlouhý azyl a během několika let prostřídal řadu klubů.

Mytišči, Astana, Jaroslavl, Čeljabinsk nebo Lev Praha. V dresu naposledy jmenovaného klubu se mu v ruské lize dařilo asi nejvíce. Sezona 2013/14 je v kronikách teď už bývalého klubu zapsána jako ta, ve které se získala stříbrná medaile.

U medailí ještě chvilku zůstaneme. A to těch reprezentačních, které sbíral Novotný během štace u „repre“. Dva bronzy se Slovenska v roce 2011 a Finska/Švédska o rok později, k tomu ale i zlato. Poslední, které Češi za dlouhou dobu vybojovali.

Novotný slavil nejcennější kov v roce 2010 v Německu.

Měl jít do Budějovic, místo toho věší brusle na hřebík

Novotný hrál naposledy ve Švýcarsku, spekulovalo se ale o návratu do extraligy. Tu hrál hokejista naposledy před 21 lety. „Hodně lidí z hokeje mě nabádalo i přemlouvalo, ať nekončím. Řada lidí, kteří v hokeji fakt něco dokázali,“ prozradil Deníku Sport.

„Říkali mi, ať to hlavně neuspěchám a důkladně si to promyslím. Ale já si nechal tři, čtyři měsíce na rozmyšlenou a to rozhodnutí ve mně uzrávalo víc a víc,“ pokračoval Novotný. „Nechtěl jsem napodobit pár sportovců, kteří oznámili odchod ze scény a pak se vraceli,“ dodal.

Své rozhodnutí sdělil nejprve vedení Motoru České Budějovice, pak přišla na řadu média. Novotný bude od nynějška působit jako hráčský agent.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Kristiina Mäki
Velice povedené vystoupení na olympijský hrách v Tokiu má za sebou česká běžkyně Kristiina Mäki. Nejen, že ze sedmého místa postoupila do finále, k tomu ale navíc zpřelámala i 35 let starý národní rekord v běhu na 1500 metrů. Před 7 měsíci porodila, rozhodla se ale, že boty ještě na hřebík věšet nechce.
Odznáčky s Maem
Skandál je to o něco menší, i tak ale nadzvedl část sportovní veřejnosti. Čínské dráhové cyklistky ovládly v Tokiu týmový sprint a na slavnostní ceremoniál, kdy se předávali medaile, přišly v kombinézách s odznáčky vyobrazujícími Maa Ce-tunga. MOV žádá vysvětlení.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama