Více
  9.3 C
  Czech
  Pondělí, 3 října, 2022

  Konec jedné etapy, bek Kadeřábek se loučí s repre. Budu největší fanoušek, slibuje

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Před nacházejícím březnovým utkáním baráže o postup na mistrovství světa do Kataru se česká fotbalová reprezentace loučí s jedním ze svých členů. Pavel Kadeřábek neodcestuje do Švédska, ani do žádné jiné destinace, kde bude národní tým hrát. Kariéru v dresu České republiky věší na hřebík ve svých 29 letech.

  Neustále hraje německou Bundesligu, hájí barvy Hoffenheimu a nedávno dokonce dostal novou smlouvu, štaci v reprezentaci už ale má za sebou. Fotbalový obránce Pavel Kadeřábek včera informoval o tom, že končí coby hráč národního týmu České republiky. Důvody? Hlavně ty zdravotní.

  Kadeřábkovi je 29 let a je na vrcholu sil, počínání na hřišti mu ale často hatí komplikace spojené se zdravotním stavem. „Cítím, že by nebylo fér vybírat si selektivně reprezentační srazy dle mého aktuálního zdravotního rozpoložení,“ informoval Kadeřábek prostřednictvím agenty Sport Invest.

  Reprezentačních zápasů má na kontě celkem 48, dal tři góly a na pět jich přihrál. Byl součástí kádru pro Ligu národů, kvalifikace o evropské i světové šampionáty, na loňském mistrovství Evropy pomohl Česku k postupu přes Nizozemsko na pozici levého beka. Naposledy.

  Právě zápas v Budapešti byl pro Kadeřábka derniérou.

  Budu největší fanoušek, hlásí Kadeřábek

  „Tento krok jsem zvažoval delší dobu, v každém případě se jednalo o velmi těžké rozhodování Česká fotbalová reprezentace pro mě vždy byla nejvyšší možnou metou, jsem vděčný a pyšný, že jsem mohl být její součástí. Nosit reprezentační dres byl skvělý pocit, stejně jako slyšet národní hymnu před zápasem,“ pokračoval bývalý hráč pražské Sparty.

  Během letošní sezony už stihl naskočit do několika zápasů v dresu Hoffenheimu a prosadit se. Jenomže i teď, po pár měsících od přelomu roku, už musel měsíc odpočívat kvůli poranění kyčle. Vloni ho trápilo lýtko a kyčel.

  „Poznal jsem, že všechno má svůj čas a tělo si řekne. Cítím, že by nebylo fér vybírat si selektivně reprezentační srazy dle mého aktuálního zdravotního rozpoložení,“ řekl Kadeřábek. Už jen z obýváku tak bude sledovat, jak si povede český nároďák v zápase se Švédskem.

  „Reprezentaci čeká velmi náročný rok 2022 s možným vrcholem v podobě účasti na MS. Ze mě bude ten největší fanoušek,“ ví Kadeřábek. Jeho bývalé týmové kolegy čeká klíčový souboj, po kterém mohou být krok od postupu na mistrovství světa, už 24. března. Hrát se bude v Solně nedaleko Stockholmu.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS