Více
  6.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 2 prosince, 2021

  Kauza okolo gólmanky Íránu neutichá. Jsem žena a podám žalobu, brání se

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Před pár dny proletěla médii zpráva o tom, že za ženský reprezentační výběr Íránu nastoupil v bráně muž. Zohreh Koudaeiová prý vzhledově nepůsobí jako zástupkyně ženského pohlaví a podle Jordánska by se mělo zahájit vyšetřování. K případu se vyjádřila i sama hlavní aktérka, která se hodlá bránit soudně.

  Oslavy postupu na Asijský pohár žen střídá v případě brankářky Íránu smutek. Své kolegyně dotáhla díky parádnímu výkonu v penaltách na šampionát poprvé v historii, ze strany vedení nároďáku soupeřek z Jordánska si ale vyslechla děsivé nařčení.

  „Vzhledem k důkazům a důležitosti soutěže vyzýváme Asijský fotbalový svaz, aby bylo zahájeno transparentní a jednoznačné vyšetřování panelem nezávislých lékařských expertů s cílem určit způsobilost těch, kterých se to týká,“ napsalo vedení Jordánska.

  To na konci září nestačilo po pokutových kopech na Írán a začalo kolem sebe kopat. Kromě pohlaví hráček chce prošetřit i tradiční oděv, ve kterém nastupují. Vadí jim šátky, které zahalují aktérky na hřišti více než klasické fotbalové oblečení. Svaz vyzvalo Jordánsko v otevřeném dopisu.

  Brankářka se hájí, stojí za ní i trenérka

  Zohreh Koudaeiová se stala ze dne na den hitem internetu. I když nutno říct, že o takovém způsobu asi úplně nepřemýšlela. Za hráčkou stojí celý Írán v čele s trenérkou Maryam Irandoostová. Ta potvrdila, že fotbalistky všemi nezbytnými testy prošly.

  „Řeči o pohlaví brankářky jsou jen výmluvou, proč nepřijmout porážku od íránských žen. Chtěla bych potvrdit, že před zahájením kvalifikace byly provedeny nezbytné testy, lékařský personál pečlivě prozkoumal každou hráčku národního týmu,“ pronesla.

  Do celé kauzy už se slovně zapojila i Koudaeiová, která jasně uvedla věci na pravou míru. „Jsem žena. Ze strany Jordánska se jedná o šikanu. Budu je žalovat,“ prozradila tureckému deníku Hurriyet.

  Není to poprvé

  Pokud si ale myslíte, že se podobná věc nikdy předtím nestala, jste na omylu. Už v roce 2014 bylo zjištěno, že čtyři členky národního týmu žen Íránu byli ve skutečnosti muži. Kauza se táhne až doteď a výsledek zatím jasný není.

  O tom, jaké pohlaví vlastně reprezentuje, ví asi jen sama brankářka.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Olympijská kolekce

  Vlajka v hlavní roli, národní barvy k tomu. Česká výprava pojede na OH ve slušivé kolekci

  Čas se pomalu krátí, olympijské hry v čínském Pekingu jsou na programu už během února příštího roku 2022. Sportovci se připravují na hry po svém, jednotlivé výpravy ale měly společně napilno třeba při tvorbě kolekcí. Český olympijský výbor představil nové oděvy v úterý dopoledne. Ústředním motivem je česká vlajka a národní barvy.
  Dick Vitale

  Věhlasný basketbalový komentátor bojuje s rakovinou. Během zápasu se rozplakal

  Vysokoškolský basketbalový komentátor Dick Vitale usedl do komentátorského křesla po tom, co světu oznámil boj s velmi závažnou nemocí. Několik týdnů nazpátek se dvaaosmdesátiletá hlasatelská hvězda svěřila, že bojuje s rakovinou. Udržet emoce na uzdě šlo v tu chvíli jen těžko.
  NHL: Devils vs. Wild

  Komedie v zámořské NHL. Minnesota nestihla úvodní buly, hokejisté uvízli v zácpě

  Kuriózní situace byla k vidění v zápase NHL mezi New Jersey Devils a Minnesotou Wild. Tedy přesněji, ještě před zápasem. Hostující tým nezvolil k cestě na utkání zrovna ideální čas a přes New York cestoval přímo v době Dnu díkuvzdání. Kvůli dopravní situaci hokejisté nestihli úvodní vhazování.
  Mark Cavendish

  Cyklista Cavendish prožil hrozivý pád. Vinu za kolaps plic a zlámaná žebra prý nese voda

  Na závody dráhových cyklistů v belgickém Gentu nebude britský jezdec Mark Cavendish vzpomínat s úsměvem. Po kolizi, kterou způsobila ve vysoké rychlosti voda na trati, musel být odnesen na nosítkách a převezen do nemocnice. Tam mu byla zjištěna zlomená žebra, k tomu musí cyklista zkousnout i plicní pneumotorax.
  Oliver König

  Königův skvělý začátek v superbicích zhatil pád. Český jezdec zaujal rychlostí

  Asi v nejhorších možných podmínkách si Oliver König odbyl premiéru v mistrovství světa superbiků. Poslední závody sezony v Indonésii probíhaly na osychající trati. Talentovanému českému jezdci vyšel úvod, když se dokonce dostal na 14. místo. Jenže na začátku druhého kola přišel pád, v dalším závodě pak neodstartoval.
  Dimitri Payet

  Payet versus lahev vol. 2. Kapitána Marseille trefil fanoušek Lyonu, zápas se nedohrál

  Pět minut a konec. Takhle nějak vypadal včerejší šlágr 14. kola francouzské Ligue 1. Proti sobě nastoupily dva olympijské výběry z Lyonu a Marseille, utkání však vítěze nenašlo. A to kvůli situaci, která se odehrála u rohového kopu. Fanoušek domácího Lyonu trefil lahví do hlavy kapitána Marseille, rozhodčí tak odvolal oba týmy do kabiny.
  Reklama
  Reklama
  Reklama