Reklama

Jiskra naděje pohasla. Diváci na MS nebudou, hlesl premiér Lotyšska

Reklama

NEJČTENĚJŠÍ

Hokejová událost roku se pomalu, ale jistě blíží ke svému startu. Kromě ladění jednotlivých soupisek se stala často probíraným tématem také situace ohledně fanoušků. Premiér Lotyšska prozradil televizní stanici TV3, že nechce lidi tahat za nos. Na MS se diváci zřejmě nepodívají.

Mistrovství světa v hokeji, to je událost, na kterou se sportovní veřejnost třese každý rok. Loňský ročník pandemie nemoci covid-19 „rozmetala“, ve Švýcarsku se tak nakonec nehrálo. Letos už jsou ale vidět jasnější barvy, hrát se totiž bude.

O tom, kde se bude turnaj konat, se také spekulovalo dlouhou dobu. Na pořadatelství se už před několika lety domluvilo Lotyšsko a Bělorusko, druhé jmenované zemi se ale šampionát vinou protestů proti tamnímu režimu vzdálí.

Hrát se tak bude v Rize, hlavním městě Lotyšska. Už na konci května se celé dění rozjede, bohužel pro některé se ale budou muset hokejisté opět obejít bez podpory tribun. „Je lepší to lidem říci hned a ne je tahat za nos a dělat si marné naděje,“ prozradil premiér Lotyšska Krisjanis Karinš.

A to se ještě nedávno mluvilo o možnosti vpustit fanoušky do ochozů. Pandemická situace ale něco takového v současné době nedovoluje. „Situace se ale nezlepšuje, spíš naopak. Známe případy, kdy se při vpuštění diváků na tribuny epidemiologická situace zhoršila a tomu se chceme vyhnout,“ dodal Karinš.

Češi bez kapitána

Hokejová reprezentace České republiky připravuje finální verzi soupisky, během dnešního rána ale přišla ze zámoří hodně hořká zpráva. Kapitán Jakub Voráček odřekl účast na mistrovství v Rize, protože chce upřednostnit rodinu.

Kromě absence hokejisty Philadelphie ale Češi pár hráčů NHL, kteří se nedostanou do bojů o Stanley Cup, v týmu doufejme přivítají. Start na MS už potvrdili také někteří legionáři z finské nejvyšší soutěže či ruské KHL.

Ať tak nebo tak, Češi budou mít na šampionátu četné zastoupení i jinde. Mezinárodní hokejová federace nominovala do Lotyšska celkem 36 rozhodčích a hned pětice pochází z České republiky. Alespoň v této kategorii si tak naše země připíše prvenství.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Bitva Manchester City a PSG má dohru
Ze sportovního hlediska měl včerejší duel mezi Manchesterem City a Paříží všechno. Góly, skvělé akce, ostré zákroky a k vidění byla i červená karta. „Citizens“ postoupili poprvé v historii do finále Ligy mistrů, Pařížané se ale zlobí. Rozhodčí měl během zápasu jejich hráče urazit.
Thomas Greiss
Německý hokejový brankář Thomas Greiss prožíval během včerejšího večera hodně smíšené pocity. Na jednu stranu ho těšilo prvenství mezi Hvězdami týdne NHL, na tu druhou ale jen těžko „kousal“ vyřazení z reprezentace. Za Německo už si nezachytá kvůli aktivitě na sociálních sítích.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama