Reklama

Ještě horší, než se čekalo. Cyklista Armstrong čelí dalšímu „třaskavému“ obvinění

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Říkalo se o něm, že lepšího cyklistu svět nikdy neměl a ani mít nebude. Po dopingové aféře v roce 2012 ale Lenci Armstrongovi všech 7 titulů z Tour de France odebrali. Bývalý závodník teď čelí dalšímu velkému obvinění. Měl si prý pomáhat také motorkem v rámu kola.

Bývalý americký profesionální cyklista platil jednoho času za jednu z největších sportovních hvězd. V současné době se ale jeho jméno skloňuje spíš při zmínění dopingu. Lance Armstrong 7krát za sebou ovládl Tour de France, o všechno ale přišel.

Historie nejslavnějšího cyklistického závodu, to je kapitola sama o sobě. Ještě ve 20. letech minulého století si jezdci přímo na trati dopřávali přestávky na studené pivo nebo cigaretu. Postupně se ale sport začal profesionalizovat, něco podobného tak v dnešní době absolutně není přijatelné.

Cyklistice se věnují špičkoví atleti, kteří často předvádějí nadlidské výkony. Takovými se svého času prezentoval i Armstrong. Vyhrával závody jako na běžícím páse, i proto se ale dostal do hledáčku antidopingových agentur.

V roce 2012 vyplavala na povrch informace o požití zakázaných látek, k němuž se nakonec rodák z USA také sám přiznal. Bylo po všem. Konec profesionální dráhy, odevzdání titulů, doživotní nálepka podvodníka.

To není zdaleka vše, říká expert

Od roku 1999 do roku 2005 ovládl Armstrong celkem 7 ročníků Tour de France, kromě dopingu mu ale měl posloužit také pomocník z trochu jiného soudku. Cyklista měl mít přímo do rámu kola namontovaný miniaturní motůrek.

Někdejší boss Francouzské antidopingové agentury Jean-Pierre Verdy má jasno. I přes to, že se kromě dopingu nic jiného neprokázalo, to, že cyklista vypadal, jako by byl z jiné planety, mohl způsobit také motor.

„Nešlo pouze o EPO. Obrovský rozdíl výkonnosti mezi Armstrongem a ostatními by jen tohle nezpůsobilo. Vzpomínám si na horské etapy na Tour, ve kterých Lance naprosto rozdrtil všechny své soupeře. I s dalšími experty na doping jsme se shodli na tom, že na to samotný krevní doping nestačí,“ rozpovídal se Verdy.

„Neměl problém utajit to. Když se podíváte na dostupné záběry z horských etap na Tour, vidíte, jak si levou rukou sahá pod sedlo kola. Tak to dělával velmi často. Vypadalo to, jako by hledal nějaký knoflík. Myslím si, že zapínal motor,“ dodal bývalý šéf.

Ať tak nebo tak, Armstrongův pád už byl tak silný, že tohle nařčení jeho vizitku „podvodníka“ jen zocelí. Příběh skončil pro Američana opravdu hodně bledě.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Christian Eriksen
V sobotu se fotbalový svět na okamžik zastavil. Může za to srdeční příhoda, která přímo na hřišti postihla během zápasu EURA Christiana Eriksena. Dánský „špílmachr“ se naštěstí ze všeho pomalu dostává, nás ale zajímá, jak je vůbec něco takového v profesionálním sportu možné.
Shelby Houlihanová
Na olympijský hrách v Tokiu měla atletka Shelby Houlihanová zaběhnout životní výsledek. Rekordmanka z USA ale dostala pár týdnů před startem „stopku“, protože v krvi jí byla nalezena zakázaná látka. Podle slov samotné hlavní aktérky za to může snědené burrito.

12 KOMENTÁŘE

  1. Třaskavé obvinění,senzace,totální nesmysl. Na jednom záběru je jasné,že si vytahuje zařezané šortky. Hodně sportovců má nějaký tik,proč ne Armstrong. Ještě se nabízí jedno vysvětlení,že zapíná přídavné spalovaní. To místo by tomu odpovídalo.

  2. Ano, je vidět, že si upravuje dres (kalhoty).
    Nevím, proč se jako argument používá formule, “několik expertů si nedovede představit…”, to nic nedokazuje a ani nemůže bez jakýchkoliv důkazů. Hlavně, že se dotyčný bývalý komisař zviditelní.

  3. V téhle fázi to je asi už jedno.pokud měl motorek v kole tak o tom museli vědět komisaři.stejne jako o tom dopingu věděli 7 let.100 lidi o tom vědělo.a inkasovalo peníze.

  4. Evidentně zapíná stejný motorek, jako Rafa Nadal před každým servisem a většinou příjmů 🤷‍♂️😂!

  5. Holt nebyl Ital ani Francouz a vyhrával Velkou Dámu. To mu nemohlo projít.
    Teď vládnou Slovinci Belgičané Ukrajinci a Frantíci pukají vzteky.,😡

  6. Nikdy mu nic nedokazaly a po takovem hunu na carodejnice kterou musel podstoupit bych rekl i to co neni pravda abych mnel klid od toho vseho .Prodelat rakovinu varlat lepe receno jakoukoli rakovinu a dostat se z toho a zase jezdit a brat nejeke jedy kdyz clovek nevi co to snim udela po vsech tech leceni rakoviny to by musel byt leda blazen utect smrti z lopaty a nejakyma smejdama se dopovat a zase lest smrti do krtanu tak to si nemyslim ze by on udelal ale to vi jen on sam ale aby mnel klid od vsech tak radsi zekne jo bral jsem jsem feak co podvadel a tim si zarucil ze ho nebude nikdo otravovat uz ale zase nejakej stoural zase prudi .Ale je to jasne Bernard Hinault nebo Eddy Merckx to proste nemohly zkousnout ze by je nekdo predehnal ve viteztvi tak proste spustily hon na carodejnici myslim ze pokad se podari Froomovi tak to bude to same jako na Amstronga proste ty dva nesmi nikdo prekonat a to je proste dane.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama