Více
  19.9 C
  Czech
  Sobota, 25 června, 2022

  Je hotovo. Kostarika si jako poslední zajistila letenku do Kataru, rozhodl rychlý gól

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Vše je připraveno, za necelý půlrok se může jít na věc. Nejprve si postup na letošní mistrovství světa v Kataru zajistil výběr Austrálie, o den později se může radovat ze zajištěné účasti na fotbalové akci roku také Kostarika. Ta ve finále interkontinentálního play off porazil Nový Zéland díky rychlé trefě z už 3. minuty zápasu.

  Start světového šampionátu v Kataru se blíží nezadržitelným tempem. Za pět měsíců odteď budou fanoušci, experti i samotní fotbalisté odpočítávat poslední dny před startem a těšit se na první zápasy. Něco podobného čeká jako poslední reprezentační tým také Kostariku, která ukončila nadějnou cestu na turnaj Novému Zélandu.

  O všem rozhodl jeden jediný gól, který navíc padl v samém úvodu střetnutí v katarském Dauhá. Postaral se o něj ve 3. minutě bývalý útočník Arsenalu nebo Villarrealu Joel Cambell a poslal středoamerické fanoušky do varu. Nový Zéland se zmohl na odpověď ve 39. minutě, branka „All Whites“ ale kvůli faulu neplatila.

  Kostarika se podívá na mistrovství světa pošesté, navíc potřetí za sebou. Před osmi lety v Riu de Janeiru se dostala až do čtvrtfinále, kde vypadla s Nizozemskem, v Rusku v roce 2018 si zahrála alespoň skupinu. Tehdy narazila na Brazílii, Švýcarsko a Srbsko. Letos vyzve v Kataru národní týmy Španělska, Německa a Japonska.

  Jak vypadají základní skupiny?

  Všichni postupující jsou daní, pokud se FIFA nebude zabývat třeba případem z Ekvádoru, za který měl údajně hrát fotbalista s falešným pasem, nic se na listině týmů měnit nebude. Základní skupiny celý turnaj odstartují 21. listopadu, celé 22. mistrovství světa ve fotbale skončí 18. prosince. Jisté je, že se máme na co těšit.

  • Skupina A: Katar, Ekvádor, Senegal, Nizozemsko,
  • Skupina B: Anglie, Írán, USA, Wales,
  • Skupina C: Argentina, Saudská Arábie, Mexiko, Polsko,
  • Skupina D: Francie, Austrálie, Dánsko, Tunisko,
  • Skupina E: Španělsko, Kostarika, Německo, Japonsko,
  • Skupina F: Belgie, Kanada, Maroko, Chorvatsko,
  • Skupina G: Brazílie, Srbsko, Švýcarsko, Kamerun,
  • Skupina H: Portugalsko, Ghana, Uruguay, Jižní Korea.

  Robert Lewandowski proti Lionelu Messimu, ostrovní souboj ve skupině B, v té samé pak také Spojené státy proti Íránu, replika brazilské skupiny z Ruska. To všechno nás na světovém šampionát čeká a nemine.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS