Více
  6.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 2 prosince, 2021

  Japonská princezna Mako porušila tradici a vzala si obyčejného muže. Zasáhly ji i jeho dluhy

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  V Japonsku je normou striktně dodržovat řád urozenosti. Dosud nepřicházelo v úvahu, aby člen královské rodiny uzavřel sňatek s partnerem bez panovnického titulu. Až princezna Mako toto pravidlo porušila. A nemá to jednoduché.

  Srdci se nedá poroučet, o tom nejspíš ví své japonská princezna Mako. Zamilovala se do nesprávného člověka. Její partner jménem Kei Komuro obyčejným původem nezapadá do tradičních regulí japonského císařství. Nevynikal ani žádnou extravagantní profesí ani bohatstvím. Mako věděla, že prosadit si manželství s ním nebude jednoduché. Neodradilo ji to a neváhala kvůli tomu přijít o všechnu dosavadní čest i peníze.

  S Komurem si řekla ano v úterý. Obřad proběhl poprvé v historii země bez typických slavnostních rituálů. Princezna se toho sama zřekla. Manželský pár jen ve střídmém oděvu a vše spíše v úředním duchu, informovaly agentury DPA a AFP. „Císařský dvůr v úterý předal úřadům dokumenty potřebné k oficiálnímu zaregistrování manželství. Uzavřením manželství s Komurem tak princezna Mako oficiálně opouští japonskou císařskou rodinu,“ napsala DPA. Více než romantická událost, je to však křest ohněm.

  V císařské rodině se vše očekává perfektní. Dluhy ze strany přítele proto Mako málem zlomily vaz

  Dvojice se měla brát už v listopadu roku 2018, rok po zasnoubení. Svatba byla však odložena, údajně kvůli tomu, že je na přípravy potřeba více času. Zároveň měla dostat přednost korunovace princeznina strýce Naruhita na císaře, plánovaná na květen 2019. V pozadí se však odehrávalo mediální drama kvůli dluhům Komurovy rodiny.

  Mako byla pod tlakem kvůli tomu, že se Komurova matka údajně zadlužila bývalému snoubenci čtyřmi miliony jenů (asi 30.000 eur), které si měla půjčit na studia svého syna Keie. Ten se totiž pro vylepšení své image dal na práva. „V New Yorku nedávno ukončil studium a složil advokátní zkoušku,“ potvrzuje DPA. Skandál podle všeho u Mako dokonce vyvolal posttraumatickou stresovou poruchu. Dluh má být dodnes nevyrovnán.

  Proslýchá se, že princezna kvůli své lásce přijde až o 1,12 milionu eur, které by jí v urozené rodině bývaly náležely. Jak je ale zřejmé, peníze pro ni nikdy nemohou vyvážit city, které ke svému vyvolenému chová. Plánuje se s ním usadit ve Spojených státech, kde on pracuje a tam začít společně nový život.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Sibiř se mění v teplou krajinu. Místo mrazu tam plodí stromy a rozkvétají květiny

  Sibiř se mění v teplou krajinu. Místo mrazu tam plodí stromy a rozkvétají květiny

  Sibiř, jedna z nejchladnějších částí planety, kde teploty v zimě padají až k mínus padesáti stupňům celsia, se mění k nepoznání. Zimu střídají horka. Zmatená je jak tamní zvěř, tak rostliny, které začínají pučet před Vánoci.
  Veterinář

  Britská veterinární asociace: Než si pořídíte mazlíčka, najděte si veterináře

  Pandemie a neustále se opakující lockdowny vedly v mnoha zemích k tomu, že si lidé ve velkém pořizovali mazlíčky. Nyní jsou Britové varováni, aby si nejprve našli veterináře, než si na Vánoce domácí zvíře pořídí.
  Žena za umělá oplodnění utratila přes 1,25 milionu, ale vždy o miminko přišla

  Žena za umělá oplodnění utratila přes 1,25 milionu, ale vždy o miminko přišla. Patovou situaci přesto proměnila v životní výhru

  Moc toužila po miminku. Vytrvale randila s muži a doufala, že najde adepta na tatínka. Marně. Přesto má příběh šťastný konec. Mandě Epton ze Sydney se podařilo patovou situaci proměnit v životní výhru.
  Ve kterých oblastech je moře plné fekálií?

  Ve kterých oblastech je moře plné fekálií? Studie šokuje nejednoho dovolenkáře

  Většinou se jako první dozvíte, kde se nacházejí nejkrásnější pláže s tou nejprůzračnější vodou. Ekologičtí odborníci se na tuto tématiku však podívali z opačného konce a zjistili, ve kterých oblastech je moře nejšpinavější.
  Sestřička z hospicu popsala, co se s lidmi děje před smrtí

  Sestřička z hospicu popsala, co se s lidmi děje před smrtí

  Co to je, mít smrt přímo před očima, dobře ví hospicová sestra z Los Angeles v Kalifornii, Julie McFadden. Při své práci je denně v kontaktu jak s umírajícími, tak s jejich nejbližšími. Díky načerpaným vědomostem má neuvěřitelně rozrůstající se základnu fanoušků.
  Obézní žena nechtěla držet diety, štíhlé tělo si pořídila za 242 tisíc v Turecku

  Obézní žena nechtěla držet diety, štíhlé tělo si pořídila za 242 tisíc v Turecku

  Kayleigh Baldwin-Wilkinson (28) z anglického hrabství Essex byla vždy baculatější. Postupem času se však vyjedla přímo do morbidní obezity. Zhubnout dietami se jí nepovedlo, a tak vsadila na chirurgy. Za 8 000 liber z ní vykřesali sexy krásku bez námahy.
  Reklama
  Reklama
  Reklama