Více
  9.9 C
  Czech
  Pondělí, 3 října, 2022

  Jak investovat s úmyslem a vědomě

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Praxe všímavosti nás učí žít v přítomném okamžiku. Jak ji využít pro lepší finanční plánování?

  Nedávná studie se zabývala vlivem všímavosti na hospodaření s penězi. „Když lidé chápou smysl investování, všímavost nemá negativní dopad na jejich touhu investovat. Cvičení všímavosti podporuje plán,“ říká Saundra Davis, terapeutka a finanční poradkyně.

  Njoku, další instruktorka jógy a finanční poradkyně, tvrdí, že meditace, deník, afirmace a ásany jsou nástroje zmocnění, které pomáhají snižovat úzkost a stres, pokud jde o finance. A ona to zažila na vlastní kůži.

  Poté, co byla propuštěna z dobře placené práce podnikové účetní, stala se instruktorkou jógy. Vydělávala pouhých 350 dolarů měsíčně. I poté, co se nastěhovala k rodičům, si musela vybírat, zda natankuje auto, nebo nakrmí psa. Pes vyhrál, ale Njoku si uvědomila, že musí přijít změna.

  Aplikovala svou vědomou praxi na finanční plánování a viděla, jak se její finanční problémy obrátily. „Vědomé praktiky mi pomáhaly na každém kroku. I nadále mi pomáhají odstraňovat bloky, které mám ve vztahu k penězům.“

  Njoku si uvědomila, že není jedinou jogínkou, která se zabývá finančními problémy. Proto založila The Mindful Bookkeeper, aby pomohla učitelům jógy a dalším majitelům firem vytvořit zdravější vztah k penězům.

  Hledání finanční svobody pomocí praxe všímavosti

  Finanční poradci jako Njoku naznačují, že dobrá finanční rozhodnutí v současnosti slibují spokojenost v budoucnu. Zde je několik způsobů, jak začlenit všímavost do vašich fiskálních rozhodnutí.

  Rozvíjejte sebeuvědomění

  Praktiky všímavosti se zaměřují na všímání si toho, co se děje ve vaší mysli a vašem těle. Meditace a psaní deníku mohou upozornit na skryté silné stránky i problémy týkající se peněz. Mohou vám pomoci identifikovat vaše základní přesvědčení a uvědomit si, zda vám vaše zvyky a chování finančně škodí, nebo pomáhají.

  Zdokonalte své zaměření na budoucnost

  Zatímco přítomnost je základním kamenem všímavosti, praxe nám také umožňuje udržet vizi pro naše nejvyšší a nejlepší dobro. Můžeme si stanovit svůj záměr: Jak chceme žít, co chceme dělat a čím můžeme „být“ s našimi finančními prostředky.

  Používejte jógové principy

  Můžete použít jamy a nijamy jako vodítko pro vaše finanční rozhodnutí. Použijte saucha k vedení čistých záznamů a použijte tapas k rozvoji finanční disciplíny. Hledejte způsoby, jak praktikovat asteya (nekradení) a aparigraha (neuchopení) tím, že vytvoříte prostor pro skutky štědrosti.

  Vyberte si partnera v praxi

  Se svými volbami budete spokojenější, pokud váš finanční poradce, investiční společnost, banka nebo investiční klub sdílí vaše hodnoty. Existuje řada finančních institucí, které se zaměřují na sociální dobro, udržitelnost a komunitní investice.

  Buďte konzistentní

  Naše praktiky jsou právě takové — je to praxe. A to zahrnuje i vaše finanční jednání. Jakmile budete mít pevný fiskální plán hotov, můžete se spolehnout, že ho důsledně dodržíte, abyste dosáhli požadovaných výsledků.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS