Více
  17.9 C
  Czech
  Pondělí 5. června 2023

  Hudba jde stranou, soustředím se na sebe, říká raperka Megan Thee Stallion tři roky po postřelení

  Megan Thee Stallion je ke svým fanouškům ohledně své cesty k uzdravení otevřená. V rozhovoru pro InStyle raperka prozradila, že si dává pauzu od hudby, aby se mohla soustředit sama na sebe. Stále se totiž potýká s psychickými následky poté, co ji téměř před třemi lety postřelil kanadský raper Tory Lanez.

  Moskva hlásí, že odrazila tři útoky z Ukrajiny do ruské Belgorodské oblasti

  Ruští vojáci zabránili ukrajinským silám proniknout do Belgorodské oblasti, odrazili tři útoky. Podle agentury TASS to dnes uvedlo ruské ministerstvo obrany. Oblastní gubernátor oznámil, že ukrajinské jednotky ostřelovaly příhraniční město Šebekino z raketometů Grad, informoval o devíti zraněných. Mluvčí Kremlu uvedl, že úřady neustále prezidenta Vladimira Putina o situaci v Belgorodské oblasti informují.

  Overwatch 2 odhalil sexualitu dalších dvou postav

  Dva dny před začátkem pride měsíce společnost Blizzard kanonicky potvrdila, že další dva Overwatch 2 hrdinové jsou také součástí LGBTQ+ komunity. Na toto potvrzení někteří dlouho čekali.

  Invivoscribe oznamuje schválení testu LeukoStrat CDx FLT3 Mutation Assay podle nařízení IVDR

  San Diego 12. května 2023 (PROTEXT/PRNewswire) – "S potěšením dnes oznamujeme, že test mutace FLT3 od společnosti Invivoscribe s názvem LeukoStrat® CDx FLT3 Mutation Assay byl schválen nizozemským úřadem BSI a agenturou EMA jako CDx test třídy C, který splňuje nové přísné požadavky tzv. nařízení IVDR (nařízení EU 2017/746 o diagnostických zdravotnických prostředcích in vitro, In Vitro Diagnostic Medical Devices Regulation). Společnost Invivoscribe se tak stala jedním z prvních výrobců na světě, kteří dosáhli schválení testu CDx (companion diagnostics, testu pro doprovodnou diagnostiku) podle IVDR. IVDR je soubor předpisů, které vstoupily v platnost 26. května 2022 a které zavedla Evropská unie s cílem zajistit bezpečnost, sledovatelnost, kvalitu a účinnost diagnostických zdravotnických prostředků in vitro (IVD)," říká globální ředitel pro regulační, kvalitativní a klinické záležitosti společnosti Invivoscribe Jason Gerhold.

  Nařízení IVDR se vztahuje na všechny stávající i nové IVD uváděné na trh v EU, včetně těch, které se dovážejí ze zemí mimo EU. Jedná se o nový systém klasifikace IVD na základě úrovně rizika spojeného s daným prostředkem. Systém klasifikace je rozdělen do čtyř tříd: třída A (nejnižší riziko), třída B, třída C a třída D (nejvyšší riziko). Klasifikace IVD pak rozhoduje o úrovni kontroly, které bude podléhat během procesu posuzování shody. Nařízení IVDR se opírá o notifikované orgány, které jsou Evropskou unií oprávněny posuzovat a certifikovat IVD. Notifikované orgány jsou nezávislé instituce, které jsou akreditovány EU k provádění posuzování shody a vydávání certifikátů CE.

  Výrobci IVD musí prokázat shodu s nařízením IVDR zavedením systému řízení kvality a předložením technické dokumentace, která dokládá jejich tvrzení o shodě. Rovněž budou povinni jmenovat osobu odpovědnou za dodržování předpisů a udržovat systémy vigilance a dozoru po uvedení na trh. V neposlední řadě budou muset výrobci ke svým produktům poskytovat Souhrn údajů o bezpečnosti a klinické funkci (SSCP) svých prostředků, který by měl být veřejně dostupný. Obecně je cílem nařízení IVDR zvýšit bezpečnost, sledovatelnost, kvalitu a účinnost IVD a poskytnout pacientům a zdravotníkům větší jistotu, že IVD, které používají, jsou spolehlivé a přesné.

  Test LeukoStrat CDx FLT3 Mutation Assay je diagnostický test in vitro na bázi PCR, který je určen k detekci interních tandemových duplikací (ITD) a mutací tyrozinkinázové domény (TKD) D835 a I836 genu FLT3 v genomické DNA získané od pacientů s diagnózou akutní myeloidní leukémie (AML). Somatické varianty FLT3 paří mezi nejčastější indukční mutace a jsou jedním z nejsilnějších prediktorů celkového přežití při akutní myeloidní leukémii (AML)1, nejzhoubnější formě leukémie. AML je každoročně v USA diagnostikována přibližně u 20.000 pacientů a podle statistik mají noví pacienti trpící AML s mutacemi FLT3 pouze 30,5% míru relativního pětiletého přežití2.

  „Společnost Invivoscribe, jejíž CDx test byl podle IVDR schválen jako jeden z prvních, znovu dokázala svou vůdčí pozici, důraz na soulad s předpisy i zaměření na význam mezinárodní standardizace molekulárních diagnostických testů. Věříme, že dodržování přísných standardů a laboratorních postupů je příkladem oblasti, v níž se jasně projevuje hodnota vertikální integrace naší společnosti,“ uvedl generální a obchodní ředitel společnosti Invivoscribe Jeff Miller. „Díky vysoce talentovanému globálnímu týmu, odborným znalostem v oblasti výzkumu a vývoje, bioinformatiky a umělé inteligence, cGMP výroby, regulace, kvality, klinických záležitostí, prodeje, marketingu a výkonu našich klinických laboratoří po celém světě má společnost Invivoscribe dobré předpoklady pro uspokojování potřeb poskytovatelů zdravotní péče i globálních a regionálních partnerů z oblasti farmacie a biofarmacie.“

  O společnosti Invivoscribe

  Invivoscribe je globální, vertikálně integrovaná biotechnologická společnost, jejímž cílem je zlepšovat lidské životy pomocí přesné diagnostiky®. Již téměř třicet let zlepšuje společnost Invivoscribe kvalitu zdravotní péče na celém světě poskytováním vysoce kvalitních standardizovaných reagencií, testů a bioinformatických nástrojů pro rozvoj precizní medicíny. Společnost Invivoscribe úspěšně spolupracuje s globálními farmaceutickými společnostmi, které mají zájem o vývoj a komercializaci doprovodné diagnostiky, a poskytuje odborné znalosti v oblasti regulačních i laboratorních služeb. Společnost Invivoscribe, která poskytuje distribuovatelné soupravy a také služby v oblasti klinických zkoušek prostřednictvím svých dceřiných klinických laboratoří (LabPMM) sídlících po celém světě, je ideálním partnerem od fáze vývoje diagnostiky, přes klinické zkoušky, regulační podání až po komercializaci. Pro více informací kontaktujte společnost Invivoscribe na adrese: i[email protected] nebo sledujte účet Invivoscribe na síti LinkedIn.

  Odkazy:

  1. Daver N et al. Leukemia (2019) 33:299-312.

  2. https://seer.cancer.gov/statfacts/html/amyl.html

  Logo –
  https://mma.prnewswire.com/media/1019746/Invivoscribe_Logo.jpg

  KONTAKT: Kay Cline, [email protected]

  Sledujte nás na sítích

  Ruská policie pozatýkala přes sto lidí, kteří vyjádřili podporu Navalnému

  Ruské bezpečnostní složky pozatýkaly přes sto lidí, kteří v neděli - v den jeho 47. narozenin - podpořili uvězněného opozičního předáka Alexeje Navalného. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na specializovaný server OVD-Info, který monitoruje zásahy strážců zákona. Navalného podpořili lidé i v dalších městech světa, včetně Prahy. K demonstracím vyzvali opozičníkovi spolupracovníci.

  Saúdská Arábie hodlá dále snižovat produkci ropy. Usiluje o zvýšení její ceny

  Cena ropy značky Brent vzrostla v pondělí o 2,4 procenta. Stalo se tak poté, co Saúdská Arábie při setkání Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) oznámila další snižování její produkce. V červenci ji denně hodlá omezit o milion barelů denně. Navazuje tím na předchozí rozhodnutí z dubna.

  Ukrajina podle Ruska v neděli zahájila rozsáhlou ofenzivu na pěti úsecích fronty

  Ukrajina podle Ruska v neděli ráno zahájila rozsáhlou ofenzivu na pěti úsecích fronty v Doněcké oblasti. S odvoláním na ruské ministerstvo obrany to dnes uvedla agentura RIA Novosti, podle níž ukrajinské síly nebyly úspěšné ve snaze prolomit ruskou obranu a přišly o více než 250 vojáků. Jak poznamenává agentura Reuters, tyto informace není možné nezávisle ověřit. Ukrajina se k nim zatím nevyjádřila.

  Ve Varšavě demonstrovalo podle organizátorů proti vládě půl milionu lidí

  Ve Varšavě dnes vyšly do ulic statisíce účastníků protestního pochodu, který svolala liberální opoziční strana Občanská platforma. Cílem manifestace bylo mobilizovat voliče proti konzervativní vládě, již opozice obviňuje z narušování principů demokracie. Organizátoři ohlašovali největší protest za poslední tři desetiletí. Zúčastnilo se ho nakonec půl milionu lidí, uvedli podle médií. Agentura PAP píše, že neoficiální informace policie hovoří o 150.000 demonstrantech. Manifestace byly i v dalších městech, včetně Krakova a Štětína, podotkl polský web Onet.

  DALŠÍ ČLÁNKY

  Do Česka přichází nové zařízení na zahřívání tabáku, špičkový japonský Ploom X

  Praha 5. června 2023 (PROTEXT) - Nabídku zařízení pro zahřívání tabáku namísto jeho spalování rozšiřuje původem japonský Ploom X, ve své domovské zemi nejrychleji...

  Poslední šance vyzkoušet si výcvik astronautů nebo se projít po Měsíci

  Praha / Bratislava 5. června 2023 (PROTEXT) - Největší evropská výstava kosmonautiky Cosmos Discovery v Bratislavě již 2. července končí a na několik let...

  NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

  Ruská policie pozatýkala přes sto lidí, kteří vyjádřili podporu Navalnému

  Ruské bezpečnostní složky pozatýkaly přes sto lidí, kteří v neděli - v den jeho 47. narozenin - podpořili uvězněného opozičního předáka Alexeje Navalného. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na specializovaný server OVD-Info, který monitoruje zásahy strážců zákona. Navalného podpořili lidé i v dalších městech světa, včetně Prahy. K demonstracím vyzvali opozičníkovi spolupracovníci.

  Saúdská Arábie hodlá dále snižovat produkci ropy. Usiluje o zvýšení její ceny

  Cena ropy značky Brent vzrostla v pondělí o 2,4 procenta. Stalo se tak poté, co Saúdská Arábie při setkání Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) oznámila další snižování její produkce. V červenci ji denně hodlá omezit o milion barelů denně. Navazuje tím na předchozí rozhodnutí z dubna.

  Ukrajina podle Ruska v neděli zahájila rozsáhlou ofenzivu na pěti úsecích fronty

  Ukrajina podle Ruska v neděli ráno zahájila rozsáhlou ofenzivu na pěti úsecích fronty v Doněcké oblasti. S odvoláním na ruské ministerstvo obrany to dnes uvedla agentura RIA Novosti, podle níž ukrajinské síly nebyly úspěšné ve snaze prolomit ruskou obranu a přišly o více než 250 vojáků. Jak poznamenává agentura Reuters, tyto informace není možné nezávisle ověřit. Ukrajina se k nim zatím nevyjádřila.

  Ve Varšavě demonstrovalo podle organizátorů proti vládě půl milionu lidí

  Ve Varšavě dnes vyšly do ulic statisíce účastníků protestního pochodu, který svolala liberální opoziční strana Občanská platforma. Cílem manifestace bylo mobilizovat voliče proti konzervativní vládě, již opozice obviňuje z narušování principů demokracie. Organizátoři ohlašovali největší protest za poslední tři desetiletí. Zúčastnilo se ho nakonec půl milionu lidí, uvedli podle médií. Agentura PAP píše, že neoficiální informace policie hovoří o 150.000 demonstrantech. Manifestace byly i v dalších městech, včetně Krakova a Štětína, podotkl polský web Onet.

  Čínský ministr obrany varoval v Šanghaji před konfliktem s USA. Hovořil o katastrofě pro celý svět

  Ministr obrany Li Šang-fu varoval v Šanghaji před následky konfliktu mezi USA a Čínou pro celý svět a uvedl, že Peking dává přednost dialogu se Spojenými státy. Svět je podle něj dostatečně velký k tomu, aby USA s Čínou rostly společně.

  Násilí v Lipsku kvůli trestu odnětí svobody pro ženu, která napadala neonacisty

  Stovky krajně levicových demonstrantů se v sobotu večer ve východoněmeckém Lipsku střetly s policií. Demonstrace vypukly kvůli trestům odnětí svobody, které soud udělil několika lidem odsouzeným za útoky na neonacisty.

  V Hongkongu bylo při připomínce výročí masakru na Tchien-an-men zatčeno osm lidí

  Hongkongská policie zadržela v sobotu večer osm lidí v blízkosti Victoria Parku, kde se v minulosti konaly připomínky masakru na pekingském náměstí Tchien-an-men. V Hongkongu, který spadá pod čínskou správu, byla také v souvislosti s dnešním výročím potlačení pekingských prodemokratických demonstrací z roku 1989 posílena bezpečnostní opatření. Hongkong v minulosti pietní akce povoloval, v posledních letech ale místní úřady připomínkové akce potlačují, napsala agentura Reuters.

  Páteční srážku vlaků v Indii způsobila chyba v signalizaci, řekl ministr

  Páteční srážku vlaků v Indii, která si vyžádala tři stovky obětí a tisícovku zraněných, způsobila chyba elektronického signalizačního systému. Podle agentury AP to dnes řekl indický ministr železnic Ašvini Vaišnav. Podle indické agentury ANI, která uvádí zatím 294 obětí, ministr také uvedl, že úřady mají i podezřelé, kteří za nehodu nesou odpovědnost. Na sociálních sítích přitom sílí kritika na adresu indické vlády za nedostatečné investice do železniční infrastruktury a volání po rezignaci ministra železnic.