Více
  8.6 C
  Czech
  Pátek 31. března 2023

  Někdo zveřejnil část našeho zdrojového kódu, prohlásila společnost Twitter

  Uživatel s přezdívkou FreeSpeechEnthusiast uveřejnil v březnu na stránce GitHub část zdrojového kódu sociální sítě Twitter. Platforma požádala stránku o jeho smazání a vydala předvolání, ve kterém požaduje identifikaci neznámého pachatele. Podle soudního podání totiž porušil její práva duševního vlastnictví.

  Vyhněte se zranění kolen v lotosovém sedu

  Vynucování pozice lotosového sedu zvedáním kotníků nahoru může způsobit poranění vnější strany kolene. Jak se tomu úspěšně vyhnout?

  Inovace vzniklé v České republice pomáhají evropským spotřebitelům

  Praha 21. února 2023 (PROTEXT) – Společnost Procter & Gamble bilancuje u příležitosti své více než 30leté přítomnosti v České republice

  Pro mateřskou společnost Procter & Gamble, která je mezi top 10 na americké burze, je český region 6. nejvýznamnějším ve střední Evropě. P&G se svou centrálou v Praze a výrobním závodem Rakona v Rakovníku, který je druhým nejstarším závodem P&G na celém světě, patří již více než tři desetiletí k předním společnostem v zemi. Její důvěryhodné značky, jako jsou Ariel, Lenor, Pampers, Always, Braun, Gillette nebo Pantene, jsou již po generace součástí českých obývacích pokojů, kuchyní a koupelen. Během 185 let existence společnosti P&G její značky ve světě překonávaly zažité konvence, přicházely s inovacemi a pomáhaly utvářet kulturu – a po více než 30 let to tak dělají i v České republice.

  Za posledních více než 30 let se společnost P&G stala významným investorem a zaměstnavatelem ve středočeském regionu i v Praze. Společnost začínala v roce 1991 s hrstkou expertů a nyní zaměstnává více než 530 kolegů 13 národností a ze 3 kontinentů, kteří jsou zodpovědní za řízení 10 produktových kategorií.

  P&G provozuje moderní továrnu Rakona v Rakovníku, kde vyrábí prací a čisticí prostředky značek Ariel, Jar, Lenor a dalších, které vyváží na všechny evropské trhy. Během tří desetiletí investovala společnost P&G v továrně Rakona přibližně 400 milionů dolarů, z toho zhruba 110 milionů dolarů do projektů na podporu životního prostředí. Světové ekonomické fórum označilo v roce 2018 Rakonu spolu s dalšími 8 továrnami po celém světě jako „maják“ 4. průmyslové revoluce, a to za její agilitu a schopnost operativně reagovat, což vede k rychlejšímu uvádění výrobků na trh, efektivnějšímu řízení zásob a tím pádem i zvýšení zákaznické spokojenosti. Rakona byla jediným oceněným podnikem v oblasti péče o domácnost a tkaniny.

  „Na rozvoj společnosti Procter & Gamble v České republice jsme velmi hrdí. V roce 1991 jsme tu začínali s několika zaměstnanci a značkami, které už tehdy byly globálně populární. Dnes už na českém trhu prodáváme více než 30 značek a minimálně 90 % českých rodin má doma některý z našich výrobků, který zlepšuje jejich životy a díky nimž měníme jejich zvyky. Díky investicím jsou naše továrny vybaveny nejmodernějším zařízením a naši zaměstnanci mohou pracovat v moderních pracovních podmínkách,“ řekl Lukáš Hora, ředitel společnosti Procter & Gamble pro Českou republiku.

  Společnost Procter & Gamble přinesla do České republiky celou řadu inovací a přelomových produktů. Českým spotřebitelům například nabídla první zubní pastu s fluoridem. Na český trh také jako první přinesla prací prostředky ve formě kapslí, které se staly pro své snadnější dávkování a větší pohodlí velmi oblíbenou formou. Procter & Gamble už od 50. let pravidelně vydává environmentální zprávu, od roku 2007 se věnuje i využití recyklátů v obalech a v roce 2010 si poprvé stanovila své cíle udržitelnosti. Věnuje se samozřejmě také produktovým inovacím. Šampon značky Pantene byl prvním šamponem obsahujícím vitamín C. A čeští spotřebitelé mohli dokonce jako první ve střední Evropě začít používat a zkoušet pěnový Jar, a to symbolicky ještě před 60. výročím značky, která se v Čechách zrodila.

  Společnost a její značky se zároveň kromě podnikání snaží řešit i sociální problémy, podporovat místní komunity, zlepšovat vzdělávání a v neposlední řadě podporovat udržitelnou spotřebu. Značka Pampers například zdarma dodává plenky pro předčasně narozené děti do českých porodnic. Procter & Gamble také dlouhodobě spolupracuje s Českým červeným křížem a pomohl vybavit azylové domy pro matky s dětmi, kterým věnoval i své produkty, jako je Ariel nebo ikonický Jar.

  „Součástí naší filozofie je začlenit udržitelnost do všech fází životního cyklu produktu, aniž by byla ohrožena kvalita a výkon tohoto produktu. Díky vědě a inovacím pomáhají naše značky jako Jar a Ariel snižovat spotřebu vody a energie v domácnostech. Továrna Rakona funguje bez odpadu vyhazovaného na skládky a využívá zelenou energii ke snížení emisí uhlíku,“ vysvětluje Lukáš Hora přístup P&G k udržitelnému životnímu prostředí v České republice. Dodává: „Ve společnosti P&G se všichni považujeme za součást komunity, ve které žijeme a pracujeme. Když říkáme, že chceme zlepšit životy lidí, myslíme to vážně. Jsem hrdý nejen na naše obchodní úspěchy, ale také na naše programy společenské odpovědnosti a ekologické osvěty, které jsme spustili ve spolupráci s českými organizacemi.“

  Společnost již léta podporuje činnost Českého červeného kříže a České federace potravinových bank, přes které darovala těm, kteří to potřebují nejvíce, stovky milionů Kč ve formě výrobků a peněžních darů. Jako jedna z prvních firem pomáhal P&G v době pandemie covid-19 a ukrajinské válečné uprchlické krize. Každoročně také v rámci akce Vánoční strom přání zaměstnanci P&G zlepšují Vánoce dětem v dětských domovech – celkem už pomohli vyplnit přáníčko více než 1000 dětem.

  Procter & Gamble byla jednou z prvních společností, která po změně režimu nabídla svým zaměstnancům vlastnictví akcií prostřednictvím akcionářského programu, který stále úspěšně funguje. P&G také svým zaměstnancům, novopečeným otcům, nabízí možnost využít v rámci programu Share The Care osm týdnů otcovské dovolené. Podporuje tak rovnost žen a mužů nejen v zaměstnání, ale i v péči o rodinu.

  Díky akvizici společnosti Merck v roce 2018 je nyní divize péče o osobní zdraví v České republice zastoupena celosvětově uznávanými, volně prodejnými produkty, jako jsou Nasivin, Cebion, Wick Vaporub, Femibion, D-Vion, Vigantol, Angimed a Flexagil.

  O společnosti Procter & Gamble

  P&G se svými prověřenými, kvalitními a předními značkami slouží spotřebitelům po celém světě. Jeho portfolio zahrnuje značky Always®, Ambi Pur®, Ariel®, Bounty®, Charmin®, Crest®, Dawn®, Downy®, Fairy®, Febreze®, Gain®, Gillette®, Head & Shoulders®, Lenor®, Olay®, Oral-B®, Pampers®, Pantene®, SK-II®, Tide®, Vicks®, a Whisper®. P&G působí v přibližně 70 zemích světa. Pro novinky a informace o společnosti P&G a jejích značkách navštivte stránku http://www.pg.com.

  Sledujte nás na sítích

  Trump odmítl obvinění jako pronásledování a vměšování do voleb

  Bývalý americký prezident Donald Trump označil obvinění, pro jehož vznesení hlasovala v noci na dnešek velká porota newyorského soudu, za "politické pronásledování" a "vměšování do voleb". "Jsem zcela nevinen," ujistil Trump v prohlášení, ze kterého citovaly tiskové agentury. Bývalý šéf státu chce v roce 2024 usilovat o návrat do Bílého domu.

  Šéf MAAE je znepokojen vojenskými aktivitami v okolí záporožské jaderné elektrárny

  Vedoucí jaderného dozoru OSN a generální ředitel Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) Rafael Grossi podruhé navštívil jadernou elektrárnu v Záporoží. Znepokojují ho boje, které se odehrávají v jejím blízkém okolí.

  Republikáni za přibývajících masových útoků v USA usnadňují držení zbraní

  Pondělní útok střelnou zbraní ve škole v Nashvillu vyvolal ve Spojených státech novou vlnu výzev k regulaci držení zbraní, vývoj v mnoha amerických státech je však v posledních letech opačný, upozorňují americká i zahraniční média. Státy, kde jsou u moci zákonodárci z Republikánské strany, přijímají zákony, které přístup ke zbraním usnadňují. Ve většině amerických států by mohlo být brzy povoleno nosit na veřejnosti pistole bez speciálního průkazu.

  USA a Jižní Korea usilují o vydání Do Kwona, spoluzakladatele Terra

  USA i Jižní Korea požádaly o vydání spoluzakladatele kryptoměnového ekosystému Terra Do Kwona, který byl minulý týden zatčen. Potvrdily to dnes černohorské úřady na tiskové konferenci.

  V Kentucky se během nočního cvičení srazily dva vojenské vrtulníky

  V americkém státě Kentucky se v noci během cvičení srazily dva vojenské vrtulníky Black Hawk. Obyvatelé v okolí slyšeli praskání a rány půl míle daleko od havárie. Stav posádek helikoptér není znám, očekávají se však ztráty na životech. Zemřít mohlo až devět lidí. Incident aktuálně podléhá vyšetřování.

  NEJNOVĚJŠÍ

  Trump odmítl obvinění jako pronásledování a vměšování do voleb

  Bývalý americký prezident Donald Trump označil obvinění, pro jehož vznesení hlasovala v noci na dnešek velká porota newyorského soudu, za "politické pronásledování" a "vměšování do voleb". "Jsem zcela nevinen," ujistil Trump v prohlášení, ze kterého citovaly tiskové agentury. Bývalý šéf státu chce v roce 2024 usilovat o návrat do Bílého domu.

  Šéf MAAE je znepokojen vojenskými aktivitami v okolí záporožské jaderné elektrárny

  Vedoucí jaderného dozoru OSN a generální ředitel Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) Rafael Grossi podruhé navštívil jadernou elektrárnu v Záporoží. Znepokojují ho boje, které se odehrávají v jejím blízkém okolí.

  Republikáni za přibývajících masových útoků v USA usnadňují držení zbraní

  Pondělní útok střelnou zbraní ve škole v Nashvillu vyvolal ve Spojených státech novou vlnu výzev k regulaci držení zbraní, vývoj v mnoha amerických státech je však v posledních letech opačný, upozorňují americká i zahraniční média. Státy, kde jsou u moci zákonodárci z Republikánské strany, přijímají zákony, které přístup ke zbraním usnadňují. Ve většině amerických států by mohlo být brzy povoleno nosit na veřejnosti pistole bez speciálního průkazu.

  USA a Jižní Korea usilují o vydání Do Kwona, spoluzakladatele Terra

  USA i Jižní Korea požádaly o vydání spoluzakladatele kryptoměnového ekosystému Terra Do Kwona, který byl minulý týden zatčen. Potvrdily to dnes černohorské úřady na tiskové konferenci.

  V Kentucky se během nočního cvičení srazily dva vojenské vrtulníky

  V americkém státě Kentucky se v noci během cvičení srazily dva vojenské vrtulníky Black Hawk. Obyvatelé v okolí slyšeli praskání a rány půl míle daleko od havárie. Stav posádek helikoptér není znám, očekávají se však ztráty na životech. Zemřít mohlo až devět lidí. Incident aktuálně podléhá vyšetřování.