Více
  9.3 C
  Czech
  Pondělí, 3 října, 2022

  Ikonický tvar, nové detaily. 2022 Harley-Davidson Low Rider S

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Motocykl s nezaměnitelným stylem West Coast přijíždí do roku 2022 v luxusním provedení. Low Rider S je snem všech motocyklových nadšenců. Na tomto stroji se projevil tolik známý styl západního pobřeží, ale zároveň si dokázal udržet pravou tvář společnosti Harley-Davidson. Tenhle cruiser nás přenese do časů nespoutaných USA, avšak s veškerým myslitelným komfortem. 

  Low Rider S není žádnou novinkou na americkém ani evropském trhu. Nový model je následovník dlouhé generace Riderů, které si získaly zasloužený ohlas po celém světě. Podle společnosti Harley se motocykl hodí pro „rebely toužící po klasickém stylu West Coast.“

  Styl západního pobřeží je světový pojem, který reprezentuje nespoutanou jízdu po Kalifornii na motorce v provedení Chopper. Nízký posed, vysoko posazená řídítka v dragsterovém stylu, brutální výfuk a obří výkon. Low Rider S sice kopíruje tuto myšlenku, nicméně na rozdíl od oněch ošuntělých strojů, které vznikaly většinou v garážích, nabízí jezdci maximální pohodlí a nemalé množství technologií.

  Styl „West Coast“ 

  Chromu najdeme na tomto stroji opravdu pramálo. Všechny součástky dostaly temně černou barvu Wrinkle Black, Gloss Black a Stain Black. Motor, vidlice, krytky sání i vahadel, všemu dominuje černá a celkové vzezření je tím pádem vskutku famózní.

  Low Rider S si razí cestu drobnou kapotáží, jak jinak než v černé barvě, s LED světlometem. Řídítka jsou posazená opravdu vysoko a jízdní pozice se tak znatelně vzpřímila. Na dlouhé cesty ideální. Spáry na nádrži jsou zakryty černou konzolou, která zároveň nahrazuje konzolu s budíky, jakou používaly předešlé stroje. 

  Low Rider se krásně ovládá, a to nejen díky znatelné váze 300 kg, ale i díky litým, hvězdicovým kolům. Přední o rozměru 19 palců, zadní 16. Manévrování je skutečná hračka. Výška sedla se nám dostala od země na vzdálenost 710 mm, což není zrovna mnoho, ale známe i nižší sedla. Posed je ovšem díky tomu daleko více přátelský k dlouhým jízdám, kdy se nemusíme na motorce tolik krčit a nohy nám nesahají až k přednímu blatníku. 

  Solidní výkon

  Milwaukee-Eight 117 V-Twin je vzduchem a olejem chlazený motor, který se řadí mezi špičky ve svém oboru. Zdvihový objem 1923 cc. Výkon tohoto stroje nabyl hodnoty 78 kW při 5000 otáčkách. To je nějakých 105 koňských sil. Krouticí moment rovněž není nejmenší. 168 Nm už je solidní hodnota, která staví motorku na zadní. Spotřeba 5,5 l na 100 km je velmi přijatelný stav s ohledem na motocykl, o kterém se bavíme. 

  Na kolik nás Low Rider S vyjde? 411 000 korun je daň za ikonický styl a fantastické jízdní vlastnosti. Povedená motorka, která nám bude sloužit celý život. 

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS