Více
  19.9 C
  Czech
  Sobota, 21 května, 2022

  Ikona soulu Diana Ross přichází s prvním albem po 15 letech. Poslechněte si titulní píseň

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Americká zpěvačka a herečka Diana Ross se vrátila k hudbě svým prvním albem za posledních 15 let, přičemž k umělecké tvorbě využila období lockdownu. Nové album Thank You vznikalo ve spolupráci s řadou současných popových producentů včetně Jacka Antonoffa, který je známý svou prací s Taylor Swift nebo Lanou Del Rey.

  „Tato sbírka písní je mým darem pro vás s uznáním a láskou. Jsem neskutečně vděčná za to, že jsem v tuto dobu měla možnost nahrát takto nádhernou hudbu,“ uvedla Ross podle deníku The Guardian ve svém prohlášení. „Tento zpěvník lásky věnuji vám všem, posluchačům. Jak uslyšíte můj hlas, uslyšíte mé srdce,“ doplnila umělkyně k albu, které vyjde 10. září.

  Jedná se o 25. album zpěvačky po I Love You z roku 2006, kolekci coverů klasických milostných písní. Její poslední album s původní tvorbou, Every Day Is a New Day, pak vyšlo v roce 1999.

  Dle tiskové zprávy Thank You „nabízí silné, inkluzivní hudební poselství lásky a sounáležitosti“. Dílo nahrané ve zpěvaččině domácím studiu „svými písněmi o štěstí, vděčnosti a radosti z celého srdce potvrzuje, že jsme v tom všichni společně“.

  Titulní píseň rovněž s názvem Thank You s prvky disco 77letá Ross zveřejnila ve čtvrtek 17. června, je spoluautorkou všech 13 skladeb.

  Ze zpívající školačky světovou star

  Diana Ross patří mezi nejznámější představitelky amerického soulu. Svou pěveckou kariéru odstartovala již v dětství, kdy na střední škole zpívala se svými budoucími kolegyněmi z dívčí vokální skupiny The Supremes.

  Ross jako sólová zpěvačka a členka The Supremes prodala více než 100 milionů desek po celém světě. V roce 1993 se zapsala do Guinnessovy knihy rekordů jako nejúspěšnější zpěvačka všech dob.

  V roce 2020 měla vystoupit na slavném festivalu Glastonbury v nedělním odpoledním bloku legend. Populární hudební událost, která se každoročně koná v anglickém městě Pilton, však pořadatelé museli zrušit kvůli pandemii covidu-19. Turné po Velké Británii má Ross naplánováno na červen 2022.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS