Více
  11.3 C
  Czech
  Pátek, 30 září, 2022

  Generální ředitel výroby elektromobilů Tesla, Elon Musk, šokuje výrokem, že se stane influencerem na plný úvazek

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Americký podnikatel, zakladatel a generální ředitel kosmické společnosti SpaceX a spoluzakladatel automobilky Tesla, kterou také jako CEO řídí, nyní šokoval svým výrokem, podle kterého by mohl všechny své pozice nečekaně opustit.

  Elon Musk způsobil poprask na sociální síti Twitter, když na své „zdi“ vyvěsil úvahu, že se stane influencerem. „Přemýšlím o tom, že dám výpověď v práci a stanu se influencerem na plný úvazek,“ napsal v pátek šokující myšlenku bez jakékoli další upřesňující informace. Nebylo tak na první pohled zřejmé, zda jde o vtip. Podle dalších slov Muska by se dalo sdělení brát i vážně.

  Už osm hodin po zveřejnění měl Muskův Tweet více než 230 tisíc lajků, 23 tisíc sdílení a více než třicet tisíc komentářů. Pohnutky známého magnáta pochopitelně nejsou světu lhostejné. Lidé se snažili zjistit, jak velkou této myšlence přikládá váhu. Skutečně by Musk dokázal zahodit všechno, co vybudoval a stát se někým, kdo se jen předvádí na sociálních sítích?

  Kdyby se takovéto prohlášení objevilo na profilu obyčejného smrtelníka, asi by to bral každý jako pouhý fórek. Může si ale dovolit takovéto legrácky nejbohatší člověk světa, kterému svět leží u nohou a hltá každé jeho slovo? Může jen tak „plácat do větru“ a pro svou zábavu mást veřejnost?

  Elon Musk přiznal, že je pro něho práce sedm dní v týdnu vyčerpávající, prahne po odpočinku

  Musk byl vždy na Twitteru velmi aktivní. Prezentuje tam své projekty, ať už z oblasti kosmického, či automobilového průmyslu. Twitter ovlivnil i jedno z jeho klíčových rozhodnutí. Minulý měsíc se na síti zeptal svých příznivců, zda by měl prodat 10 % svého podílu ve výrobě elektromobilů. Poté, co mu to odsouhlasila většina uživatelů, prodal akcie v hodnotě téměř 12 miliard dolarů. Nikdo však nepamatuje oznámení podobné tomuto, že by se zcela vzdal svých pozic. I když rozhodnutí mocných mohou být nevyzpytatelná.

  Musk, který je také generálním ředitelem startupu Neuralink a infrastrukturní firmy The Boring Company zabývající se vývojem mozkových čipů, se v lednu na konferenčním hovoru nechal slyšet, že hodlá být generálním ředitelem společnosti Tesla po mnoho let. Zároveň ale přiznal, že je pro něho cenný i odpočinek. „Je hezké mít trochu více volného času, ne   jen pracovat ve dne v noci, od chvíle, kdy se vzbudím, do chvíle, kdy jdu spát, 7 dní v týdnu,“ prohlásil. Ale ruku na srdce. Představit si Muska jako „pouhého“  influencera po vzoru teenagerů, jde jen těžko.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS